Przeglądaj najnowsze wiadomości, artykuły i materiały multimedialne od Mastercard

 
Mastercard „Become Index”: Pandemia przyspiesza innowacje, ale wymaga nowego spojrzenia na potrzeby klientów i ryzyka biznesowe

Wzrost zapotrzebowania na cyfrowe rozwiązania i spersonalizowaną obsługę klienta, jaki miał miejsce w minionym roku, sprawił, że firmy położyły jeszcze większy nacisk na innowacyjność. Jak wynika z drugiej edycji raportu Become Index, przygotowanego przez Mastercard i Harvard Business Review Analytic Services, 53% dyrektorów wyższego szczebla umieszcza innowacje na wysokim miejscu w swojej hierarchii priorytetów, zaś prawie połowa (42%) ankietowanych przedsiębiorstw zwiększyła swoje budżety na ten cel.

Mastercard uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów Eurocash Cash&Carry

Nowa usługa Mastercard dostępna jest od początku marca br. w 180 hurtowniach Eurocash Cash&Carry (Grupa Eurocash) w całej Polsce. Zaopatruje się w nich ponad 70 000 klientów, z czego większość stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy. Rozwiązanie umożliwia rozłożenie płatności za zakupy na raty, od razu przy kasie, bez dodatkowych formalności.

Mastercard: 70% transakcji kartą nie przekracza 100 PLN, nie wymagają potwierdzenia kodem PIN

Już od roku za zakupy o wartości do 100 PLN możemy płacić kartą zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN. Jak wynika z danych Mastercard przyczyniło się to do spadku o ok. 12% liczby transakcji, które trzeba dodatkowo autoryzować w terminalu. Pandemia COVID-19 skłania polskich konsumentów do częstszego korzystania z płatności bezdotykowych, zarówno kartą, jak i smartfonem.

Informacje prasowe

2020
24 września 2020 r.

Dzięki wspólnemu projektowi zrealizowane zostaną program akceleracyjny oraz kampania edukacyjna dla przedsiębiorców, którzy chcą unowocześnić swój biznes, rozwjając działalność w e-commerce