Mastercard Music przedstawia nowy, inspirujący duet muzyczny!

6 września 2022 r. | Od Anna Marciniak

Platforma Mastercard Music to projekt Mastercard, którego ideą jest łączenie ludzi poprzez wspólną pasję i pokazanie jednoczącej siły muzyki. Marka podejmuje współpracę z polskimi artystami, poruszającymi się w odmiennych nurtach muzycznych, inspirując ich do wspólnej pracy i nagrania utworu. Tegorocznym muzycznym duetem Mastercard Music są Pezet i Natalia Szroeder, a efektem połączenia ich różnorodności stał się singiel „Jeden świat”.

Inspirujące muzyczne połączenia Mastercard

Utwór stworzony przez dwójkę wyjątkowych artystów – Pezeta i Natalię Szroeder – to muzyczna niespodzianka nadchodzącej jesieni. Obydwoje są jednymi z najpopularniejszych i nagradzanych wokalistów w Polsce, reprezentujących odmienne style w muzyce, różne podejście do twórczości i zupełnie inne temperamenty. On jest legendą polskiej sceny hip hopowej. Ona pełną energii wokalistką, autorką alternatywno-popowych brzmień. To, co ich jednoczy, to talent, pasja do tworzenia niezwykłej muzyki i otwartość na nowe pomysły. Dlatego właśnie to ich Mastercard zaprosił do nagrania wspólnego singla w ramach projektu Mastercard Music.

Od dzisiaj, utwór „Jeden świat” jest dostępny we wszystkich muzycznych platformach streamingowych, a nagrany z udziałem muzyków wideoklip można oglądać na platformie YouTube.

„Muzyka silnie łączy ludzi, nie tylko tych o podobnym guście. Wierzymy, że można zjednoczyć nawet fanów odmiennych brzmień. W zeszłym roku zainspirowaliśmy dwójkę artystów młodego pokolenia – sanah i Sobla – do nagrania utworu „Cześć, jak się masz?”, który stał się hitem, zdobywając platynową płytę z wynikiem prawie 95 mln wyświetleń. W tym roku czas na nowe, równie fascynujące połączenie. Poprzez projekt Mastercard Music udowadniamy, że twórczość artystyczna niweluje podziały, a zaskakujące połączenia tylko potęgują doznania muzyczne, dostarczając nam wiele wyjątkowych przeżyć i bezcennych chwil” - mówi Jerzy Hołub, dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Muzyczne doznania w Programie Mastercard Bezcenne Chwile

Mastercard w ramach projektu Mastercard Music nie tylko tworzy zaskakujące połączenia muzyczne, ale również dostarcza fanom okazje do wielu wyjątkowych przeżyć. Uczestnicy Programu Mastercard Bezcenne Chwile oraz fani twórczości Pezeta i Natalii Szroeder mogą liczyć na specjalne atrakcje, które przygotowała dla nich marka, jak np. spotkania na żywo z artystami czy podpisane przez nich winylowe płyty. Otrzymują również wyjątkową szansę wymiany zgromadzonych punktów na bilet uprawniający do wzięcia udziału w zamkniętym, pierwszym w Polsce, multisensorycznym koncercie, na którym technologia łączy się z muzyką i każdemu z uczestników koncertu pozwoli na przeżywanie go po swojemu.

Koncert odbędzie się 28 września 2022 r. w Warszawie. Na uczestników czekają spektakularne efekty wizualne, a także możliwość indywidualnego miksowania prezentowanych na scenie utworów z wykorzystaniem technologii PEEX. Łączy ona w czasie rzeczywistym zespół na scenie z telefonem fana i daje mu możliwość manipulowania basami, wyciszenia lub wzmocnienia solisty albo skupienia się solówce gitarowej. W ten sposób każdy z obecnych na koncercie będzie miał szansę odebrać  go w inny sposób. Dostęp do wydarzenia, poza zarejestrowanymi w programie Mastercard Bezcenne Chwile, będą mieli także zwycięzcy specjalnej aktywacji na Instagramie. Zadaniem uczestników będzie nagranie rolki (reels) do utworu Mastercard Music „Jeden świat”, w której pokażą, co jest dla nich bezcenne w muzyce i opublikują ją na Instagramie dodając hashtagi #DlaMnieBezcenne oraz #bezcenne. Spośród otagowanych prac, jury konkursowe wybierze 100 szczęśliwców, którzy otrzymają podwójną wejściówkę na koncert.

Usłysz Mastercard

„Projekt Mastercard Music to jedno z wielu naszych działań z obszaru audio brandingu. Zależy nam na tym, aby Mastercard można było nie tylko zobaczyć, poprzez logotypy i identyfikację wizualną, ale również usłyszeć. W tym celu, na początku 2019 roku wdrożyliśmy tzw. sonic brand Mastercard, który pojawia się m.in. podczas płatności w fizycznych i internetowych punktach sprzedaży na całym świecie, ale także  w kampaniach marketingowych i projektach sponsoringowych” – dodaje Jerzy Hołub.

Kampania promująca kolejną odsłonę projektu Mastercard Music i singiel „Jeden świat” rusza 7 września 2022 r. 15-sekundowy spot, w którym wystąpili Pezet i Natalia Szroeder będzie emitowany w kanałach telewizyjnych z portfolio Grupy TVN i Polsat, w kinach oraz w mediach społecznościowych. Zaplanowane zostały również działania w internecie i radio.

Za pomysł i realizację kampanii odpowiada agencja McCann. Do współpracy przy produkcji muzycznej i kontaktu z artystami zaproszono agencję high&, a producentem muzycznym został Wojciech Urbański. Pezeta reprezentuje agencja Starship, a Natalię Szroeder wytwórnia Warner Music Poland i Kayax. Produkcją teledysku i spotów reklamowych zajął się Lucky Luciano, a całość wyreżyserował Tomasz Chrapusta.

Multisensoryczny event organizuje agencja MELT.

Oprawą kampanii digitalowej zajęła się agencja SpacecampX, a planowaniem i zakupem mediów dom mediowy Carat.

 

***

 

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.

 

 

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60