Przeglądaj najnowsze wiadomości, artykuły i materiały multimedialne od Mastercard

 
Mastercard wesprze Polską Organizację Turystyczną w ponownym przyciągnięciu turystów do Polski

Polska Organizacja Turystyczna w ramach współpracy z Mastercard otrzymała dostęp do platformy analitycznej „Tourism Insights”. Jest to narzędzie pozwalające na kompleksowy przegląd podróży zagranicznych turystów do Polski, począwszy od jej planowania, poprzez czas spędzany na miejscu, aż po wymianę doświadczeń w mediach społecznościowych po powrocie. Pomoże ono Polskiej Organizacji Turystycznej w planowaniu działań ukierunkowanych na ponowne przyciągnięcie zagranicznych gości do Polski. W rezultacie rodzimy przemysł turystyczny, który według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego i GUS generuje rocznie ok. 85 mld zł. PKB otrzyma szansę na szybki wzrost i dynamiczny rozwój w nowych warunkach spowodowanych pandemią koronawirusa.

Mastercard „Become Index”: Pandemia przyspiesza innowacje, ale wymaga nowego spojrzenia na potrzeby klientów i ryzyka biznesowe

Wzrost zapotrzebowania na cyfrowe rozwiązania i spersonalizowaną obsługę klienta, jaki miał miejsce w minionym roku, sprawił, że firmy położyły jeszcze większy nacisk na innowacyjność. Jak wynika z drugiej edycji raportu Become Index, przygotowanego przez Mastercard i Harvard Business Review Analytic Services, 53% dyrektorów wyższego szczebla umieszcza innowacje na wysokim miejscu w swojej hierarchii priorytetów, zaś prawie połowa (42%) ankietowanych przedsiębiorstw zwiększyła swoje budżety na ten cel.

Mastercard uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów Eurocash Cash&Carry

Nowa usługa Mastercard dostępna jest od początku marca br. w 180 hurtowniach Eurocash Cash&Carry (Grupa Eurocash) w całej Polsce. Zaopatruje się w nich ponad 70 000 klientów, z czego większość stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy. Rozwiązanie umożliwia rozłożenie płatności za zakupy na raty, od razu przy kasie, bez dodatkowych formalności.

Informacje prasowe

2020
24 września 2020 r.

Dzięki wspólnemu projektowi zrealizowane zostaną program akceleracyjny oraz kampania edukacyjna dla przedsiębiorców, którzy chcą unowocześnić swój biznes, rozwjając działalność w e-commerce