Program Mastercard Bezcenne Chwile dostępny dla użytkowników mobilnych już pięciu banków w Polsce

19 grudnia 2022 r. | Od Anna Marciniak

Posiadacze kart Mastercard wydanych przez Alior Bank, Bank Pekao S.A., Banki Spółdzielcze SGB oraz fintech ZEN, mogą korzystać ze wszystkich funkcji programu Mastercard Bezcenne Chwile z poziomu aplikacji mobilnej swojego wydawcy. Bank Pekao S.A. oraz bank Citi Handlowy oferują dostęp do programu w swojej bankowości online. To duże udogodnienie dla uczestników programu, które pozwoli im z łatwością zarządzać swoim kontem z poziomu smartfona, bez konieczności logowania się na stronie internetowej Programu. 

Mastercard Bezcenne Chwile to program dla ludzi z pasją. Oferuje unikatowe, spersonalizowane nagrody i benefity, często niedostępne nigdzie indziej. Każda płatność kartą Mastercard automatycznie zasila konto użytkownika punktami, a płatność u partnerów programu (np. na Allegro, na stacjach Circle K, w Carrefour, Empiku, czy Cinema City) jest dodatkowo premiowana. Zgromadzone punkty są widoczne w aplikacji mobilnej banku, dzięki czemu w jeszcze bardziej przejrzysty i szybszy sposób można wymienić je na nagrody czy realizację wybranych celów.

Każdy z wydawców dostosował ofertę programu, katalogu oraz dostępnych doświadczeń do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Jest to możliwe dzięki funkcjom platformy Mastercard Bezcenne Chwile, w oparciu o którą budowane są indywidualne rozwiązania lojalnościowe w bankach uczestniczących w programie.

- Rozwój bankowości mobilnej przyspiesza, a oczekiwania konsumentów względem aplikacji mobilnych stale rosną. Banki i podmioty, które udostępniają program Bezcenne Chwile za pomocą swoich cyfrowych kanałów zwiększają w ten sposób ich atrakcyjność, a dodatkowo mogą przyciągnąć do nich nowych użytkowników i zwiększyć częstotliwość odwiedzin. Programy lojalnościowe są istotnym źródłem wiedzy o klientach, na nieosiągalnym do niedawna poziomie i dodatkowym punktem styku z nimi. Pomagają budować lojalność, zaangażowanie i przywiązanie do marki. Udostępniając program Bezcenne Chwile za pomocą aplikacji mobilnej, wydawcy oferują swoim konsumentom unikatową wartość dodaną - mobilny dostęp do nagród i wyjątkowych przeżyć, których oczekują klienci - mówi Marcin Klimkowicz, dyrektor ds. rozwiązań lojalnościowych i CRM w polskim oddziale Mastercard Europe.

Polacy doceniają mobilne platformy lojalnościowe

Już 62% Polaków korzysta z co najmniej jednego programu lojalnościowego. 87% respondentów deklaruje, że robi to za pomocą aplikacji mobilnych - w porównaniu z ubiegłym rokiem to wzrost o 13 p.p. – pokazuje badanie Monitor Programów Lojalnościowych 2022. Prym popularności wśród programów lojalnościowych wiodą te, które opierają się na emocjach, doświadczeniach i spersonalizowanych ofertach – wynika z raportu Global Customer Loyalty Report 2022. Ponad 40% firm prowadzących program lojalnościowy deklaruje, że właśnie takie nagrody oferuje swoim użytkownikom, więcej niż 55% planuje wdrożyć je w ciągu najbliższych dwóch lat. Niemal 45% ankietowanych firm przyznało, że planuje udostępnić swoim klientom program lojalnościowy korzystając z gotowego rozwiązania. Jak wskazują wyniki badania, bardziej zadowolone są te firmy, które opierają się na narzędziu zewnętrznego dostawcy (63%) niż te, które stworzyły własny program lojalnościowy (49%).

Klucz do sukcesu programu lojalnościowego

Jednym z istotnych czynników jest digitalizacja programów lojalnościowych, które powinny być łatwo dostępne dla użytkownika (np. z poziomu różnych urządzeń, również tych mobilnych), przyjazne i proste w obsłudze oraz na bieżąco aktualizowane. Kolejną cechą, na którą zwracają uwagę konsumenci to personalizacja – oferowane w programie nagrody powinny być unikatowe, dopasowane do zainteresowań konsumenta i, co ważne - wpisujące się w kanon wartości, które dana osoba reprezentuje lub promuje, jak np. temat ekologii i zrównoważonych rozwiązań.

 

***

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60