Mastercard i Nexi łączą siły, aby rozwijać otwartą bankowość w Europie

11 marca 2024 r. | Od Anna Marciniak

Dzięki partnerstwu z Nexi, rozwiązania z zakresu otwartej bankowości wdrażane przez Mastercard, jeszcze lepiej zabezpieczą płatności cyfrowe w Europie.

Nexi, wiodąca europejska firma z sektora PayTech, wybrała Mastercard na swojego strategicznego partnera do obsługi płatności opartych na otwartej bankowości w Europie. Dzięki tej współpracy rozwiązanie Mastercard Open Banking ułatwi płatności w e-commerce wykorzystując  bramki płatnicze Nexi, z których korzystają sprzedawcy w całej Europie.

Mastercard i Nexi wspólnie rozbudują zintegrowany ekosystem płatności cyfrowych, oparty na rozwiązaniach otwartej bankowości Mastercard, aby zaoferować konsumentom jeszcze większy wybór bezpiecznych i wygodnych sposobów e-płatności.

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod płatniczych, otwarta bankowość umożliwia każdemu posiadaczowi konta bankowego dokonywanie szybkich płatności cyfrowych na konto sprzedawcy. Są one inicjowane natychmiastowo za pośrednictwem istniejących protokołów uwierzytelniania w banku konsumenta, w tym danych biometrycznych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do wykonania płatności, dzięki czemu płatność jest łatwa i wygodna.

Korzyść dla sprzedawców to autoryzacja i rozliczanie płatności w czasie rzeczywistym, dzięki czemu uzyskują szybki dostęp do środków, a w efekcie lepsze zarządzanie przepływem gotówki i przychodów.

Cieszymy się, że we współpracy z Nexi możemy opracować metodę płatności bezpośrednio powiązaną z rachunkiem konsumenta, która zwiększy wybór płatności i sprawi, że zakupy online staną się bardziej płynne i bezpieczne. Od ponad pięciu dekad tworzymy bezpieczne i nowoczesne rozwiązania w ramach naszej globalnej sieci płatniczej. Teraz, dzięki kolejnym innowacjom, w tym technologii otwartej bankowości, Mastercard zapewnia konsumentom i firmom w całej Europie dostęp do jeszcze bardziej innowacyjnych form płatności” – powiedział Bart Willaert, Executive Vice President, International Open Banking w Mastercard.

"Z radością ogłaszamy naszą strategiczną współpracę z Mastercard, dzięki której będziemy mogli wykorzystać moc rozwiązań otwartej bankowości w Europie, aby skalować i poszerzać nasze możliwości oraz zwiększać wygodę klientów w zakresie płatności. Dzięki partnerstwu z Mastercard i wykorzystaniu wiodącej pozycji i doświadczenia firmy w zakresie otwartej bankowości, a także zaufanej infrastruktury płatniczej, zwiększymy nasz potencjał do usprawniania cyfrowej transformacji płatności w Europie"– powiedział Omar Haque, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Nexi.

 

***

Kontakt dla mediów

Anna Marciniak                                                                        

Dyrektorka ds. komunikacji, Mastercard                                     

anna.marciniak@mastercard.com                                       

tel +48 (22) 526 12 60                                                              

 

***

 

O Mastercard (NYSE: MA)

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Naszą misją jest włączanie i wspieranie rozwoju cyfrowej gospodarki, która przynosi korzyści wszystkim i wszędzie, oferując transakcje, które są bezpieczne, proste, inteligentne oraz łatwo dostępne. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych, możliwościom naszej sieci i  partnerstwom oraz ciągłej pasji, nasze innowacje i rozwiązania pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, sektorowi publicznemu i przedsiębiorstwom, w pełni realizować swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy  wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym bezcenne możliwości.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60