Prozkoumejte nejnovější zprávy, příběhy a mediální zdroje z Mastercard

 
Mastercard se svými partnery posouvají udržitelnost obchodu o úroveň výš

V době, kdy se na klimatické konferenci OSN (COP26) scházejí lídři zemí celého světa, zkracuje společnost Mastercard termín dosažení vlastní uhlíkové neutrality o celou dekádu z roku 2050 na rok 2040. Současně Mastercard zavádí svá udržitelná řešení mezi další klienty v Evropě a Latinské Americe poté, co se finanční instituce, jako například Banco de Costa Rica, ekko, Gránit Bank či Sberbank, rozhodly využívat uhlíkovou kalkulačku Mastercard Carbon Calculator.

Mastercard a Bakkt společně nabízejí inovativní kryptoměnová věrnostní řešení

Společnosti Mastercard (NYSE: MA) a Bakkt (NYSE: BKKT) oznámily vzájemné partnerství, které obchodníkům, bankám a fintechovým společnostem ve Spojených státech usnadní využívání a poskytování široké palety řešení a služeb v oblasti kryptoměn. Spotřebitelé tím získají snadnější přístup do celého ekosystému digitálních aktiv.

Mastercard představuje kartu uzpůsobenou pro osoby s postižením zraku

Společnost Mastercard představuje nový standard platebních karet Touch Card. Ten usnadňuje použití lidem s úplnou nebo částečnou ztrátou zraku. S rostoucími počty nově vydávaných karet bez reliéfního embosování je pro osoby s postižením zraku obtížnější rozeznat, jaký typ karty právě drží v ruce. Společnost Mastercard tento problém řeší jednoduchým, avšak účinným způsobem.

Novinky

2020
1. června 2020

Již téměř 800 drobných podnikatelů a živnostníků projevilo zájem o platební terminál na rok zdarma. Od začátku března o něj mohou požádat díky programu Česko platí kartou, jehož je společnost Mastercard partnerem.