Společnost Mastercard rozdělila prestižní ocenění bankám a platebním institucím. Nejvíce jich získaly ČSOB a Komerční banka

8. března 2024 | Od editorcz

Platební a technologická společnost Mastercard udělila českým bankám a platebním institucím celkem 13 prestižních ocenění Mastercard Awards za aktivitu a projekty v oblastech rozvoje plateb, digitalizace, inovací a udržitelnosti realizované v roce 2023 v České republice. Dvě hlavní kategorie Issuer of the Year a Acquirer of the Year ovládla s nejvyšším absolutním meziročním nárůstem objemu transakcí ČSOB. V produktových a inovačních kategoriích si pak nejvíce cen odnesla Komerční banka.

„Všem oceněným bankám, platebním institucím i jejich představitelům patří velká gratulace i poděkování za výjimečné výsledky a aktivitu v digitalizaci, zvyšování kvality klientských zážitků a udržitelnosti. Jsem ráda, že společným jmenovatelem rozvoje a inovací je snaha vytvářet prostředí pro co možná nejjednodušší, nejrychlejší a nejbezpečnější bezhotovostní placení v České republice. Už teď se těším na příští ročník, protože s bankami a dalšími partnery pracujeme na řadě dalších unikátních projektů,“ říká Jana Lvová, generální ředitelka společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko. 

ČSOB získala ocenění také v kategorii Credit Card Issuer za nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí provedených kreditními kartami a její výkonný ředitel pro oblast Daily Banking Vladimír Vojtíšek byl vyhlášen jako Payments Leader of the Year za dlouhodobou podporu oblasti plateb a platebních inovací v České republice.

Komerční banka ovládla kategorie Premium Card Issurer za nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí uskutečněných prémiovými kartami a Responsible Innovation za vůbec první uvedení platebních karet s výřezem Touch Card usnadňujícím orientaci nevidomým a slabozrakým lidem. KB SmartPay si odnesla také cenu Sustainability Award za přínos k udržitelnosti v projektu Platit & Zasadit, do kterého se zapojilo více než deset tisíc obchodníků využívajících terminály KB SmartPay. Díky platbám klientů bylo vysazeno celkem sto tisíc stromů.

V kategorii Commercial Card Issuer uspěla Raiffeisenbank, která zaznamenala nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí uskutečněných firemními kartami. Segment Digital Issuer za nejvyšší absolutní meziroční nárůst počtu transakcí uskutečněných tokenem ovládla Air Bank. mBank si zase jedinečným projektem s využitím segmentační analýzy na základě poznatků z propojení behaviorálních a transakčních dat podmanila kategorii Unique Issuing Project Award.

Cenu eCommerce Acquierer za nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí v prostředí ecommerce získal poskytovatel finančních služeb PayU. Ocenění Fintech Innovation obdržela platební aplikace Twisto za mimořádný nárůst jednorázových karet, které umožňují provést nákup na splátky mimo jiné i v kamenných obchodech s předem schváleným kreditním rámcem. Platební instituce Global Payments pak získala cenu Unique Acquiring Project Award za nejvyšší objem transakcí a počet Tap On Phone zařízení v České republice.

Ocenění

Společnost

Projekt

Issuer of the Year

ČSOB

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí kartami Mastercard

Acquirer of the Year

ČSOB

Nejvyšší absolutní meziroční narůst objemu transakcí kartami Mastercard

Credit Card Issuer

ČSOB

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí uskutečněných vydanými kreditními kartami Mastercard

Commercial Card Issuer

Raiffeisenbank

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí uskutečněných vydanými firemními kartami Mastercard

Digital Issuer

Air Bank

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst počtu transakcí uskutečněných tokenem

Premium Card Issuer

Komerční banka

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí uskutečněných vydanými prémiovými kartami Mastercard

eCommerce Acquirer

PayU

Nejvyšší absolutní meziroční nárůst objemu transakcí v ecommerce prostředí kartami Mastercard

Fintech Innovation

Twisto

Mimořádný nárůst jednorázových karet, které umožňují provést nákup na splátky mj. i v kamenných obchodech s předem schváleným kreditním rámcem

Responsible Innovation

Komerční banka

Komplexní přístup a implementace řešení zjednodušujících orientaci nevidomých držitelů karet v mobilním bankovnictví a vůbec první uvedení karet s výřezem Touch Card na českém trhu

Sustainability Award

KB SmartPay

Přínos k udržitelnosti v projektu Platit & Zasadit, do kterého se zapojilo 10 tisíc obchodníků, kteří využívají platební terminály KB SmartPay. Díky platbám zákazníků bylo vysazeno 100 tisíc stromů

Unique Issuing Project Award

mBank

Jedinečný projekt s využitím segmentační analýzy na základě poznatků z propojení behaviorálních a transakčních dat

Unique Acquiring Project Award

Global Payments

Nejvyšší objem transakcí a počet Tap on Phone zařízení v České republice

Payments Leader of the Year

Vladimír Vojtíšek, ČSOB

Dlouhodobá podpora v oblasti plateb a platebních inovací v České republice

editorcz