Michal Čarný končí ve vedení českého a slovenského Mastercardu

22. května 2023 | Od editorcz

Generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný se rozhodl po sedmi letech své působení ve společnosti neprodloužit a zaměřit se na nové kariérní příležitosti. Jeho mandát tak 31. srpna 2023 skončí.

Michal Čarný letos završí své sedmileté působení ve společnosti Mastercard, kde pracoval nejdříve jako ředitel rozvoje obchodu pro Česko, Slovensko a Rakousko a během posledních čtyř let jako generální ředitel zodpovědný za český a slovenský trh.

„Chtěl bych srdečně poděkovat partnerům v Česku i na Slovensku za skvělou spolupráci a řadu důležitých inovativních projektů, které jsme společně realizovali. Jsem rád, že se během mého působení na pozici generálního ředitele podařilo nejen upevnit spolupráci s tradičními partnery Mastercard z oblasti bankovnictví, ale také ji dále rozšířit na retailové obchodníky, technologické společnosti, fintech hráče a také veřejný sektor. Po sedmiletém působení v oblasti platebních karet se nyní chci zaměřit na jiné výzvy mimo toto odvětví,“ uvedl ke svému rozhodnutí Michal Čarný.

„Michalovo vedení a vize významně pomohly k udržení pozice společnosti Mastercard jako vedoucího hráče v oblasti plateb na lokálních trzích. Jsme vděční za jeho přínos naší společnosti,“ řekl Peter Bakenecker, Divisional President společnosti Mastercard pro střední Evropu. „Michal se zasloužil o důležitý posun v rozšiřování obchodních aktivit Mastercard do nových oblastí a také zkvalitňování produktů a služeb, které přinášíme na český a slovenský trh. Přejeme Michalovi hodně úspěchů v jeho budoucí kariéře,“ dodal.

Před příchodem do Mastercard Michal Čarný působil ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde vedl poradenské projekty se zaměřením na finanční služby a telekomunikační sektor. Pracoval s klienty napříč mnoha regiony včetně střední a východní Evropy, západní Evropy, jižní Evropy a Blízkého východu. Působil také v jihovýchodní Asii a Číně.

I po ukončení svého působení ve společnosti Mastercard zůstává Michal Čarný členem Redakční rady odborného časopisu Bankovnictví, poroty prestižního hodnocení Mastercard Banka roku a mentorem v rámci aktivit startupového akcelerátoru StartupYard.

editorcz