Marketing Mastercard nově řídí Pavla Císařová, Tomáš Doležal se stal evropským ředitelem sponzoringu. Finanční ředitelkou je od března Jana Šachová

1. března 2023 | Od editorcz

Marketingovou ředitelkou společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko je od 1. března Pavla Císařová. Ve své nové roli bude mít na starosti zejména rozvoj marketingových a public relations strategií na základě obchodních a brandových cílů. Pavla Císařová ve funkci vystřídala Tomáše Doležala, který se v rámci společnosti Mastercard od začátku roku přesunul do pozice evropského ředitele pro sponzoring. Český a slovenský Mastercard má i novou finanční ředitelku, do této pozice od 1. března nastoupila Jana Šachová.

Pavla Císařová působí ve společnosti Mastercard od roku 2017. Od té doby úspěšně řídila mimo jiné marketingové strategie věrnostního programu Priceless Specials, passion marketingové strategie se zaměřením na sport nebo hudbu nebo kampaně na podporu malých a středních podniků během pandemie. Zastávala pozici marketingové manažerky s odpovědností za B2C aktivity, výzkum a public relations na českém i slovenském trhu. V loňském roce stála např. za marketingovou a komunikační strategií programu Mastercard Strive Czechia, který podporuje digitalizaci malých podnikatelů a podnikatelek.

V oblasti marketingu se Pavla Císařová pohybuje celý profesní život, před nástupem do společnosti Mastercard působila primárně v FMCG ve společnostech Mondelēz, Nestlé nebo Intersnack.  

Tomáš Doležal nastoupil do společnosti Mastercard v roce 2016 a poslední čtyři roky působil jako marketingový ředitel pro Českou republiku a Slovensko. Během svého působení především posiloval pozici Mastercard jako preferovaného partnera lokálních vydavatelů karet, marketingový tým pod jeho vedením spustil více než 100 na míru šitých kampaní se zaměřením na aktivaci mnoha produktů nebo mobilních plateb, které se za jeho vedení staly tržním standardem. Mimo jiné řídil taky spuštění velmi úspěšného a unikátního programu Priceless Prague.

Před nástupem do Mastercard působil Tomáš Doležal v pražské agentuře McCann, kam nastoupil hned po ukončení studia. V této agentuře pracoval mimo jiné právě pro Mastercard a s jeho značkou je tedy spojený více než 13 let.

Jana Šachová má více než 15 let zkušeností na seniorní úrovni finančního řízení a reportingu. Do společnosti Mastercard přichází z nadnárodních korporací jako jsou Siemens, Deloitte nebo Kärcher, ve kterých získala odborné znalosti v oblasti mezinárodního finančního řízení, manažerského účetnictví a výkaznictví a daňové problematiky. V rámci svého kontinuálního vzdělávání nedávno úspěšně dokončila MBA program na HHL, Leipzig Graduate School of Management.

editorcz