Prague Champs se blíží. Esportová událost roku pro fanoušky League of Legends se odehraje v pražském O2 universu

5. května 2022 | Od editorcz

Největší událost roku se chystá pro fanoušky League of Legends v polovině června v Praze. Víkendový mega event spojený s prvním českým turnajem s mezinárodní účastí, který bude doplněný o herní expo s celou řadou doprovodných akcí, se bude konat 18. a 19. června v exkluzivních prostorech pražského O2 universa. A poměřit síly s těmi nejlepšími hráči LoL můžete i vy. Stačí dát dohromady tým a obstát v konkurenci. Kvalifikace je totiž otevřená i pro amatérské týmy.

 Zažít unikátní atmosféru světového League of Legends eventu teď můžete i v Česku. V prostorech O2 universa se sejdou tisíce fanoušků a ti nejlepší hráči nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Do soubojů se zapojí i známý francouzský League of Legends tým Gamers Origin. Z českých esportových hvězd se účastníci můžou těšit na Dynamo Eclot, eSubu, Entopiq a Sinners.

Unikátní součástí turnaje Prague Champs je otevřená kvalifikace. Poměřit síly s těmi nejlepšími tak může doslova každý. Stačí s kamarády poskládat League of Legends tým a zapojit se do kvalifikace, která proběhne 21. a 22. května. Čtyři nejlepší týmy pak postoupí do duelů s profesionálními esportovými týmy. Čtyři absolutně nejlepší z nich si pak zahrají semifinále a finále na eventu Prague Champs.

Trofej pro vítěze turnaje Prague Champs tvoří přední český designér Roman Kvita, který v minulosti získal například prestižní ocenění Red Dot Design Award přezdívané designový Oscar.

Mastercard je od roku 2018 globálním partnerem vydavatele hry League of Legends Riot Games a světového šampionátu Worlds ve hře League of Legends. Vloni společnost Mastercard rozšířila toto partnerství taky o sponzoring finálových bojů na evropské úrovni.

„Esport je nesmírně dynamické nové odvětví a Mastercard v něm hraje dlouhodobě důležitou roli.  Snažíme se využívat všech možností, jak gamerům přinášet stále nové a atraktivní benefity a přivést do Česka turnaj Prague Champs s mezinárodní účastí byl dalším krokem, jak vyjít vstříc přání esportových fanoušků,“ řekl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný. 

Ve spolupráci s Komerční bankou taky vloni Mastercard vydal speciální esportovou limitovanou sérii platebních karet na motivy hrdinů ze hry League of Legends. Tato série karet zaznamenala v esportové komunitě obrovský úspěch, a proto bude představena nová edice se zcela novými designy i letos, a to právě při příležitosti konání turnaje Prague Champs.

V nové limitce zájemci najdou čtyři designy, každý s jinou postavou ze hry League of Legends. Konkrétně jde o šampiony Jayce, Kai`Sa, Ornn a Taliyah. Designy jsou k dostání od 2. května na kb.cz/lol.

„Esport není "jen hraní her", je to o prožívání snů, o diskuzích, oddechu, ocenění výkonu jiných, živých přenosech a vyprodaných halách. Zábava, které se věnuje každý desátý z nás od teenagerů po dospělé ženy a může. I proto spoluorganizujeme největší český turnaj pro fanoušky LoL, i proto nabízíme novou řadu exkluzivních designů platebních karet s hrdiny této akčně-strategické hry.  Díky kartě s tímto designem získáte slevu jak na turnaj, tak na vybrané herní produkty ASUS ROG a těšit se můžete i na další benefity, které k těmto kartám budeme přidávat. Mimochodem, mojí nejoblíbenější hrdinkou je dcera prázdnoty Kai'Sa,“ uvedla Jitka Haubová, členka představenstva KB a provozní ředitelka.

Pro klienty Komerční banky a Mastercard jsou přímo na turnaji Prague Champs přichystané exkluzivní benefity. Držitelé platebních karet Komerční banky s motivem League of Legends dostanou slevu 30 procent na víkendovou vstupenku. Držitelé karet Mastercard zase můžou využít speciální zážitkové balíčky nebo možnost donášky občerstvení přímo na místo sezení v rámci arény.

Návštěvníci Prague Champs se můžou těšit na spoustu doprovodných akcí v rámci herního expa. Samotný turnaj doplní autogramiády a další možnosti setkání s nejlepšími týmy a osobnostmi české gamingové scény. Na expu se představí přední technologické značky a partneři turnaje, najdete tam herní koutky, chill zónu a budou se konat nejrůznější workshopy.

editorcz