Prohlášení společnosti Mastercard

28. února 2022 | Od editorcz

Invaze ruských vojenských sil v uplynulém týdnu byla pro obyvatele Ukrajiny zničující. V myšlenkách jsme i nadále s těmi, které tato událost zasáhla. 

Naší prioritou je především blaho našich zaměstnanců a jejich rodin. Naše týmy pracují nepřetržitě, aby pomohly zajistit jejich bezpečnost a využívají k tomu všechny dostupné prostředky. Při překonávání této krize budeme na naše zaměstnance myslet v celém regionu.

V důsledku příkazů k uvalení sankcí jsme zablokovali několik finančních institucí v platební síti Mastercard.  V následujících dnech budeme nadále spolupracovat s regulačními orgány, abychom plně dodržovali naše povinnosti v oblasti dodržování předpisů podle toho, jak se budou vyvíjet.

Vzhledem k vývoji krizové situace také spolupracujeme s našimi partnery na nasměrování finančních prostředků a humanitární pomoci tam, kde mohou mít největší dopad. Dnes jsme oznámili příspěvek ve výši 2 milionů dolarů Červenému kříži, organizaci Save the Children a našemu zaměstnaneckému fondu na humanitární pomoc. Budeme aktivně vyhledávat další možnosti podpory humanitárních organizací, abychom se podíleli na celosvětové pomoci.

Z mnoha rolí, které hrajeme, patří mezi nejdůležitější zajištění bezpečnosti a zabezpečení globálního platebního ekosystému a naší vlastní sítě. Naše týmy pro kybernetickou a zpravodajskou činnost a podnikovou bezpečnost spolupracují s vládami a partnery po celém světě, aby zajistily stabilitu, integritu a odolnost našich systémů, které fungují v běžném provozu. Jsme odhodláni aktivně monitorovat a rychle reagovat na kybernetické útoky, jejichž hrozba se v současném prostředí výrazně zvyšuje.

editorcz