Inovace i edukace – ocenění z Mastercard Awards 2020 si odnesly banky za své výsledky a projekty v oblasti plateb

30. dubna 2021 | Od editorcz

Mastercard Awards 2020 znají vítěze všech deseti kategorií, ve kterých společnost oceňuje české banky za jejich aktivity směřující k zjednodušování plateb, vyšší bezpečnosti a podpoře České republiky při posunu k bezhotovostní ekonomice. Ocenění Issuer za největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených kartami Mastercard získala Air Bank. Dvě vítězství si odnesla ČSOB – v kategorii Acquirer, která oceňuje největší absolutní nárůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků, i za marketingové a produktové inovace, kde bodovala díky projektům Drobné a Ekokarta. Celá akce se v letošním roce přenesla do online prostředí.

„Nejen vítězové všech kategorií, ale celý český bankovní trh si zaslouží uznání za úsilí věnované rozvoji bezhotovostních plateb. V loňském roce, kdy se velká část transakcí přenesla na internet a bezkontaktní platby se staly pro velkou část obchodníků nutností, nabyl rozvoj projektů týkajících se edukace držitelů karet, bezpečnosti a digitalizace na ještě větší důležitosti než v letech předchozích. Vážíme si stále se rozvíjejícího partnerství s českými bankami a toho, že i nadále můžeme na trh společně přinášet ty nejrelevantnější inovace a pro spotřebitele ještě pohodlnější způsoby placení,“ uvedl Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku.

Dvě trofeje si kromě ČSOB odnesly také Česká spořitelna a Air Bank. Česká spořitelna vyhrála stejně jako vloni v kategoriích Premium Card Issuer a Commercial Card Issuer. První z nich hodnotí největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených prémiovými kartami, druhá komerčními. Air Bank pak kromě kategorie Issuer získala ocenění i v oblasti plateb mobilními zařízeními – Mobile Payments, a to za nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě a také za počet platebních karet uložených do mobilních zařízení.

Nejpřívětivější e-Commerce bankou roku 2020 se stala Equa bank, která si odnesla prvenství v kategorii Innovations. Zvítězila díky nejvyššímu počtu bezproblémových transakcí a vysoké klientské přívětivosti v oblasti plateb na internetu. O té svědčí například největší podíl plateb kartou na internetu, které klienti bezpečně ověřili v aplikaci banky pomocí svých biometrických údajů. Mastercard nadále ohodnotila Raiffeisenbank cenou Advisors Special Mention za nejefektivnější formu edukace obchodníků, a to prostřednictvím video koučinku. Stejnou cenu si odnesla i Komerční banka za kontinuální koncepční podporu kreditních karet a také za to, že se její kreditní karta 4U stala nejprodávanější kreditní kartou s nejvyšším tempem meziročního růstu. Cena Special Mention byla udělena poskytovateli platebních bran Worldline/KB SmartPay za mimořádný výkon a přínos v rámci projektu Česko platí kartou.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2020:

Ocenění

Společnost

Projekt

Issuer

Air Bank

Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými kartami

Acquirer

ČSOB

Největší absolutní narůst objemu akceptovaných karetních transakcí u obchodníků

Premium Card Issuer

Česká spořitelna

Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými prémiovými kartami

Commercial Card Issuer

Česká spořitelna

Největší absolutní nárůst objemu transakcí u obchodníků provedených vydanými komerčními kartami

Mobile Payments

Air Bank

Nejvyšší počet mobilních transakcí v počtu i hodnotě i karet uložených do mobilních zařízení

Innovations

Equa bank

Nejpřívětivější e-Commerce banka roku. Největší poměr bezproblémových transakcí a největší poměr transakcí ověřených aplikací banky podporující biometrii.

Marketing and Product innovation

ČSOB

Marketingové a produktové inovace (projekty Drobné, Ekokarta)

Advisors Special Mention

Komerční banka

Kontinuální koncepční podpora kreditní karty 4U. Nejvíce prodávaná kreditní karta s největším meziročním (a meziměsíčním) tempem růstu.

Advisors Special Mention

Raiffeisenbank

Nejefektivnější forma edukace směrem k obchodní síti prostřednictvím video koučinku.

Special Mention

Worldline/KB SmartPay

Výkon a přínos v rámci projektu Česko platí kartou

 

editorcz