Mastercard a Handpoint pomohou malým a středním podnikům s přijímáním platebních karet

25. září 2020 | Od editorcz

Mastercard a společnost Handpoint, poskytovatel přenosných platebních řešení, podepsaly smlouvu o partnerství s cílem umožnit tisícům malých a středních podniků v České republice, Bulharsku, Chorvatsku, Itálii, na Slovensku a ve Velké Británii přijímat platby prostřednictvím platebních karet. Výsledkem partnerství je nabídka, která firmám poskytne možnost zvolit nástroje odpovídající jejich potřebám a velikosti.

Partnerství obou společností podpoří rozšíření spolehlivé a bezpečné platební platformy společnosti Handpoint, která obchodníkům nejenže poskytuje technologii potřebnou k přijímání plateb kartami, ale umožňuje i potřebné úpravy konfigurace včetně použití vlastní značky. Současně se jedná o vysoce intuitivní platební řešení, které je možné dále rozšiřovat o další funkce s tím, jak firma obchodníka roste a vyžaduje pokročilejší řešení.

Výsledkem partnerství obou společností je soubor nástrojů, které je možné přizpůsobovat potřebám obchodníků. Mezi tyto nástroje patří:

  • mPOS: intuitivní platební aplikace, kterou je možné používat pod vlastní značkou a která obchodníkům umožňuje s pomocí cenově dostupných, přenosných terminálů přijímat platby kartami včetně těch bezkontaktních, a sledovat důležité parametry transakční historie
  • smartPOS: chytrý platební terminál „vše v jednom“, který oběma stranám umožňuje přijímat platby kartami snadno a pohodlně
  • softPOS: platforma společnosti Handpoint připravená na další rozvoj a přechod na čistě softwarové platební řešení bez nutnosti používat fyzický platební terminál.

S ohledem na značnou popularitu bezkontaktních plateb, zvlášť v poslední době, kdy je bezkontaktních celých 75 procent všech plateb uskutečněných v Evropě kartami Mastercard, jsou veškeré terminály poskytované v rámci partnerství připravené bezkontaktní platby přijímat.

Systém Terminal Management System společnosti Handpoint obsahuje i informační portál pro obchodníky Merchant Portal, který prostřednictvím digitálních technologií poskytuje firmám možnost převzít kontrolu nad svými platebními transakcemi. Portál usnadňuje sledování transakcí, což je přínosem zejména v zemích, kde mají obchodníci povinnost informace o veškerých platbách předávat úřadům. Obchodníkům tato funkce uvolní ruce, aby se mohli naplno věnovat své obchodní činnosti a nikoliv administrativě.

Naše spolupráce se společností Handpoint výborně doplní stávající úspěšné aktivity na podporu bezhotovostního a bezkontaktního placení mezi malými a středními firmami v České republice. Jen díky projektu Česko platí kartou již letos nově získalo platební terminály zdarma více než 2600 obchodníků, takže víme, že po pohodlných a bezpečných platebních řešeních je mezi firmami silná poptávka,“ říká generální ředitel Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Malé a střední podniky jsou dynamickou a životně důležitou součástí evropské ekonomiky. Ovšem na celou řadu z nich dopadla zdravotní krize posledních měsíců velmi tvrdě, především pokud přijímají pouze platby v hotovosti. Ve společnosti Mastercard chceme všem drobným podnikatelům poskytnout daleko širší možnosti příjmu plateb za své zboží nebo služby, ať už se jedná o platby realizované bezkontaktně, přes internet nebo prostřednictvím mobilních zařízení. Podpoří to jejich obchodní činnost a urychlí zotavení z hospodářského propadu,“ uvádí k uzavřenému partnerství Jason Lane, výkonný viceprezident pro rozvoj trhu evropského zastoupení společnosti Mastercard.

Společnost Handpoint je na své nové partnerství se společností Mastercard patřičně hrdá. Díky němu máme možnost poskytovat evropským obchodníkům nová, chytrá platební řešení. Možnost volby, pružnost platebních řešení a snadný přístup k obchodním informacím jsou parametry zásadního charakteru jak pro drobné prodejce, kteří platby prostřednictvím přenosných terminálů teprve zavádějí, tak i pro rostoucí obchodníky, kteří uvítají naše řešení smartPOS a jeho integrovaný software a jednotné platby bez ohledu na použitý platební kanál,“ popisuje David Gudjonsson, generální ředitel společnosti Handpoint.

editorcz