Mastercard poskytuje dětem, učitelům a rodičům volný přístup ke vzdělávacím kurzům Girls4Tech

8. dubna 2020 | Praha | Od editorcz

Společnost Mastercard prodloužila dostupnost svého vzdělávacího programu Girls4Tech™, zaměřeného na výuku přírodních věd, matematiky a technických oborů. Program je ve formě kreativních vzdělávacích kurzů dostupný online. Jeho účelem je pomoci rodičům a učitelům zaujmout dívky ve věku od osmi do dvanácti let a probudit v nich zájem o technické obory.

Učitelům a rodičům jsou k dispozici jak aktivity vytvořené ve spolupráci se společností Scholastic, partnerem společnosti Mastercard v oblasti vzdělávání, tak také nově spuštěné webové stránky Girls4Tech Connect, kde je možné si jednotlivé lekce stahovat. Děvčata si tak mohou prohlubovat své znalosti technických oborů z pohodlí domova kdekoli na světě.

„Uvědomujeme si, že rodiče a učitelé nyní zažívají v mnoha ohledech složité období, a doufáme, že náš vzdělávací program dokáže posloužit jako zábavný prostředek, jak děti zaujmout, zatímco se musejí učit doma. Věříme, že náš program dokáže v děvčatech zájem o technické obory probudit,“ říká Susan Warner, viceprezidentka společnosti Mastercard pro zapojení komunit a zakladatelka programu Girls4Tech.

Lekce a aktivity vycházejí z vědeckých poznatků a standardů výuky matematiky. S využitím rozsáhlých zkušeností společnosti Mastercard v oblasti platebních technologií a inovací umožňují dětem objevovat možnosti různých technicky zaměřených povolání, například v oblastech odhalování podvodů, zpracování dat nebo vývoje softwaru.

Program Girls4Tech funguje již šest let a za tu dobu se ho zúčastnilo více než 800 000 dívek z 27 zemí na šesti kontinentech. Cílem programu je ke kariérám v technických oborech přilákat co nejvíce děvčat a snížit tak nepoměr mezi oběma pohlavími.

Nové lekce a aktivity přibývají v týdenním intervalu jak na stránkách programu Girls4Tech, tak také na profilech programu na Facebooku a Twitteru. Lekce jsou momentálně k dispozici v angličtině a jsou vytvořeny tak, aby umožňovaly žákům samostatnou práci. Jsou však k dispozici i materiály pro učitele, jež jim mohou pomoci vést lekci online.

editorcz