American Express, Discover, Mastercard a Visa spolupracují na rozšíření placení online nákupů na jedno kliknutí

8. července 2020 | Od editorcz

E-commerce se po celém světě těší rostoucímu zájmu zákazníků, jimž   umožňuje vybrat si nejen, kde bezpečně a rychle nakoupí, ale i jakou platformu k tomu použijí. Je proto potřeba, aby bylo placení online nákupů jednoduché a konzistentní, bez ohledu na použitý digitální kanál a platební kartu. Společnosti American Express, Discover, Mastercard a Visa oznámily zahájení technické přípravy rozšíření online plateb na jedno kliknutí (Click to Pay) postavených na bezpečnostním standardu Secure Remote Commerce sdružení EMV® i mimo Spojené státy. V první vlně se služba rozšíří do Austrálie, Brazílie, Hongkongu, Irska, Kanady, Kataru, Kuvajtu, Malajsie, Mexika, na Nový Zéland, do Saúdské Arábie, Singapuru, Spojených arabský emirátů či Velké Británie. Další země budou následovat.

Cílem řešení Click to Pay je zajistit, aby placení online nákupů na webových stránkách ve verzích pro počítače i pro mobilní zařízení, nákupů uskutečňovaných pomocí mobilních aplikací i prostřednictvím různých chytrých zařízení bylo ve všech případech stejně jednoduché a poskytovalo stejnou úroveň zabezpečení. Click to Pay nahradí časově náročné zadávání platebních a osobních údajů. Toto pokročilé digitální řešení je obdobou jednotné podoby placení v kamenných obchodech, kde je jeden platební terminál schopen přijímat platby libovolnou platební kartou. Snahou zúčastněných firem je dosáhnout univerzálního použití a poskytnout spotřebitelům možnost platit své nákupy v libovolném online obchodě snadno a bez ohledu na použitý platební systém.

Ve Spojených státech oznámily společnosti American Express, Discover, Mastercard a Visa uvedení univerzálního platebního řešení Click to Pay v říjnu 2019. Nyní svým zákazníkům poskytuje možnost platit prostým kliknutím již více než 10 000 obchodníků včetně divize Marketplace společnosti Rakuten U.S., společnosti Joseph A. Bank, Saks Fifth Avenue, SHOP.com a mnoha dalších. Mezi další firmy z celého světa, které podporu novému řešení již oznámily, se řadí například Emirates, Pizza Hut Australia, Ticketek, The Warehouse či Torpedo7. Z pohledu prodejců toto řešení zamezuje možným komplikacím při nákupech či zasílání finančních darů v online prostředí, kde bylo pro uskutečnění platby dosud nutné ručně zadat platební kartu. Obchodníkům bude stačit jediné platební tlačítko (virtuální terminál) pro více značek karet, což pro spotřebitele znamená jednodušší a plynulejší platbu.

Aby bylo možné nové řešení podporující všechny zúčastněné platební systémy rychle rozšířit mezi další obchodníky, spolupracují jmenované karetní společnosti na jeho zavedení s poskytovateli platebních služeb a platebních bran i vydavateli platebních karet. Ve Spojených státech patří mezi důležité partery, kteří službu Click to Pay nabízejí, například společnosti ACI Worldwide, Aurus, Blackbaud, BlueSnap, Braintree (spadající pod PayPal), Cybersource, Global Payments, Mastercard Payment Gateway Services či Square. Souběžně s tím, jak se služba Cilck to Pay rozšiřuje do nových teritorií, získává podporu také od dalších partnerů, a to mimo jiných od Checkout.com, Noon Payments, SafeCharge a Windcave.

editorcz