Mastercard rozšiřuje partnerství s bankou bunq a pomáhá posílit její růst v Evropě

19. března 2020 | Praha | Od editorcz

Společnost Mastercard a mobilní banka bunq dnes oznámily rozšíření vzájemného partnerství. Jeho cílem je posílit nabídku banky v Evropě. Díky možnosti využívat mezinárodní síť společnosti Mastercard je karta Green Card banky bunq dostupná již ve 30 evropských zemích[1] včetně České republiky. Karta Green Card je platební karta Mastercard vyrobená z kovu. Za každých 100 eur, které klienti bunq kartou zaplatí, přibude jeden strom. Bunq jich takto zasadila již více než 100 000.

Kartu Green Card společnost bunq byl představila v listopadu 2019 s cílem přispět k ochraně životního prostředí. Vedle výsadby stromů podle útraty se i samotná výroba karty probíhá šetrným způsobem[2]. Od spuštění této zelené iniciativy před čtyřmi měsíci do současnosti zajistila mladá banka bunq výsadbu již více než 100 000 stromů. Ty jsou schopny z atmosféry odebrat přibližně 30,8 milionu kilogramů oxidu uhličitého, což je množství, jaké vznikne během 32 560 letů z Paříže do New Yorku.

Iniciativa Green Card je rovněž součástí nedávno vytvořené koalice Priceless Planet Coalition. Jedná se o platformu společnosti Mastercard, založenou s cílem sjednotit aktivity firem v oblasti udržitelného rozvoje a investice nasměrovat smysluplným způsobem k ochraně životního prostředí. Společně s ostatními partnery, kteří se zavázali k prosperitě konáním dobrých skutků, si koalice Priceless Planet Coalition vytkla za cíl během pěti let vysadit sto milionů stromů. Jedním ze zakládajících členů koalice je i mobilní banka bunq.

„Způsoby, jakými Evropané využívají banky a jak platí, se mění a vyvíjejí. Lidé od svých bank chtějí a očekávají technologie, které jsou nejen bezpečné a jednoduché na užívání, ale stále více také prospívají okolnímu světu. Společnost Mastercard má za to, že partnerství mohou sloužit nejen k podpoře inovací, ale i pomoci konat užitečné skutky. Naše vzájemně prospěšné partnerství se bankou bunq trvá již pět let a naše vzájemná spolupráce se nadále úspěšně rozšiřuje, na což jsme patřičně hrdí. Klientům po celé Evropě dokážeme poskytovat rychlejší a jednodušší služby, a ještě k tomu přispívat k ochraně životního prostředí,“ prohlásil Javier Perez, prezident společnosti Mastercard Europe.

Partnerství mezi společnostmi Mastercard a bunq vzniklo již v roce 2015, kdy se tato nová banka poprvé objevila na trhu. Od té doby představily společnosti bunq a Mastercard veřejnosti hned několik unikátních platebních karet. Uživatelům jsou nyní k dispozici například karty bunq Green Card či bunq Travel Card. Druhá jmenovaná poskytuje držitelům reálné směnné kurzy, ať už se vydají do kterékoli části světa.

Pro partnerství se společností Mastercard se jen v Evropě rozhodlo více než 60 digitálních bank a fintech společností, což je dvakrát více oproti stavu před dvěma lety. Upevnění spolupráce se bunq je logickým vyústěním strategie společnosti Mastercard úzce spolupracovat s partnery v oblasti finančních technologií již od jejich vzniku.

„Je skvělé, že jsme partnerství se společností Mastercard mohli posunout na další úroveň. Spolu s uživateli naší zelené karty jsme vytvořili snadný způsob, jak může kdokoliv bez námahy přispět k vytváření zdravějšího životního prostředí. Díky našemu partnerství dokážeme kartu Green Card účinněji šířit mezi evropskými uživateli,“ uvedl zakladatel a generální ředitel banky bunq Ali Niknam.

 

O společnosti Mastercard

Mastercard je technologická společnost s celosvětovou působností v oboru zprostředkování plateb. Prostřednictvím inovací zajišťujeme bezpečné, jednoduché a chytré transakce s cílem podporovat a propojovat inkluzivní digitální ekonomiku prospěšnou všem, kdekoliv na světě. Naše produkty a řešení využívající zabezpečených dat a sítí pomáhají jednotlivcům, finančním institucím, vládním orgánům i firmám naplňovat beze zbytku jejich potenciál. Ve více než 210 zemích a oblastech usilujeme o vytvoření udržitelného světa, v němž jsou možnosti k nezaplacení dostupné všem. Spojte se s námi a zjistěte více o našich inovacích a přínosech:| www.mastercard.cz|Twitter: @WeAreMastercard| Instagram: @mastercardczsk| LinkedIn: linkedin.com/company/mastercard


O bance bunq

Bunq je bankou svobodných lidí („Bank of The Free“). Jako zcela nezávislá banka dělá život jednodušším. Nejsou potřeba žádné návštěvy poboček, žádné stání ve frontách, žádné papírování, vše je okamžitě přístupné prostřednictvím mobilního zařízení. Uživatelé mohou svůj bankovní účet sdílet, s kým chtějí a platit kdekoliv na světě kartami Maestro a Mastercard.

Banku bunq založil v roce 2012 Ali Niknam (*1981), který získal první evropskou bankovní licenci za posledních 35 let. Do společnosti bunq investoval coby jediný investor 44,9 milionů eur. Podle posledních známých údajů z prosince 2019 dosahovala výše klientských vkladů v bance hodnoty 433 410 761 eur. Za celý rok 2019 se objem klientských vkladů zdvojnásobil a každým dnem dále narůstá. Služby bunq jsou v současnosti dostupné ve 30 evropských zemích: v Nizozemsku, Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku, Francii, Belgii, Irsku, Bulharsku, Chorvatsku, na Kypru, v České republice, Dánsku, Estonsku, Finsku, Řecku, Maďarsku, Lotyšsku, Litvě, Lucembursku, na Maltě, v Polsku, Portugalsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Švédsku, Velké Británii, Norsku a na Islandu.[1] Služby banky bunq jsou v současnosti k dispozici ve 30 evropských zemích: v Nizozemsku, Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku, Francii, Belgii, Irsku, Bulharsku, Chorvatsku, na Kypru, v České republice, Dánsku, Estonsku, Finsku, Řecku, Maďarsku, Lotyšsku, Litvě, Lucembursku, na Maltě, v Polsku, Portugalsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Švédsku, Velké Británii, Norsku a na Islandu

[2] Další informace o kartě Green Card společnosti bunq jsou k dispozici zde: https://www.bunq.com/blog/is-the-new-bunq-green-card-really-green

editorcz