Mastercard bude partnerem lyžařského svátku v Kitzbühelu až do roku 2021

24. ledna 2019 | Praha | Od editorcz

Společnost Mastercard oznámila prodloužení úspěšného partnerství se závody v alpském lyžování na Hahnenkammu v Kitzbühelu až do roku 2021. Soutěže na legendárních svazích Streif a Ganslernhang přitahují každý rok více než sto tisíc diváků a podle údajů agentury IRIS TV Media Evaluation je v roce 2018 po celém světě sledovalo na 76 různých televizních kanálech přibližně 215 milionů diváků. Letošní ročník slavného Hahnenkammu se koná od 21. do 27. ledna.

Zážitek k nezaplacení na Hahnenkammu

S pokračováním vzájemného partnerství se bude Mastercard nadále soustředit na fanoušky a příznivce alpského lyžování. Všichni držitelé platebních karet Mastercard nebo Maestro se mohou těšit na „přístup rychlým pruhem“ a na další exkluzivní výhody v prostoru Mastercard Downtown Area. Na místě budou k dispozici také předplacené platební karty v limitované edici s designem Hahnenkammu. Návštěvníci budou mít navíc možnost své platební karty použít k úhradě vstupného nejen na všech vstupech do areálu a při online platbách, ale také ve vybraných stáncích v cílovém prostoru a ve stáncích s občerstvením v centru Kitzbühelu.

Fanouškům zimních sportů, kteří jsou současně držiteli platebních karet Mastercard, přináší sponzorská podpora závodů na Hahnenkammu zážitky k nezaplacení. V rámci svého celosvětového programu „Priceless“ přichází Mastercard se speciální nabídkou zážitků, které si jejich účastníci uchovají navždy. Patří mezi ně například přístup do salonku Mastercard během konání slavného superobřího slalomu a ještě slavnějšího sjezdu, možnost prohlédnout si Alpy v okolí Kitzbühelu ze vzduchu, návštěva startoviště na Streifu či setkání s legendami bílých svahů.

„Na prodloužení partnerské spolupráce se závody na Hahnenkammu jsme náležitě hrdí. Máme tak možnost sportovním fanouškům z celého světa nabízet v průběhu jednoho z nejprestižnějších sportovních podniků zimní sezony nezapomenutelné zážitky k nezaplacení,“ říká Gerald Gruber, generální ředitel společnosti Mastercard Austria.

Prodloužením partnerství se závody na Hahnenkammu potvrzuje Mastercard svou přítomnost v zimním sportovním kalendáři. Závody v Kitzbühlu Mastercard sponzoruje od roku 2016. Mastercard je dále hrdým sponzorem řady sportovních podniků mezinárodního významu, včetně Ligy mistrů UEFA, Mistrovství světa v ragby, golfového British Open či tenisového French Open v Paříži.

 

Závody v alpském lyžování na Hahnenkammu

Na Hahnenkammu se alpské disciplíny jezdí již od roku 1931. Pořadatelem závodů je místní lyžařský klub Kitzbühler Ski Club (K.S.C.). Závod ve sjezdu konaný na legendárním Streifu se všeobecně považuje za nejnáročnější sjezd v kalendáři Světového poháru FIS. Během sjezdu lyžaři překonávají až osmdesátimetrové skoky či svah se sklonem až 85 procent, a to vše v rychlostech dosahujících 140 km/h. Vítězství na Hahnenkammu je pro sjezdaře metou, kterou překoná snad jen vítězství na olympiádě a mistrovství světa. Během závodů se do Kitzbühelu sjíždějí zástupci více než sedmi set různých médií z více než třiceti zemí. Zpravodajství z místa vysílá kolem pětačtyřiceti televizních a třiceti rozhlasových stanic. Ze čtyř závodů, které se během víkendu konají, vzniká více než 180 hodin televizního vysílání, které jen v Evropě v určitém okamžiku shlédne více než 300 milionů diváků.

www.hahnenkamm.com

editorcz