Společnosti Mastercard a SumUp spojují síly na pomoc malým podnikům v Evropě

25. července 2019 | Praha | Od editorcz

Společnosti Mastercard a SumUp dnes oznámily vytvoření nového partnerství, jež povede ke zvýšení počtu míst, kde bude možné platit elektronicky. V příštích pěti letech Mastercard a SumUp společně umožní několika milionům evropských malých a středních podniků ve 27 členských zemích EU, přijímat platby kartou, a to i v České republice.

Firmy budou mít díky platebním terminálům společnosti SumUp přístup k elektronickým platbám uskutečňovaným prostřednictvím platebních karet a elektronických zařízení, jako jsou chytré telefony, hodinky a náramky. Ve světě, kde zákazníci vyžadují pohodlí a možnost volby, to podnikům umožní nabízet lepší služby a možnost platit způsobem, který zákazníci preferují.

„Jsme nesmírně potěšeni možností spolupracovat se společností SumUp. Jedná se o přední, inovativní firmu v oblasti platebních terminálů a souvisejícího vybavení pro malé podniky. Chystaný rozsah našeho partnerství bude znamenat výrazné rozšíření akceptace elektronických plateb v Evropě. Podniky, od velmi malých po středně velké, jsou páteří evropského hospodářství a naše společná iniciativa jim umožní zlepšit své služby díky širokému výběru platebních možností. Těším se na další prohlubování naší vzájemné spolupráce,“ řekl Jason Lane, výkonný viceprezident společnosti Mastercard zodpovědný za rozvoj evropského trhu.

Ve velké části Evropy se stále ještě značný podíl platebních transakcí uskutečňuje hotově, především transakce s nízkou hodnotou ve prospěch drobných podniků. Použití hotovosti však představuje poměrně neefektivní a nedostatečně zabezpečený způsob úhrady. Pro drobné podniky mohou být skryté náklady spojené s manipulací s hotovostí citelné. Příjem plateb v hotovosti s sebou nese celou řadu nevýhod, ať již se jedná o náklady spojené s přepravou peněz, jejich zabezpečením, počítáním, kontrolou zůstatků, rizikem podvodů či výskytem falešných bankovek. Společnosti Mastercard a SumUp proto chtějí drobným podnikům umožnit používat bezpečnější, jednodušší a pohodlnější způsob přijímání plateb.

Přijímání elektronických plateb s sebou nese i další výhody. Ukázalo se, že možnost platit elektronicky vede k růstu obratu, což se pochopitelně pozitivně projevuje na hospodářském výsledku. Podle údajů společnosti SumUp mohou malé podniky po zavedení možnosti zaznamenat růst až o 60 procent. Průzkumy společnosti Mastercard ukazují, že po zavedení akceptace elektronických plateb dochází k nárůstu hodnoty i objemu transakcí v průměru o 10 až 15 procent, jelikož zákazníci nejsou omezeni množstvím hotovosti, které momentálně u sebe mají. To je zvlášť významné zejména pro majitele malých obchodů ve venkovských oblastech, kde je obvykle obtížnější přístup k bankomatům a k hotovosti. Elektronické platby také zlepšují cashflow, umožňují včasné připisování plateb, navíc s výhodou záruky platby, což odstraňuje nutnost vymáhat úhrady nezaplacených faktur a dlužných částek.

„Ve schopnosti přijímat elektronické platby existuje určitá mezera, která má svůj původ v tom, že tradiční poskytovatelé platebních řešení se drobným podnikům historicky nijak zvlášť nevěnovali. Alespoň 10 procent jakékoliv skupiny obyvatel by mělo mít možnost hradit platby kartou, ve skutečnosti je však tento podíl mnohde pouze jednoprocentní. A právě odstranění tohoto nedostatku je cílem partnerství mezi společnostmi SumUp a Mastercard,“ Marcel Schneider, výkonný viceprezident pro Evropu a obchodní ředitel ve společnosti SumUp.

S platebním terminálem od společnosti SumUp se mohou majitelé drobných podniků soustředit na své podnikání s jistotou, že mají k dispozici platební řešení, které napomůže růstu jejich firmy. Partnerství společnosti Mastercard a SumUp je dalším příkladem úsilí obou firem podporovat začlenění do světa finančních služeb a přivést miliony drobných podnikatelů do formálního hospodářství.

Air_Restaurant_mastercard

Pro další informace kontaktujte: Tomáš Zimmermann, mobil: 731 68 99 97, e-mail: tomas.zimmermann@bisonrose.cz

editorcz

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MastercardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

O společnosti SumUp

Společnost SumUp působí v oblasti finančních technologií. Firmám všech velikostí umožňuje přijímat platby rychle a jednoduše jak v kamenných provozovnách, tak i online. Časopis Inc. společnost SumUp vede ve svém žebříčku Inc. 5000, který zahrnuje nejrychleji rostoucí firmy světa. Řešení společnosti SumUp začne každý den po celém světě používat více než 4000 firem. Na řešení společnosti se spoléhají firmy všech velikostí, od DHL až po taxikáře. Roční obrat společnosti SumUp přesahuje 200 mil. eur. V říjnu 2018 uvedla společnost SumUp na trh svoji čtečku platebních karet s připojením k mobilní síti 3G, která ke svému provozu nevyžaduje propojení s mobilní aplikací ani trvalý přístup k wifi síti.

Možnost vyžádat si řešení společnosti SumUp zcela digitálně, jeho rychlé dodání a snadné a rychlé nastavení znamenají, že obchodníci mohou platby kartou přijímat již několik minut poté, co je jim platební terminál doručen. Podrobnější informace jsou k dispozici na stránkách společnosti (sumup.co.uk) a na twitterovém účtu @SumUp.