Praha 23. května - Společnost Mastercard oznámila vytvoření nové iniciativy Accelerate určené k podpoře růstu začínajících firem v rychle se rozvíjejícím oboru fintech. Touto inciativou chce společnost Mastercard podporovat ambice fintech firem pomocí šitou na míru včetně zpřístupnění znalostí, nástrojů, technologií a investic zaměřených na inovace. Platforma Accelerate bude fungovat souběžně s úspěšným programem Start Path a povede k rozšíření a prohloubení vzájemné spolupráce mezi společností Mastercard a fintechovými firmami, včetně budoucí generace digitálních bank.

Pomoc ze strany společnosti Mastercard zahrnuje přístup k licenčním specialistům na podporu rozšiřování trhu, přístup k odborným znalostem správy účtů k urychlení růstu nebo jedinečnou možnost napojení na komplexní prostředky zpracování transakcí. Poskytované zdroje zahrnují poradenství ze strany Mastercard Advisors k podpoře in-market transakcí, rozbory dat i analytickou podporu. Program také zahrnuje tržní zdroje dostupné pro související strategické investice a splnění požadavků na zajištění v rané fázi rozvoje.

„Vytvoření této iniciativy je dalším krokem naší dlouhodobé snahy působit jako partner vybraných fintechových firem z celého světa,“ uvedla místopředsedkyně představenstva společnosti Mastercard Ann Cairns. „Komunita fintechových společností tvoří po celém světě jeden z nejaktivnějších a nejrychleji se rozvíjejících oborů a společnost Mastercard je připravena těmto dynamickým firmám pomoci naplno využít veškerý jejich potenciál. Společnost Mastercard se se svojí více než padesátiletou zkušeností v podpoře růstu sektoru finančních služeb nachází v jedinečném postavení a může tak poskytovat platformu, jež dokáže fintechové firmy posouvat kupředu na jejich stále ambicióznějších růstových trajektoriích.“

Společnost Mastercard se spolupráci s oborem fintech usilovně věnuje již řadu let a vytvořila partnerství s průkopníky, z nichž se mezitím staly celosvětové značky. Mastercard v současné době podporuje jen v Evropě více než 30 nastupujících i již zavedených digitálních bankovních institucí. Průzkumy společnosti Mastercard jednoznačně ukazují, že spotřebitelé využívají služeb digitálních bank stále častěji a kladou na tyto banky stále větší nároky. Příležitosti, jaké trh nabízí ambiciózním firmám v oboru digitálního bankovnictví a fintech, jsou zřejmé a společnost Mastercard je připravena těmto firmám pomoci jejich šanci náležitě využít.

 

 

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je technologická společnost v oboru celosvětových plateb. Provozuje nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a oblastech celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě výrazněji usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte Mastercard na Twitteru prostřednictvím profilu @MastercardNews, připojte se k diskusi na blogu Beyond the Transaction a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

O programu Mastercard Start Path
Program Mastercard Start Path je výsledkem celosvětového úsilí společnosti Mastercard v podpoře inovativních start-upů vyvíjejících příští generaci obchodních řešení. Program Start Path byl zahájen v roce 2014 s cílem pomáhat začínajícím firmám v rychlejším rozšiřování svých činností, než jak by toho byly schopny vlastními silami. Start-upy, které se stanou součástí programu, mohou těžit z odborných znalostí celosvětové sítě expertů společnosti Mastercard, z přístupu k zákazníkům a partnerům společnosti i z možnosti inovovat existující řešení společnosti Mastercard. Zákazníci společnosti Mastercard, kteří se programu účastní v roli partnerů, získávají přístup k nejlepším a nejnadějnějším start-upům a k inovacím z celého světa. Další informace jsou k dispozici na stránkách www.startpath.com a na twitterovém účtu programu Mastercard Start Path pod profilem @MAstartpath.

 Pro další informace kontaktujte:
Tomáš Zimmermann, mobil: 731 68 99 97, e-mail: tomas.zimmermann@bisonrose.cz
editorcz