Společnost Mastercard, provozovatel nejrychlejší sítě pro zpracování plateb, zajistí fungování vůbec prvního bezhotovostního tržiště v České republice. Unikátní market nazvaný Manifesto se bude nacházet v centru Prahy poblíž Masarykova nádraží a v tomto místě budou bankovky a mince zbytečné. K platbám příchozím návštěvníkům postačí pouze platební karta.

Manifesto je průlomová kulturní zóna, kterou podporujeme proto, aby zážitky návštěvníků nezdržovalo placení v hotovosti. Zákazníci i obchodníci si budou moci užívat pohodlí a rychlosti bezhotovostních plateb. Půjde i o ideální místo, kde budeme představovat další platební inovace,“ uvedl ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko Miroslav Lukeš.

Česká republika je pro zavádění technologických novinek v platbách velice vstřícná. Platebních karet je více než obyvatel a devět z deseti jich je bezkontaktních. Lidé stále více využívají i mobilní placení. Jednorázových akcí s bezhotovostním placením se v tuzemsku uskutečnilo již několik, například festival Burgerfest nebo veletrh Svět knihy, ale v případě dlouhodobého projektu půjde o premiéru.

Market Manifesto, který se nachází v Praze v ulici Na Florenci a v blízkosti Masarykova nádraží, autobusového terminálu a magistrály, bude tvořit 27 dočasně instalovaných kontejnerů, v nichž budou bistra, kavárny nebo designové butiky a umělecká galerie. Gastronomické koncepty předních českých šéfkuchařů a restauratérů doplní kulturní záměr celého projektu: do Manifesta se bude chodit za hudbou, filmovými projekcemi, divadlem i lekcemi a workshopy. Grand Opening pro veřejnost bude 8. června od 18:00 hodin a Manifesto Market bude nadále v provozu sedm dnů v týdnu v době od 8:00 do 24.00. Za nápadem stojí organizace reSITE a její zakladatel Martin Barry ve spolupráci s Aerofilms.

„V Manifestu představíme jednu ze zásad reSITE v praxi, tedy jak se propojují nápady a zdroje s cílem vylepšit městské prostředí. Náš projekt by nemohl vzniknout bez podpory Mastercard, a jsme rádi, že náš ve všech ohledech inovativní koncept, spojující kulturu s gastronomií na dříve nevyužitém místě, jaký nemá v Praze obdoby, bude navíc průkopníkem v cashless provozu v celé České republice,“ komentuje Martin Barry.

Společnost Mastercard kromě pohodlných a bezpečných plateb přináší držitelům platebních karet i unikátní zážitky díky programu Priceless Prague a partnerství s Národním divadlem, festivalem Pražské jaro, hokejovým klubem HC Sparta Praha, pražskou Zoo a nyní i unikátním projektem Manifesto.

 

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

 

Pro další informace kontaktujte:
Tomáš Zimmermann, mobil: 731 68 99 97, e-mail: tomas.zimmermann@bisonrose.cz

Web | manifesto.city

Facebook | @manifesto.market

Instagram | @manifesto.market

 
editorcz