Rozwój tożsamości marki Mastercard

„Odkrywanie na nowo w erze cyfrowej wymaga nowoczesnej prostoty… a biorąc pod uwagę fakt, że ponad 80% osób spontanicznie rozpoznaje symbol karty Mastercard bez dodanego słowa „mastercard”, czuliśmy się gotowi na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju naszej marki. Jesteśmy dumni z naszej bogatej historii marki i niezwykle podekscytowani, gdy widzimy, że słynne dwa kółka naszego logo radzą sobie bez żadnych dodatków”.
Raja Rajamannar, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Mastercard

Galeria materiałów video

Firma Mastercard przedstawia swój pierwszy w historii identyfikator dźwiękowy, który stanowi najnowszy krok w ewolucji dźwiękowej identyfikacji marki na następną dekadę

Bazując się na zaufaniu i pasji, firma Mastercard na nowo definiuje sposób, w jaki wchodzi w interakcję z konsumentami i jak jest przez nich postrzegana, udostępniając pierwszy w swojej historii zintegrowany identyfikator dźwiękowy. Ze względu na to, że doświadczenia klientów coraz częściej definiują markę w oczach konsumenta, firma Mastercard stara się dotrzeć do konsumentów przez ich zmysły i wzmacniać wizerunek marki na nowe sposoby.

 

Bezcenne z Ladurée (otwarcie)

 

 

 

Raja Rajamannar: Branding multisensoryczny w erze cyfrowej

Dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Mastercard opowiada o wzmacnianiu wizerunku marki poprzez oddziaływanie na rożne ludzkie zmysły przed festiwalem Cannes Lions Festival of Creativity.

 

 

Włączamy dźwięk: Mastercard wprowadza dźwiękową identyfikację marki

Mastercard wprowadza dźwiękową identyfikację marki – kompleksową architekturę dźwiękową będącą najnowszym osiągnięciem marki. We wszystkich miejscach na świecie, w których konsumenci korzystają z usług Mastercard – niezależnie od tego, czy ma to miejsce w środowisku fizycznym, cyfrowym, czy komunikacji głosowej – chcemy wprowadzić unikalną i zapadającą w pamięć melodię, pozwalającą w prosty sposób bezbłędnie zidentyfikować firmę Mastercard.

 

 

 

Dźwięk potwierdzenia transakcji

Pracownia malarska

Taksówka

Ewolucja tożsamości marki Mastercard

Firma Mastercard zaprezentowała nowe logo marki i strategię identyfikacji marki. Nowe logo, które w naturalny sposób wyewoluowało z doskonale znanych na całym świecie dwóch kółek, czerwonego i żółtego, pozwala przenieść firmę Mastercard w nową cyfrową przyszłość. Najnowsza, najbardziej kompleksowa strategia identyfikacji marki wprowadzona dotychczas w Mastercard, zacznie być realizowana jesienią.