Mastercard z certyfikatem Great Place to Work

1 czerwca 2021 r. | Od Anna Marciniak

Kulturę miejsca pracy docenili pracownicy polskiego biura Mastercard – wyróżnienie „Great Place to Work Certified" zostało przyznane na podstawie ich ocen

 

Polski oddział Mastercard otrzymał certyfikat „Great Place to Work”,  którego wyróżnikiem jest rygorystyczny, bo oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. Za programem wyróżnień stoi ponad 30 lat badań.

Aby otrzymać certyfikat „Great Place to Work” firma musi uzyskać wynik co najmniej na poziomie 65% w ankiecie Trust Index©, którą anonimowo wypełniają pracownicy. Instytut stosuje metodologię DLA WSZYSTKICH (For All™ Methodology). Oznacza to, że oceniane jest, czy każdy pracownik jest włączony w bieg zdarzeń i życie firmy oraz może wnosić swój wkład. Metodologia opiera się także o Model Zaufania, ustalony na podstawie 30-letnich badań. Wynika z niego, że świetne miejsce pracy to takie, w którym pracownicy ufają swoim liderom, są dumni z tego, czym się zajmują oraz lubią ludzi, z którymi pracują.

W Mastercard wspieranie różnorodności i równości pracowników jest elementem strategii od ponad 10 lat. Firma priorytetowo podchodzi do budowania i wspierania atmosfery wzajemnego szacunku. Kultywuje kulturę wspierania się i wzajemnej inspiracji. Wyznaje też zasadę, że różnorodny zespół to lepszy zespół – taki, który podejmuje trafniejsze decyzje, napędza innowacje i osiąga lepsze wyniki biznesowe.

„Ważne jest dla mnie słuchanie, co mówią nasi pracownicy i odpowiadanie na ich pytania, oczekiwania czy problemy. Szeroko angażujemy też pracowników w szukanie pomysłów, jak wspólnie dalej się rozwijać i jak rozwijać nasz biznes. Zarządzanie włączające, delegowanie odpowiedzialności i wzajemne zaufanie niezmiennie świetnie wpływają na motywację naszych pracowników, ich relacje z liderami oraz ich rozwój zawodowy. Takie podejście przekłada się na  innowacyjność firmy, a także wzmacnia w zespołach poczucie tożsamości z organizacją. Niezmiernie się cieszę, że taka strategia ma odzwierciedlenie w zadowoleniu pracowników naszego biura, czego dowodem jest ten prestiżowy certyfikat” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

Mastercard oferuje również wiele rozwiązań, dzięki którym pracownicy mają większy komfort pracy, szerokie możliwości rozwoju w ramach struktury firmy, a także dogodne opcje łączenia roli rodzica z zawodowymi obowiązkami. To, co mocno wyróżnia Mastercard i co cenią pracownicy to także dodatkowy, pełnopłatny, 16-tygodniowy urlop rodzicielski. Mogą z niego skorzystać zarówno rodzice, którym urodziło się dziecko, jak i opiekunowie, którzy dziecko adoptowali. Świadczenie jest dostępne dla wszystkich rodzin – bez względu na to, czy rodzice są w związku formalnym.

W czasie pandemii Mastercard wdrożył rozwiązania, które mają na celu pomóc pracownikom w nowych wyzwaniach. Między innymi zapewnił swoim pracownikom dodatkowe 10 dni płatnego urlopu, które można wykorzystać na własną rekonwalescencję, czy opiekę nad chorym członkiem rodziny. Ponadto, każdy z zatrudnionych może skorzystać z bezpłatnych spotkań z psychologiem i szeregu programów z obszaru work-life balance oraz well-being.

„Nasi pracownicy, ich wiedza, pomysły i talenty to nasza siła, dlatego robimy wszystko, by przyciągać do nas najlepszych i sprawić, by chcieli z nami pozostać” – dodaje Bartosz Ciołkowski.

Great Place to Work® Institute jest globalną firmą badawczą, konsultingową i szkoleniową, która pomaga organizacjom tworzyć wspaniałe miejsca pracy i utrzymywać ich wysoką jakość poprzez rozwijanie kultury organizacyjnej opartej na zaufaniu. Współpracuje z firmami, organizacjami non-profit i agencjami rządowymi w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60