Mastercard i TransferGo wspólnie ułatwiają przekazy międzynarodowe

7 grudnia 2020 r. | Warszawa | Od Anna Marciniak

Współpraca obu firm umożliwi przesyłanie środków za granicę z dowolnej karty płatniczej lub rachunku bankowego na kartę Mastercard

Mastercard i TransferGo poinformowały o nawiązaniu współpracy, która umożliwi klientom w 20 krajach europejskich[1], w tym w Polsce, dokonywanie przekazów międzynarodowych z dowolnej karty płatniczej lub konta bankowego bezpośrednio na kartę debetową lub kredytową Mastercard. Korzystając z usługi Mastercard Send, klienci TransferGo mogą teraz łatwo, szybko i wygodnie przesyłać środki w czasie rzeczywistym[2].

Usługa Mastercard Send umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy z i na miliardy kart płatniczych, kont bankowych i rachunków pieniądza elektronicznego na całym świecie. Jest ona częścią kompleksowej oferty Mastercard, która umożliwia klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom wysyłanie i odbieranie pieniędzy w wybrany przez siebie sposób, w dowolnym miejscu i czasie.

Dzięki nowej ofercie klienci korzystający z przekazów zagranicznych mają zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa, oferowane zarówno przez Mastercard, jak i TransferGo. Jako instytucja płatnicza licencjonowana w Wielkiej Brytanii TransferGo musi przestrzegać bardzo rygorystycznych norm bezpieczeństwa dotyczących m.in. przechowywania danych osobowych i finansowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zabezpieczających, takich jak szyfrowanie SSL danych przesyłanych między serwerami firmy a przeglądarką klienta. Równocześnie najwyższej klasy narzędzia i funkcje zabezpieczające Mastercard tworzą dodatkową ochronę ograniczającą ryzyko regulacyjne i finansowe oraz ryzyko oszustw.

TransferGo to jedna z najszybciej rozwijających się firm wyspecjalizowanych w przekazach międzynarodowych, a współpraca z Mastercard pozwoli jej wprowadzać innowacje jeszcze szybciej. TransferGo, wsłuchując się w głos swoich klientów, szuka najlepszych rozwiązań umożliwiających migrantom oraz przedsiębiorstwom szybkie i ekonomiczne przesyłanie pieniędzy. Obsługa przelewów jest prostsza, ponieważ omija złożone systemy bankowe i nie wymaga szukania danych, które nie zawsze są łatwo dostępne, takich jak numer konta IBAN odbiorcy.

 

[1] Oprócz Polski są to: Austria, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry i Wielka Brytania.

[2] Rzeczywisty czas księgowania zatwierdzonych transakcji zależy od instytucji finansowej odbierającej przelew.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60

Kontakt dla mediów

Anna Marciniak , Communications Director, Mastercard
tel +48 (22) 526 12 60 | anna.marciniak@mastercard.com
Agencja Solski Communications, Zespół Mastercard
tel. +48 (22) 242 86 29, -26, -35 | mastercard@solskipr.pl

O TransferGo

Założony w roku 2012 TransferGo cieszy się renomą jednej z najbardziej zaufanych firm wyspecjalizowanych w przekazach pieniężnych. Jego celem jest maksymalizacja ich szybkości i niezawodności. Jako jedyna tego typu firma w Europie gwarantuje, że pieniądze dotrą do odbiorcy w ciągu 30 minut. TransferGo stawia na pierwszym miejscu obsługę i komfort klienta. Dzięki temu zbudował markę, której zaufały tysiące użytkowników zadowolonych z jakości produktów. Wizją firmy jest maksymalne uproszczenie międzynarodowych usług finansowych i eliminacja sztucznych barier na drodze do tego celu.

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.