Punta Cana, Cuzco i Dżerba na czele rankingu Mastercard Global Destination Cities Index: Play.
Z Europy do pierwszej dziesiątki zakwalifikowało się jedno miasto – Palma de Mallorca

Warszawa, 13 czerwca 2018 r. ― Turystyka międzynarodowa rozwija się w niewiarygodnym tempie. Zmienia oblicze lokalnych gospodarek i umożliwia poszerzanie horyzontów podróżującym zarówno w celach służbowych, jak i wypoczynkowych. Wykorzystując wyniki prowadzonych przez blisko 10 lat badań trendów w turystyce międzynarodowej, Mastercard opublikował ranking Global Destination Cities Index: Play – międzynarodową listę miast, do których przyjeżdża najwięcej gości nie w interesach, lecz dla wypoczynku i rozrywki.

Punta Cana otwiera listę dziesięciu miast, w których ponad 90% przyjazdów gości zostających przynajmniej na jedną noc miało cele inne niż służbowe, np. wypoczynek wakacyjny lub odwiedziny u krewnych. Na liście znalazło się też kilka mniej znanych miejsc, które przyciągają ekoturystów, miłośników historii, plażowiczów czy poszukiwaczy przygód.

Poniżej przedstawiamy dziesięć miast – liderów zestawienia. Każde z nich ma swoją oryginalną kulturę, a jednocześnie oferuje wypoczynek i rozrywkę:

  1. Punta Cana, Dominikana (99,9%)

  2. Cuzco, Peru (98%)

  3. Dżerba, Tunezja (97,7%)

  4. Riviera Maya, Meksyk (97,5%)

  5. Palma de Mallorca, Hiszpania (97,2%)

  6. Cancun, Meksyk (96,8%)

  7. Bali, Indonezja (96,7%)

  8. Panama, Panama (96,3%)

  9. Orlando, Stany Zjednoczone (94,1%)

  10. Phuket, Tajlandia (93%)


„Podróże pozwalają poszerzać nasze horyzonty, dzięki odkrywaniu nieznanych miejsc, poznawaniu ludzi i zdobywaniu nowych doświadczeń. Z rankingu Mastercard Global Destination Cities Index: Play wynika, że miasta z różnych części świata wykorzystują obecne trendy oraz budują swoje marki kojarzące się z zabawą, wypoczynkiem i radością, z myślą o turystach o podobnym nastawieniu” – mówi Francis Hondal, prezes ds. programów lojalnościowych i  usług w Mastercard.

Mastercard ułatwia posiadaczom swoich kart podróżowanie po świecie. Dzięki łatwemu planowaniu, licznym udogodnieniom i sprawnej łączności w miejscach docelowych nie muszą się oni o nic martwić. Karty są akceptowane w milionach miejscowości na całym świecie. Konkurencyjne oferty i dodatkowe korzyści pomagają turystom na wszystkich etapach podróży. Więcej informacji można znaleźć pod adresem mastercard.com.

Więcej rezultatów rankingu 2018 Mastercard Global Destination Cities Index zostanie opublikowanych jeszcze w tym roku.

Informacje o rankingu Mastercard Global Destination Cities Index

W rankingu Mastercard Global Destination Cities Index miasta są klasyfikowane na podstawie łącznej liczby nocujących gości z różnych krajów oraz transgranicznych wydatków ponoszonych przez tych gości w miejscach docelowych. Zawiera również prognozy wzrostu liczby gości i pasażerów. Ranking Global Destination Cities Index: Play dotyczy w szczególności miast, do których przyjeżdża najwięcej osób w celach innych niż służbowe, według wyników badań turystyki międzynarodowej (International Visitor Survey) krajowych organizacji turystycznych.
Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60