Warszawa, 28 czerwca 2018 r. — Open’er Festival to niezwykłe wydarzenie muzyczne, na które co roku czekają dziesiątki tysięcy fanów. Tegoroczna edycja rusza już 4 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Od lat sponsorem i partnerem technologicznym tego muzycznego święta jest firma Mastercard, dzięki której festiwal jest całkowicie bezgotówkowy, a uczestnicy mogą dokonywać wygodnych, szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych. Festiwalowicze zyskują więcej czasu i mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na koncertach, a w tym roku o muzyczną ucztę zadbają takie gwiazdy jak Bruno Mars, Depeche Mode, Gorillaz czy Arctic Monkeys.


Na nadchodzącą edycję festiwalu Mastercard, we współpracy z Alter Art, przygotował coś wyjątkowego – Mastercard Music Bistro Bar by Mateusz Gessler. To unikalna przestrzeń, gdzie uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować dań, które skomponował ceniony kucharz i restaurator – Mateusz Gessler wraz z Szefem Kuchni, Robertem Kondziela. Znajdą się w nim takie pozycje jak szparagi z sosem vinegrette z chipsami z batatów czy ragout z kabaczka z kaszą jaglaną i z sałatką z pieczonych pomidorów. Wśród proponowanych deserów będzie pudding ryżowy z musem truskawkowym z białą czekoladą oraz słynna Beza Warszawa Wschodnia.


Uczestnicy Open’er Festival będą mogli dokonać rezerwacji w Music Bistro Bar dla siebie i swoich znajomych za pomocą aplikacji festiwalowej. Płacąc kartą za posiłek przy rezerwacji można zyskać zniżkę 20%. Wieczorami Bistro będzie zamieniać się w taneczny bar, w którym będą odbywać się imprezy z najlepszymi DJ-skimi setami.


Muzyka potrafi poruszać, inspirować, zbliżać ludzi do siebie nawzajem, a nawet dać początek czemuś naprawdę bezcennemu. Od lat angażujemy się w Open’er Festival, aby być blisko wszystkich tych, których pasją jest muzyka. W tym roku zadbamy nie tylko o wygodę i bezpieczeństwo płatności, ale też o podniebienia uczestników festiwalu. Ambasador naszych Bezcennych Niespodzianek, Mateusz Gessler, przygotował na tę okazję specjalne menu. Jesteśmy pewni, że wizyta w naszym Bistro będzie kolejnym bezcennym doświadczeniem podczas Open’era” – mówi Paweł Kotowski, dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe.


Płać modnie i wygodnie opaską


Uczestnicy Open’era będą mogli dokonywać wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowo przy użyciu karty płatniczej, telefonu, a także opaski płatniczej w formie silikonowej bransoletki z kartą przedpłaconą. Opaska znana jest już uczestnikom ubiegłorocznej edycji festiwalu i doskonale wpisuje się ona w trend innowacyjnych form płatności, wykorzystujący nowe narzędzia płatnicze, które mamy „pod ręką” lub wręcz na sobie, czyli tzw. „wearables”. Takie rozwiązania zapewniają wygodę, zwłaszcza, gdy chcemy szybko zapłacić za zakupy.


Festiwalowicze, którzy zdecydują się na dokonywanie płatności opaskami, mogą je już teraz zamówić na stronie opaska.alterart.pl i odebrać na terenie festiwalu w dedykowanych punktach obsługi. Dodatkową korzyścią płynącą z wcześniejszego zamówienia opaski jest promocja – zasilając ją kwotą minimum 50 PLN, Mastercard doładuje opaskę kwotą 10 PLN. Liczba opasek objętych  promocją jest ograniczona.


Transakcje bezgotówkowe realizowane przy użyciu zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno w trakcie, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana.


Rejestracja opaski polega na podaniu podstawowych danych użytkownika. Po rejestracji otrzymuje on numer PIN karty, dzięki czemu będzie mógł wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 100 PLN na terenie festiwalowego miasteczka i powyżej 50 PLN we wszystkich innych punktach poza festiwalem, akceptujących płatności zbliżeniowe. Rejestracja opaski daje również możliwość płatności nią w internecie, gdyż po zalogowaniu do profilu użytkownik otrzymuje pełny numer karty umieszczonej w opasce oraz jej kod CVV. Z opaski będzie można korzystać również po festiwalu, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli przez dwa lata. Zarejestrowanie opaski daje też więcej możliwości jej zasilenia: oprócz gotówkowego w punktach obsługi lub wpłatomatach, będzie można dodatkowo ją zasilić inną kartą płatniczą lub przelewem online.


Zakupów będzie można też dokonywać za pomocą festiwalowej aplikacji. Kupując w niej napoje lub jedzenie i płacąc kartą można skorzystać ze zniżki 20% na wszystkie produkty. Dodatkowo zakupione produkty będzie można odebrać bez czekania w kolejce.


Uczestnicy ubiegłorocznego Open’er Festival lub tegorocznego Orange Warsaw Festival, którzy zachowali i zarejestrowali swoje opaski płatnicze, będą mogli używać ich również na nadchodzącym festiwalu w Gdyni oraz w trakcie sierpniowego Kraków Live Festival.


Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora festiwalu, DiPocket, operatora kart umieszczonych w opaskach, a także Alter Art, organizatora Open’er Festival, Orange Warsaw Festival oraz Kraków Live Festival.


Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60