PayU oferuje natychmiastowe wpłaty pieniędzy na kartę dzięki integracji z Mastercard Send™

30 października 2023 r. | Od Anna Marciniak

Dzięki pełnej integracji PayU GPO z platformą Mastercard Send klienci biznesowi firmy będą mogli oferować swoim klientom wpłaty środków na karty w czasie niemal rzeczywistym.

PayU rozszerza wachlarz możliwości przesyłania pieniędzy w ramach świadczonych przez siebie usług. Wdrożenie Mastercard Send w PayU umożliwia natychmiastową wpłatę środków na kartę płatniczą o każdej porze dnia, również w weekendy i święta.

Firmy, które zdecydują się na skorzystanie z Mastercard Send za pośrednictwem PayU, będą mogły szybko i bezpiecznie wpłacać środki na karty swoich klientów, np. z platform sprzedażowych, z tytułu odszkodowania, wygranych w grach losowych i zakładów czy zwrotu kaucji. Szerokie możliwości zastosowania platformy pozwalają na transfer pieniędzy w różnych walutach, na karty z wielu krajów świata.

„Konsumenci chcą szybko i bezpiecznie otrzymywać należne im środki. Mastercard Send umożliwia wpłaty i wypłaty pieniędzy w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w kraju i za granicą, przy czym płatności można dokonywać na konta bankowe, karty lub portfele cyfrowe, niezależnie od godziny czy dnia tygodnia, co w wielu sytuacjach może mieć kluczowe znaczenie dla odbiorcy. Zastosowanie Mastercard Send niesie korzyści dla wielu branż. Szybkie wypłaty wynagrodzeń pracowników, tzw. gig economy, rozliczenia z właścicielami obiektów noclegowych czy wpłaty środków zarobionych na platformach sprzedażowych - to tylko niektóre przykłady tego, jak klienci mogą wykorzystać nasze rozwiązanie” – komentuje Marta Życińska, dyrektorka generalna na Polskę, Mastercard Europe.

Cieszymy się, że do świadczonych przez nas usług dołączyła nowa metoda wpłat na kartę. Dzięki partnerstwu z Mastercard nasza oferta poszerzyła się o innowacyjne rozwiązanie dla naszych klientów. Firmy online, które z nami współpracują będą mogły błyskawicznie przesyłać środki do konsumentów, użytkowników platform zakupowych, pracowników czy kontrahentów” - mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, CEO PayU GPO na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Już teraz natychmiastowe wpłaty na karty Mastercard są dostępne dla organizatorów zbiórek na platformach crowdfundingowych zrzutka.pl i 4fund.com, a co za tym idzie osoby potrzebujące mogą otrzymać zebrane środki natychmiast po zakończeniu zbiórki. To duża zmiana i znaczące ułatwienie dla szukających wsparcia użytkowników platformy.

***

Kontakt dla mediów

Anna Marciniak                                                                            

Communications Director, Mastercard                                                                   

anna.marciniak@mastercard.com                                        

tel +48 (22) 526 12 60                                                              

 

O Mastercard (NYSE: MA)

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Naszą misją jest włączanie i wspieranie rozwoju cyfrowej gospodarki, która przynosi korzyści wszystkim i wszędzie, oferując transakcje, które są bezpieczne, proste, inteligentne oraz łatwo dostępne. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych, możliwościom naszej sieci i partnerstwom oraz ciągłej pasji, nasze innowacje i rozwiązania pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, sektorowi publicznemu i przedsiębiorstwom, w pełni realizować swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym bezcenne możliwości.

O PayU GPO

PayU GPO (Global Payment Organization) to jeden z największych dostawców usług płatniczych dla e-biznesów na świecie, procesuje transakcje na 50+ najdynamiczniej rozwijających się rynkach e-commerce i oferuje 400+ zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych metod płatności. Firma jest pionierem i liderem płatności internetowych w Polsce, działa na rzecz rozwoju tego rynku już od ponad 20 lat i cieszy się zaufaniem największych marek e-commerce w Polsce oraz milionów e-konsumentów. Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU GPO w Polsce obejmuje m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne, całkowicie online-owe raty, płatności odroczone (BNPL), portfele elektroniczne (Apple Pay, Google Pay), BLIK, szybkie przelewy internetowe, karty płatnicze, płatności subskrypcyjne, płatności wielowalutowe. 

 

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60