Mastercard uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów Eurocash Cash&Carry

25 marca 2021 r. | Od Anna Marciniak
  • Nowa usługa Mastercard dostępna jest od początku marca br. w 180 hurtowniach Eurocash Cash&Carry (Grupa Eurocash) w całej Polsce. Zaopatruje się w nich ponad 70 000 klientów, z czego większość stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy.
  • Rozwiązanie umożliwia rozłożenie płatności za zakupy na raty, od razu przy kasie, bez dodatkowych formalności.
  • Z usługi „Płać w ratach” mogą skorzystać osoby, które zrobią zakupy za co najmniej 400 zł i które posiadają kartę Mastercard wydaną przez Bank BNP Paribas. Niebawem taką możliwość wprowadzą również inne banki.
  • Nowatorskie rozwiązanie będące efektem współpracy Mastercard i Polskich ePłatności pozwala przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć średnią wartość dokonywanych przez nich zakupów.
Zakupy na raty w kilka sekund

Usługa „Płać w ratach” dostępna jest z poziomu terminalu płatniczego, a skorzystanie z niej zajmuje zaledwie kilka sekund. Wystarczy podążać za pojawiającymi się komunikatami i zdecydować, czy zakupy rozłożymy na 3, 6 lub 12 równych, miesięcznych rat. Po wyborze jednej z opcji na terminalu wyświetli się łączna kwota zakupu, wysokość pierwszej raty oraz łączna kwota do spłaty. Decyzję o skorzystaniu z finansowania klient potwierdza zielonym przyciskiem. Kredytu udziela bank będący wydawcą karty, na określonych przez siebie warunkach finansowych. Póki co jest to Bank BNP Paribas.

Eurocash Cash&Carry jest pierwszą siecią z branży handlu hurtowego, która udostępnia swoim klientom usługę Mastercard „Płać w ratach”. Pierwszych 500 osób, które skorzysta z usługi do końca kwietnia, otrzyma dodatkowo 150 zł na swoje zakupy.

Naszym klientom, czyli głównie właścicielom lokalnych sklepów w całej Polsce, staramy się oferować nie tylko produkty w konkurencyjnych cenach, ale też usługi i narzędzia, które realnie pomagają rozwijać ich biznes. To również misja całej Grupy Eurocash, która od 25 lat wspiera polski handel niezależny. W naszej opinii możliwość rozłożenia na raty kosztów swoich zakupów w hurtowni, dosłownie w kilka sekund, to duża wygoda i możliwość zaopatrzenia swojego sklepu w potrzebne produkty dosłownie „od ręki”. I, co ważne, nie jest to ostatnia innowacyjna usługa, które wdrożymy w naszych hurtowniach w 2021 r. – mówi Łukasz Juskowiak, dyrektor marketingu Eurocash Cash & Carry (Grupa Eurocash).

Polacy zainteresowani usługą „Płać w ratach”

Dotychczas przedsiębiorca, który chciał odroczyć płatność za zakupy, mógł skorzystać z karty kredytowej lub z kredytu ratalnego. Nowa usługa Mastercard łączy zalety obu tych rozwiązań: pozwala skorzystać z finansowania niemal natychmiast, bez potrzeby dopełniania formalności czy czekania na decyzję kredytową, a jednocześnie umożliwia rozłożenie płatności na równe raty, co jest dla klienta rozwiązaniem przejrzystym (zna finalny koszt zakupu) i prostym do zrozumienia.

„Płać w ratach” od Mastercard to odpowiedź na zapotrzebowanie Polaków, którzy deklarują, że chcą mieć możliwość podjęcia decyzji o rozłożeniu płatności na raty w chwili zakupu. Badanie opinii przeprowadzone przez Kantar TNS[1] wśród posiadaczy kart płatniczych w Polsce potwierdza ich zainteresowanie nową usługą. Niespełna połowa (44%) z nich chciałoby z niej skorzystać, a dodatkowo oceniają oni, że oferta „Płać w ratach” to propozycja atrakcyjna (72%), zrozumiała (75%) i unikatowa (56%).

Do tej pory Polacy najczęściej rozkładali na raty płatności za sprzęt elektroniczny, AGD czy RTV i wymagało to zawarcia umowy o kredyt konsumencki. Nasza nowa usługa zmienia zasady gry. Pozwala płacić w ratach bez zbędnych formalności, dzięki czemu ma szansę upowszechnić się także w innych kategoriach zakupowych, takich jak na przykład odzież, a nawet artykuły spożywcze i inne produkty codziennej potrzeby. Potwierdza to nasza najnowsza współpraca z Eurocash Cash & Carry, dlatego tym bardziej się z niej cieszymy  – komentuje Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Multifunkcjonalność terminali PeP

Za wdrożenie rozwiązania „Płać w ratach” w hurtowniach Eurocash Cash & Carry odpowiedzialni są eksperci Polskich ePłatności. Trwający już proces implementacji nowej usługi polega na aktualizacji oprogramowania urządzeń oraz szkoleniu personelu.

Naszą wizją jest dostarczanie terminali, które zapewniają szereg komplementarnych usług, wychodzących ponad podstawową obsługę kart płatniczych. Pamiętajmy o tym, że dziś nie są to tylko urządzenia umożliwiające jedynie płatność bezgotówkową, ale przede wszystkim oferujące liczne udogodnienia klientom, jak i sprzedawcom. Nowa funkcja została zaprojektowana w taki sposób, aby klient mógł w zrozumiały sposób przejść przez proces akceptacji, wybierając metodę płatności i liczbę rat dopasowaną do swojego budżetu, co w okresie pandemicznym ma szczególne znaczenie – wyjaśnia Maciej Nowosielski, Wiceprezes Zarządu Polskich ePłatności.

„Most” łączący banki i detalistów

Dzięki opcji „Płać w ratach” wydawcy kart płatniczych otrzymują możliwość szybkiego udostępnienia nowej usługi kredytowej w tysiącach punktów sprzedaży z różnych kategorii zakupowych. Z kolei detaliści zyskują nowy sposób na przyciągnięcie klientów i zwiększenie średniej wartości koszyka zakupowego. I dla jednych, i dla drugich nowa usługa jest prosta w uruchomieniu i obsłudze. Jest to możliwe dzięki wsparciu agentów rozliczeniowych oraz częściowo samoobsługowemu modelowi sprzedaży, gdzie klient podąża za prostymi komunikatami, które wyświetlają się na terminalu płatniczym lub w formularzu płatności w sklepie online. Więcej informacji o usłudze można znaleźć na stronie https://www.mastercard.pl/pl-pl/raty.html.

 

[1] Badanie potencjału konceptu usługi, sierpień 2018.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60

O Grupie Eurocash

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben oraz Kontigo. W celu osiągnięcia skali odpowiedniej dla zapewnienia konkurencyjności swoich klientów, Grupa Eurocash rozwija również sieć własnych sklepów detalicznych.

O Polskich ePłatnościach

Spółka Polskie ePłatności specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. Szeroki wachlarz usług oferowanych przez Polskie ePłatności obejmuje m.in. rozliczanie transakcji kartowych, cashback, DCC – płatność w walucie karty, doładowania telefonów komórkowych pre-paid, oraz obsługę zaawansowanych programów lojalnościowych. Polskie ePłatności zostały powołane styczniu 2010 roku przez kadrę zarządzającą firmy OPTeam S.A., która od 25 lat związana była z produkcją oprogramowania systemów kart elektronicznych. 1 czerwca 2017 roku do rodziny PeP dołączyła sieć terminali działająca pod marką NeoTU, obsługiwana wcześniej przez firmę Kolporter. Polskie ePłatności znajdują się w pierwszej piątce największych na polskim rynku procesorów płatności kartowych.

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.