Bezcenne Chwile od Mastercard w aplikacji mobilnej Alior Banku

27 maja 2021 r. | Od Anna Marciniak

Od dziś wszyscy klienci indywidualni Alior Banku, posiadający w swoim portfelu dowolną kartę Mastercard, mogą korzystać z programu Bezcenne Chwile z poziomu swojej aplikacji bankowej Alior Mobile

 

Od dziś wszyscy klienci indywidualni Alior Banku, posiadający w  portfelu dowolną kartę Mastercard, otrzymają dostęp do platformy programu Bezcenne Chwile w aplikacji bankowej. To pierwsze tego typu wdrożenie nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Po zalogowaniu do konta w aplikacji Alior Mobile klienci mogą zapisać się do programu Mastercard Bezcenne Chwile, rejestrując w nim swoją kartę płatniczą. Dotychczasowi uczestnicy programu mogą z kolei sprawdzić stan konta oraz przejrzeć katalog nagród. Od teraz wszystkie funkcje są dostępne z poziomu aplikacji, a jej wygląd został dopasowany do stylu i kolorystyki Alior Banku.

Wystarczy, że właściciel karty zarejestruje ją do programu Bezcenne Chwile, a każda płatność zrealizowana za jej pomocą u dowolnego sprzedawcy, czy usługodawcy na terenie Polski automatycznie zasila konto uczestnika punktami. W prosty sposób, poprzez aplikację Alior Mobile, można wymieniać je na nagrody pozwalające realizować pasje i zainteresowania użytkownika. Najwięcej jednak zyskuje się podczas transakcji u partnerów handlowych programu, wśród których znajduje się już ponad 80 marek detalicznych z 19 różnych kategorii zakupowych, w tym tak popularne jak Carrefour, CircleK, Decathlon, RTV Euro AGD czy Empik, a ostatnio także nowi partnerzy: DUKA czy SMYK.  Program Bezcenne Chwile wyróżniają również spersonalizowane oferty, dostosowane do zwyczajów zakupowych konkretnego konsumenta.

Wdrożeniu będzie towarzyszyć promocja na start, która rozpocznie się w pierwszych tygodniach czerwca. Każdy, kto wówczas zarejestruje kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile przez aplikację Alior Mobile i wykona jedną transakcję bezgotówkową w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia przystąpienia do programu na kwotę min. 50 zł, otrzyma 4000 powitalnych punktów, co ułatwi rozpoczęcie zbierania punktów i przybliży do realizacji jednej z wybranych pasji.

Rozwój cyfrowej bankowości to jeden z celów strategicznych Alior Banku. Chcemy za pośrednictwem aplikacji mobilnej oferować naszym klientom coraz więcej usług, które uzupełniają tradycyjne produkty bankowe. Teraz, użytkownicy Alior Mobile, jako pierwsi z poziomu telefonu otrzymają dostęp do platformy programu Bezcenne Chwile Mastercard. Budując ekosystem atrakcyjnych i użytecznych rozwiązań okołofinansowych pokazujemy im, jak proste i bezpieczne mogą być zdalne kanały bankowe” – mówi  Joanna Olszewska, dyrektor Departamentu Daily Banking w Alior Banku.

"Ostatni rok wiele zmienił w naszym życiu i w sektorze usług bankowych. Polacy jeszcze mocniej zwrócili się w stronę bankowości internetowej i mobilnej, aktywnie korzystając z aplikacji. To wyzwanie dla banków, które w tym kanale muszą zapewnić najlepszą obsługę klienta, być intuicyjne i bezpieczne. Dotyczy to także programu Bezcenne Chwile, z którego klienci Alior Banku mogą od dzisiaj korzystać z poziomu swojej aplikacji i szybko sprawdzić jak realizować i rozwijać swoje pasje" – mówi Marcin Klimkowicz, dyrektor ds. rozwiązań lojalnościowych i CRM w polskim oddziale Mastercard Europe.

Liczą się pasje i bezcenne chwile

Jak wynika z badania[1] przeprowadzonego na zlecenie Mastercard, zdecydowana większość Polaków (66%) ma swoją ulubioną pasję. To właśnie zainteresowania stały się podstawą do stworzenia katalogu nagród w programie Bezcenne Chwile. Tradycyjny katalog rzeczowy zastąpiły indywidualne cele, do realizacji których dążą uczestnicy programu. Cele te są podzielone na 8 kategorii: film, muzyka, sport, rozrywka, podróże, kulinaria, zakupy i pomaganie. We współpracy z Mastercard Alior Bank wprowadził dodatkową kategorię nagród w programie – #EKO. Dzięki niej dbanie o środowisko i zdrowy styl życia staje się jeszcze łatwiejsze.

W związku z obostrzeniami z powodu pandemii, Mastercard rozszerza na bieżąco katalog nagród o takie, które pozwalają rozwijać pasje bez wychodzenia z domu. Wśród nich można znaleźć m.in.: trening personalny online, lekcje tańca online z choreografami Egurrola Dance studio, dostęp do spektakli teatralnych VOD, 30 dni dostępu do pakietu IPLA POLSAT SPORT PREMIUM, dostęp online do Preshow Party przed rozdaniem nagród  BRITS AWARDS, warsztat kulinarny online prowadzony przez Mateusza Zielonkę lub Grzegorza Zawieruchę.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bezcennechwile.pl.

 

[1] Badanie zrealizowane na zlecenie Mastercard przez KANTAR TNS na próbie telefonicznej (CATI), N=600 wywiadów z osobami w wieku 18+; wrzesień 2019 r.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60

O Alior Bank

Alior Bank to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia pozycję rynkową i wyznacza nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości.

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.