Polscy przedsiębiorcy chcą rozwijać swój biznes w e-commerce

7 lipca 2021 r. | Od Anna Marciniak

Podsumowanie programu akceleracyjnego i projektu edukacyjnego „E-business vs. lockdown”

Ponad 200 tysięcy małych i średnich polskich przedsiębiorców skorzystało z programu „E-business vs. lockdown” zrealizowanego przez Fundację Impact i Mastercard Centre for Inclusive Growth. Program miał na celu przyspieszyć rozwój polskiego e-commerce oraz pomóc małym i średnim przedsiębiorcom w cyfrowej transformacji w obliczu kryzysu związanego z COVID-19.

Projekt „E-business vs. lockdown” rozpoczął się w marcu tego roku i został zrealizowany dzięki grantowi w wysokości 200 tys. USD (ok. 750 tys. zł) przyznanego Fundacji Impact przez Mastercard Center for Inclusive Growth. W jego ramach przedsiębiorcy mieli dostęp do ekspertów, bazy wiedzy i przydatnych narzędzi związanych ze świadczeniem usług w sektorze e-commerce.

Z projektu bardzo chętnie skorzystał polski sektor MŚP:

  • 20 przedsiębiorców zostało wybranych do udziału w programie akceleracyjnym. Każda z firm otrzymała indywidualne wsparcie eksperta i doradztwo w zakresie narzędzi pomocnych w budowie oraz rozwoju e-sklepu, a także skutecznej promocji w internecie – to dwa obszary szczególnie ważne dla przedsiębiorcy stawiającego swoje pierwsze kroki w e-commerce. Jak to wsparcie wyglądało w praktyce, można zobaczyć na przykładzie firm Little John i Ecobobo.
  • Ponad 2 000 przedsiębiorców wzięło udział w 12 webinariach szczegółowo omawiających szybko zmieniające się trendy, regulacje prawne i rozwiązania technologiczne związane z cyfrowym biznesem.
  • Ponad 200 000 przedsiębiorców skorzystało z materiałów merytorycznych i nagranych webinariów publikowanych na portalach 300Gospodarka.pl oraz money.pl, a także na platformie projektu Impactebusiness.com, z której nadal można korzystać – są na niej dostępne video szkolenia prowadzone przez najlepszych praktyków z branży e-commerce oraz artykuły eksperckie.

„W Mastercard zdajemy sobie sprawę z tego, że pandemia mocno uderzyła w małe i średnie przedsiębiorstwa, zwłaszcza te, które dotychczas działały w tylko formie stacjonarnej. Zmiany, jakie zaszły przez ostatni rok były dla nich dużym wyzwaniem, a my chcieliśmy być dla nich partnerem w cyfrowej transformacji ich biznesów. Takim, który nie tylko powie, jak można wykorzystać nowe możliwości, ale też da konkretne rozwiązania do wdrożenia – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

O Mastercard Center for Inclusive Growth

Instytucja wspiera zrównoważony wzrost gospodarczy i działa na rzecz walki z wykluczeniem społecznym na całym świecie. Centrum wykorzystuje zasoby i kompetencje Mastercard, w tym analizę danych, fachową wiedzę i technologie, zarządzając jednocześnie funduszami na niezależne badania naukowe, skalowanie globalnych programów filantropijnych, a także aktywizację liderów, innowatorów i działaczy społecznych.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60