Mastercard wpiera pierwszą edycję online festiwalu filmowego OFF CAMERA

11 września 2020 r. | Warszawa | Od Anna Marciniak

Popularność cyfrowych usług, w tym streamingu filmów, wzrosła w związku izolacją społeczną o 46%, a  dzięki wydarzeniom online, takim jak Mastercard OFF Camera miłośnicy kina niezależnego mogą realizować swoją pasję także w Internecie. 

Już dzisiaj, w piątek 11 września 2020 roku, wystartuje kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, odbędzie się ona on-line. Co to oznacza dla widzów? Tylko tyle, że najlepsze dzieła krajowego i światowego formatu będą mogli oglądać na ekranach swoich telewizorów i komputerów. W czasie izolacji społecznej popularność cyfrowych usług, w tym streamingu filmów, wzrosła o 46%[1], a kultura stała się jeszcze bardziej dostępna. Polacy chcą dziś realizować swoje pasje także w Internecie, a Mastercard jako specjalista od cyfrowych usług ułatwia im do tego dostęp. Już po raz kolejny partnerem niezwykłego święta kina OFF Camera jest Mastercard, który dla użytkowników swoich kart przygotował bezcenne atrakcje.


Z kartą Mastercard kupujesz wcześniej i taniej

Panująca epidemia i związana z nią konieczność izolacji, wymusiły przeniesienie festiwalu Mastercard OFF CAMERA do Internetu. Jednak dzięki zmianie formuły filmy niezależne mogą stać się bardziej dostępne zarówno dla pasjonatów, jak i osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę z takim kinem. Wszystkie filmy wyświetlane w ramach tego wydarzenia, dostępne będą między 11 a 25 września dla widzów na platformie Player.pl. Wystarczy więc wybrać film, kupić bilet i cieszyć się niezwykłym kinem w zaciszu domowego ogniska. Na użytkowników kart Mastercard czekają dodatkowe korzyści. W czasie „Godziny z Mastercard” będą oni mieli szansę kupić bilety na interesujące ich filmy i zarezerwować sobie miejsce „na seans”, zanim oficjalnie uruchomiona zostanie otwarta sprzedaż. Podobnie jak w latach ubiegłych, posiadacze kart Mastercard bilety i karnety na filmy w ramach Mastercard OFF CAMERA kupią ze zniżką 20%.

Niespodzianki czekają również na uczestników programu Mastercard Bezcenne Chwile. Zebrane w programie punkty będą mogli wymienić na festiwalowe bilety, a także skorzystać ze specjalnych pakietów, takich jak: PASS OPEN, gwarantujący dostęp do wszystkich filmów w ramach festiwalu, PASS PREMIUM,  umożliwiający dostęp do filmów z Konkursu Głównego i Konkursu Polskiego czy PASS BEST OF FEST, który daje dostęp do sekcji Festiwalowe Hity. Co więcej, będą mieli również szansę wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – specjalnym pokazie filmowym w kinie samochodowym. Kultowe amerykańskie cadillaki zabiorą dziesięciu szczęśliwców spod drzwi ich własnego domu na seans, a po pokazie odwiozą ich do domu. Tą bezcenną przyjemność z jazdy poszerzyć można również o kolację w restauracji, nocleg w hotelu i zwiedzanie miasta.2020 Plan B – cykl rozmów od

Mastercard przygotował dla zagorzałych fanów kina nie tylko zniżki i oferty specjalne, ale także prawdziwą ucztę duchową. Na platformie Player.pl i w kanałach social media festiwalu, w ramach cyklu 2020 Plan B, któremu partneruje Mastercard, obejrzeć będzie można wyjątkowe rozmowy z osobistościami polskiego kina. Wśród twórców i gwiazd krajowej sceny filmowej znajdą się takie nazwiska jak Małgorzata Szumowska, Joanna Kulig, Wojciech Smarzowski czy Arkadiusz Jakubik.

 

Konkurs Główny i nagroda Mastercard Rising Star

Po raz piąty już Mastercard patronuje Głównemu Konkursowi Festiwalu, organizując Pokazy Specjalne Mastercard. W ramach tego cyklu widzom udostępnione zostanie 10 filmów zaplanowanych w ramach Konkursu Głównego. Każdy film będzie dostępny w 1000 odsłonach. Premiery zaplanowane zostały na każdy dzień festiwalu, między 12 a 24 września, a później filmy dostępne będą przez 4 dni na VoD.

Niezmiennie również Mastercard udziela wsparcia młodym, ambitnym i odważnym twórcom polskiego kina patronując nagrodzie Mastercard Rising Star. Wśród filmów z cyklu Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, jury wyłoni aktora, który zasłużył na tytuł debiutu roku i wręczy mu nagrodę finansową, mającą być wsparciem w dalszym rozwoju.

„Mastercard OFF CAMERA to ważne wydarzenie na mapie filmowych festiwali. W tym roku wyjątkowe nie tylko ze względu na fantastyczne filmy, ale również na formułę. Pierwszy raz najlepsze polskie i światowe kino zagości w domach wszystkich zainteresowanych widzów. Nie trzeba jechać do Krakowa, wystarczy włączyć Playera i czerpać z bezcennych doświadczeń obcowania z kulturą. Cieszę się bardzo, że Mastercard jest partnerem tego wydarzenia i świadkiem zmiany, która pozwoliła zaprowadzić niezależne kino do jeszcze większej rzeszy widzów” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

 

# # #

 

O Mastercard OFF CAMERA

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżniają imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie. Publiczność koncentruje uwagę na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową  przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Ważny jest również Konkurs Polskich Filmów Fabularnych z Nagrodą Kulczyk Foundation. Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu. Towarzyszy jej konwent SerialCon, a także OFF SCENA. Więcej informacji można znaleźć na: www.offcamera.pl

 

O Mastercard

Mastercard (NYSE:MA) jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Nasza sieć przetwarzania płatności łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że codzienne czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są dla każdego łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Śledź nas na Twitterze @MastercardPL, przyłącz się do dyskusji na Beyond The Transaction Blog oraz zasubskrybuj najnowsze informacje z Centrum Prasowego Mastercard.

 

Kontakt dla mediów:

Anna Marciniak                                                                                       
Communications Director, Mastercard                                                  
Anna.Marciniak@mastercard.com                                                       
Tel. +48 (22) 526 12 60                                                                      

Agencja Solski 
Communications
Zespół Mastercard
tel. +48 (22) 242 86 29/26/34
mastercard@solskipr.pl


[1] Badanie Mastercard, sierpień 2020

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60