Mastercard rozszerza współpracę z cyfrowym bankiem bunq i wesprze jego rozwój w Europie

19 marca 2020 r. | Warszawa | Od Anna Marciniak
  • Współpraca z Mastercard umożliwia bunq wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce
  • Za każde 100 euro wydane za pomocą karty Green Card, bunq zobowiązał się zasadzić jedno drzewo. Do tej pory pojawiło się ich 100 tys.


Mastercard i bunq poinformowały o rozszerzeniu współpracy, czego efektem ma być szybszy rozwój oferty kart bunq w Europie. Mastercard wykorzysta swoją międzynarodową sieć, aby pomóc bunq w wydawaniu kart Green Card w 30 europejskich krajach1, w tym w Polsce. Karta Green Card to metalowa karta Mastercard, a płacąc nią można dodatkowo zadbać o środowisko – bunq deklaruje, że posadzi jedno drzewo za każde wydane z jej pomocą 100 euro.

Ekologiczna karta Green Card firmy bunq została wprowadzona w listopadzie 2019 r., jako produkt przyjazny dla środowiska. Oprócz zobowiązania posadzenia jednego drzewa za każde wydane nią 100 euro, sama karta została wyprodukowana w sposób uwzględniający na każdym etapie, od pakowania aż po produkcję2 , ochronę  środowiska. Od uruchomienia inicjatywy cztery miesiące temu ten cyfrowy bank posadził już ponad 100 tys. drzew, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość 32 560 lotów z Paryża do Nowego Jorku.bunq Mastercard Green Card 1

Inicjatywa Green Card wpisuje się w niedawno uruchomioną przez Mastercard inicjatywę Priceless Planet Coalition, która łączy świat biznesu w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pozwala dokonywać przemyślanych inwestycji w ochronę środowiska. Wraz z partnerami podzielającymi misję „dobrych czynów w dobrej sprawie”, Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków - założycieli tej platformy.

Współpraca Mastercard i bunq rozpoczęła się w 2015 r., kiedy to nowo powstały bank oficjalnie wszedł na rynek. Od tamtego czasu bunq i Mastercard wspólnie zaoferowały klientom wiele wyjątkowych kart płatniczych. Niedawno wprowadzono karty takie jak bunq Green Card oraz bunq Travel Card, która zapewnia podróżującym dostęp do rzeczywistych kursów wymiany walut w dowolnym miejscu na świecie.

Mastercard jest preferowanym partnerem dla ponad 60 banków cyfrowych i fintechów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ta podwoiła się. Rozszerzone partnerstwo z bunq wpisuje się w strategię Mastercard polegającą na bliskiej współpracy z fintechami od samego początku ich istnienia.

„Cieszymy się, że nasza współpraca z Mastercard weszła na nowy poziom. Wspólnie z naszymi użytkownikami opracowaliśmy łatwy sposób na to, by każdy bez wysiłku mógł zadbać o naszą planetę. Razem będziemy wprowadzać kartę bunq Green Card w kolejnych krajachw Europie” — powiedział Ali Niknam, założyciel i dyrektor generalny bunq.

„Sposób, w jaki konsumenci korzystają z usług bankowych i dokonują płatności, ewoluuje. Ludzie chcą, by technologia była nie tylko prosta i bezpieczna. Coraz częściej oczekują, by wywierała pozytywny wpływ na świat, w którym żyjemy. Mastercard wierzy, że współpraca pozwala nie tylko wprowadzać innowacje, lecz także czynić dobro. Nasza współpraca z bunq od początku jest owocna i jesteśmy dumni, że możemy ją rozwijać. Dzięki niej zapewniamy Europejczykom szybkie i łatwe usługi płatnicze, a jednocześnie dbamy o środowisko naturalne” — powiedział Javier Perez, prezes Mastercard Europe.

 

***


1 bunq jest obecnie dostępny w 30 krajach w Europie: Holandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Islandii.

2 Więcej informacji o karcie bunq Green Card: https://www.bunq.com/blog/is-the-new-bunq-green-card-really-green


Informacje o firmie Mastercard, www.mastercard.com

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.
 

Informacje o firmie bunq

bunq jest mobilnym, niezależnym bankiem, który ułatwia codzienne życie. Dzięki niemu korzystanie z usług finansowych nie wymaga odwiedzania oddziału, stania w kolejkach czy załatwiania formalności — wystarczy dostęp z urządzenia mobilnego. Użytkownicy mogą udostępniać swoje konto bankowe dowolnie wybranym osobom oraz dokonywać płatności na całym świecie za pomocą kart Mastercard i Maestro.


bunq został założony w 2012 r. przez Alego Niknama (ur. w 1981 r.), któremu udało się uzyskać pierwsze od 35 lat pozwolenie na prowadzenie działalności bankowej w Europie. Ali postawił sobie za cel przeobrażenie tradycyjnie rozumianej bankowości i jako jedyny inwestor zainwestował w bunq 44,9 mln EUR. Według stanu na grudzień 2019 r. wartość depozytów zgromadzonych przez bunq wynosi 433,410,761 EUR. W 2019 r. wartość ta podwoiła się i rośnie z każdym dniem. bunq jest obecnie dostępny w 30 krajach w Europie: Holandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Islandii.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60