Mikroprzedsiębiorcy otrzymują dostęp do prywatnych przychodni dzięki karcie Mastercard od Santander Bank Polska

27 lipca 2020 r. | Warszawa | Od Anna Marciniak

Ta nowa na polskim rynku oferta otwiera osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą dostęp do prywatnych usług medycznych


Santander Bank Polska i Mastercard poinformowały o wprowadzeniu nowej oferty, która umożliwia mikroprzedsiębiorcom dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Oferta przygotowana we współpracy z firmą LUX MED jest skierowana dla użytkowników kart Mastercard Business Debit wydanych przez Santander Bank Polska. W promocji, która trwa do 31 października br. pakiet medyczny jest bezpłatny dla osób aktywnie korzystających z karty.

Przedsiębiorca zyskuje dostęp do nielimitowanych wizyt w ambulatoryjnych placówkach medycznych wskazanych przez LUX MED oraz e-konsultacji, zarówno w zakresie chorób wewnętrznych, jak i medycyny rodzinnej. Użytkownicy usługi mogą przeprowadzić badania laboratoryjne raz w roku bez skierowania, a także korzystać z konsultacji ze specjalistą. Do opieki medycznej można zgłosić osoby w wieku od 0 do 80 lat, w przypadku osób do 18 r.ż. dostępna jest usługa lekarza pediatry.

Pakiet usług skierowany jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, założą konto firmowe w Santander Bank Polska, np. Konto Firmowe Godne Polecenia i wybiorą kartę Mastercard Business Debit. Pakiet dostępny jest również dla wszystkich klientów firmowych, którzy korzystają z Mastercard Business Debit lub dla przedsiębiorców wnioskujących o tę kartę w trakcie trwania promocji (pozostałe warunki są wyszczególnione w Regulaminie Promocji). Klient banku może otrzymać pakiet medyczny bezpłatnie, jeżeli w poprzednim miesiącu jego obroty na karcie wyniosły co najmniej 4 tys. zł, lub w cenie 25 zł miesięcznie, jeżeli nie spełnia tego warunku.

Na potrzebę tego typu oferty zwracają uwagę sami przedsiębiorcy. W badaniu opinii na zlecenie Mastercard[1] prawie 60% z nich sygnalizuje, że pakiety badań profilaktycznych i prywatnej opieki medycznej są jednymi z najbardziej pożądanych usług dodanych do karty płatniczej.

„Choroba czy konieczność przeprowadzenia rutynowych badań to dla przedsiębiorcy często problem logistyczny. Nasza propozycja ma za zadanie ułatwić im dostęp do opieki zdrowotnej i tym samym poprawić poczucie bezpieczeństwa. Chcemy, by nasi Klienci mogli jak najszybciej i jak najprościej uzyskać niezbędne na co dzień porady i świadczenia medyczne, by odciążyć ich w codziennych, biznesowych obowiązkach” – mówi Mirosława Mioducka, ekspert ds. zarządzania projektami i rozwojem narzędzi MŚP w Santander Bank Polska.

„Nasza wspólna promocja potwierdza, że z kartą płatniczą można więcej. Nie tylko służy do płacenia za zakupy firmowe, ale dzięki niej przedsiębiorcy mogą skorzystać z dodatkowych korzyści, jak możliwość udziału w promocji i uzyskania dostępu do pakietów medycznych w atrakcyjnych cenach. Cieszymy się, że wraz z Santander Bank Polska możemy zaoferować tak użyteczny produkt. Wierzę, że przedsiębiorcy docenią go i będą z niego chętnie korzystać nie tylko w trudnym okresie pandemii” – mówi Damian Zieliński, dyrektor ds. rozwoju produktu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Właściciele niewielkich firm doceniają firmowe karty płatnicze, którymi opłaty dla swoich dostawców uiszcza już ponad co trzeci (34%) ankietowany badania Mastercard, a za koszty działalności, takie jak czynsz, rachunki za media itp. - co piąty (20%). Przedsiębiorcy, zapytani o największe korzyści firmowych kart płatniczych, wskazują na prostotę (47%), bezpieczeństwo (38%), transparentność (26%) i większą kontrolę ponoszonych kosztów (23%). Usługi dodane w postaci pakietu medycznego dodatkowo zwiększają atrakcyjność użytkowania takich instrumentów płatniczych.

Aby skorzystać z trwającej promocji, należy odebrać swój kod promocyjny w bankowości elektronicznej Santander internet , w zakładce „Poczta” (kod jest ważny 30 dni od daty otrzymania), a następnie zarejestrować osobę, która skorzysta z opieki medycznej na stronie https://mediccentre.pl/santander. Do jednej karty może być przypisany jeden kod promocyjny.

Regulamin promocji dostępny jest na stronie: https://bank.santander.pl/ms/mediccentre/index.html?utm_source=slider&utm_medium=santander.pl&utm_campaign=vas&utm_term=07.2020&utm_content=sme&_ga=2.158786362.1842534009.1595496564-1804403099.1565342603

 

###

 

Kontakt dla mediów

Anna Marciniak                                                                       
Communications Director, Mastercard                                  
anna.marciniak@mastercard.com                                        
tel +48 (22) 526 12 60

                                                          
Agencja Solski Communications
Zespół Mastercard
tel. +48 (22) 242 86 29, -26, -35
mastercard@solskipr.pl


Mirosława Mioducka
Partner Strategii MŚP
Miroslawa.mioducka@santander.pl
Tel. + 48 695 405 125

 

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat, i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.

 

O Santander Bank Polska

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

[1] Wyniki badania Kantar na zlecenie Mastercard, zrealizowanego w drugiej połowie sierpnia i września 2019 roku na próbie 1 000 wywiadów w podziale na: 800 z firmami zatrudniającymi do 9 pracowników; 200 z firmami zatrudniającymi od 10 do 49 pracowników.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60