#Zostańwdomu i celebruj Bezcenne Chwile, rozwijając swoje pasje z Mastercard

23 kwietnia 2020 r. | Warszawa | Od Anna Marciniak
  • Mastercard poszerza katalog nagród dostępnych w programie Bezcenne Chwile m.in. o pamiątki sportowe z autografami piłkarzy, catering z dostawą, audiobooki czy dostęp do platformy VOD
  • Do programu można przystąpić także poprzez bankowość elektroniczną, a punkty gromadzić w czasie zakupów online


Mastercard ogłosił rozszerzenie katalogu nagród dostępnych dla użytkowników programu Bezcenne Chwile o takie, które pozwalają rozwijać pasje nawet bez wychodzenia z domu. Założenie programu jest proste: każda transakcja zarejestrowaną w nim kartą Mastercard przybliża do zdobycia nagrody związanej z jedną z 8 popularnych pasji. Teraz w katalogu można znaleźć również m.in.: dostęp do platformy z grami wideo, do serwisu VOD, do bibliotek e-booków i audiobooków, oferty na dostawę jedzenia pod wybrany adres, a nawet lekcje gotowania on-line. Nagrodami tymi można się cieszyć bez opuszczania domowego zacisza również dlatego, że nagradzane są zakupy w sklepach online, a do samego programu można przystąpić za pomocą bankowości elektronicznej.


Liczą się pasje i bezcenne chwile

Jak wynika z badania[1] przeprowadzonego na zlecenie Mastercard, zdecydowana większość Polaków (66%) ma swoją ulubioną pasję. Aż 97% ankietowanych przyznało, że wprawia ich ona w dobry nastrój, a 90% twierdzi, że pasja to rozwój, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. To właśnie pasje stały się podstawą do stworzenia katalogu nagród w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Tradycyjny katalog rzeczowy zastąpiły indywidualne cele, do realizacji których uczestnicy programu dążą, zbierając systematycznie punkty za bezgotówkowe zakupy. Cele te są podzielone na 8 kategorii związanych z pasjami, takimi jak: film, muzyka, sport, rozrywka, podróże, kulinaria, zakupy i pomaganie. Większość z nich rozwijać można również w domu, pozostając jednocześnie bezpiecznym w czasie kwarantanny.
 
Na uczestników programu czekają teraz nowe nagrody, w tym: dostęp do platformy HBO GO; dostęp do Play Station Plus wraz z voucherem na zakupy w Play Station Store; voucher do aplikacji Glovo, poprzez którą zamówić można dostawę posiłków, zakupów spożywczych lub leków; voucher do największego sklepu z grami planszowymi Rebel.pl; voucher na usługi cateringowe w Batidzie; indywidualne lekcje gotowania online prowadzone przez półfinalistę polskiej edycji programu Masterchef Charliego Daigneault; dostęp do bibliotek audiobooków i e-booków Storytel oraz Nexto; voucher na zakupy w Empik.com; albo nagrody rzeczowe, a wśród nich czytnik Kindle. Zebrane punkty można przekazać też na wsparcie Fundacji WOŚP w walce z koronawirusem.

Osobom, które jeszcze nie przystąpiły do programu Mastercard Bezcenne Chwile, banki umożliwiają zapisanie się do niego bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wybrane banki przygotowały też dla nowych uczestników specjalne oferty powitalne.

„Mastercard Bezcenne Chwile przełamuje tradycyjne wyobrażenie o programie lojalnościowym. To pierwszy program, w którym na pierwszym miejscu jest nie liczba zebranych punktów, a życiowe pasje użytkownika. W nowej rzeczywistości przekonujemy się, że można je realizować także w czasie kwarantanny. Zmodyfikowaliśmy katalog dostępnych nagród, dodając takie, które pozwolą użytkownikom uatrakcyjnić czas spędzany w domu. Oczywiście nadal dostępne są cieszące się popularnością vouchery na zakupy u naszych partnerów handlowych, które działają również w sklepach online. Przedłużyliśmy także czas realizacji voucherów do kin i teatrów oraz parków rozrywki i sklepów z ofertą inną niż spożywcza” – mówi Marcin Klimkowicz, dyrektor ds. rozwiązań lojalnościowych i CRM w polskim oddziale Mastercard Europe.


Z każdą transakcją bliżej pasji

W programie Bezcenne Chwile każda transakcja zrealizowana kartą Mastercard u dowolnego sprzedawcy czy usługodawcy na terenie Polski zasila konto uczestnika, przybliżając go do realizacji celu w ramach wybranej pasji. Dotyczy to również zakupów w e-sklepach. Aby szybciej spełnić swoje marzenia, warto przy tym korzystać z oferty partnerów handlowych programu. Wśród nich znajduje się już ponad 70 marek detalicznych z 19 różnych kategorii zakupowych, w tym m.in. Carrefour, Frisco.pl, Empik, merlin.pl, Douglas, RTV Euro AGD, Decathlon czy limango. Co ważne, już około 40 spośród tych partnerów oferuje sprzedaż online, zatem nadal można szybciej realizować swoje pasje dzięki partnerom programu.

W programie Bezcenne Chwile mogą uczestniczyć użytkownicy kart Mastercard wydanych przez banki partnerskie. Aktualnie jest to już większość spośród wiodących banków w Polsce. Oferta dla uczestnika programu może się nieznacznie różnić, w zależności od banku.

Aby otrzymywać atrakcyjne nagrody i realizować swoje pasje, uczestnik programu nie musi używać osobnych kart lojalnościowych do poszczególnych detalistów – wystarczy karta Mastercard. Dotyczy to również kart zapisanych w tzw. portfelach cyfrowych służących do zakupów online lub mobilnych, np. Apple Pay czy Google Pay.Więcej informacji znajduje się na stronie www.bezcennechwile.pl.

[1] Badanie zrealizowane na zlecenie Mastercard przez KANTAR TNS na próbie telefonicznej (CATI), N=600 wywiadów z osobami w wieku 18+; wrzesień 2019 r.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60