Mastercard i startup vcita pomogą małym firmom scyfryzować ich działalność

21 kwietnia 2020 r. |  Warszawa | Od Anna Marciniak
 • Aplikacja, pozwalająca efektywnie zarządzać relacjami z klientami, marketingiem online czy fakturowaniem i rozliczeniami,będzie dostępna dla mikro- i małych przedsiębiorstw bezpłatnie przez pierwsze trzy miesiące
 • Platforma edukacyjna online oferuje porady innych przedsiębiorców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, pomagając małym firmom dostosować się do aktualnych, trudnych okoliczności
 • Aplikacja będzie dostępna w Polsce i ośmiu innych krajach europejskich


vcita, startup specjalizujący się w obszarze zarządzania relacjami z klientami (CRM), i Mastercard udostępnili Business Unusual („Biznes niezwykły”), kompleksowe rozwiązanie edukacyjno–zarządcze dla mikro- i małych firm, pozwalające im działać skuteczniej dzięki wykorzystaniu cyfrowych narzędzi.

Platforma Business Unusual pomaga przedsiębiorcom efektywniej prowadzić działalność biznesową oferując im zestaw narzędzi z obszarów takich jak:

  • zarządzanie relacjami z klientami
  • rozliczenia
  • e-fakturowanie
  • kalendarz on-line
  • e-mail marketing
  • portal edukacyjny

Zaprojektowane specjalnie dla mikro- i małych firm rozwiązanie pomaga im zautomatyzować wiele zadań administracyjnych w jednej aplikacji.

Platforma Business Unusual wykorzysta szeroką europejską sieć partnerów Mastercard, którzy będą mogli oferować małym firmom swoje usługi, nie tylko w zakresie tradycyjnej bankowości. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z tej usługi bezpłatnie przez 3 miesiące od momentu rejestracji. Rozwiązanie to pomoże małym biznesom poradzić sobie z aktualnymi wyzwaniami, ale też odpowiada na ich długofalowe potrzeby biznesowe.

Dzięki Business Unusual właściciele małych firm będą mogli w większym stopniu cyfrowo prowadzić swój biznes. Ci, którzy robią to z powodzeniem, za pośrednictwem platformy podzielą się z innymi przedsiębiorcami nie tylko praktycznymi poradami, ale też własnym doświadczeniem, na które składają się dotychczasowe sukcesy, jak i porażki. Aby w trudnych czasach izolacji społecznej opanować nowe umiejętności, przedsiębiorcy będą mogli korzystać z treści edukacyjnych odnoszących się do aktualnej sytuacji rynkowej. Dowiedzą się z nich m.in. jak przenieść swój biznes do sieci, pozostawać w kontakcie z klientami na odległość czy planować najbliższą przyszłość. W związku z tym, że nowa platforma jest zbudowana na systemie CRM, za pomocą kilku kliknięć użytkownicy mogą od razu zastosować to, czego się nauczyli.

Budując naszą nową aplikację, bazowaliśmy na naszej relacji z przedsiębiorcami, użytkownikami vcita, którzy w niepewnych czasach pospieszyli, żeby dzielić się z innymi swoimi poradami. Korzystaliśmy też ze współpracy z podobnie myślącym zespołem Mastercard, który podziela nasze przekonanie, że wspólnie możemy pomóc przedsiębiorcom napędzającym naszą gospodarkę, aby wyszli oni z kryzysu silniejsi, z solidnymi podstawami do osiągnięcia sukcesu” – powiedziała Adi Engel, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie vcita.

„Współpracujemy z firmą vcita, żeby pomóc właścicielom mikro- i małych przedsiębiorstw działać bardziej efektywnie w tak krytycznym dla nich momencie. Chcemy być partnerem pierwszego wyboru dla firm każdej wielkości. Udostępniając platformę Business Unusual, razem z vcita dostarczamy realną pomoc przedsiębiorcom, którzy w swojej działalności mogą wdrożyć cyfrowe rozwiązania. Kiedy cierpią małe firmy, cierpią lokalne gospodarki. Dlatego w Mastercard chcemy realnie wspierać ten ważny filar naszych społeczności” – powiedział Marcus O’Toole, szef segmentu małych przedsiębiorstw w Mastercard Europe.

Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60