Polskie ePłatności (PeP) przy wsparciu Mastercard wprowadziły jako pierwsze w Polsce aplikację płatniczą SoftPOS już ponad rok temu.


SoftPOS, czyli terminal w aplikacji zainstalowanej na smartfonie, został pozytywnie odebrany przez przedsiębiorców z sektora MSP, dlatego Polskie ePłatności postanowiły dołączyć SoftPOS PeP do oferty Polski Bezgotówkowej.


Polskie ePłatności oprócz oferty na SoftPOS za 0 zł przez 12 miesięcy przekazują przedsiębiorstwom również nowoczesny smartfon do używania w ich firmie.Warszawa, 21 sierpnia 2019 r. – Właściciele małych i średnich firm mają szansę osobiście przekonać się, jak łatwe, szybkie i wygodne może być akceptowanie kart płatniczych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę w prowadzeniu swojej firmy Polskie ePłatności udostępniły najnowocześniejszą metodę przyjmowania zapłaty – SoftPOSa. SoftPOS to aplikacja, która po instalacji i podpisaniu umowy z PeP, pozwala bezpiecznie przyjmować płatności wykonane w technologii zbliżeniowej. Oprócz rocznego okresu bez opłat, Polskie ePłatności dają w używanie również nowoczesny smartfon.


Wspólnie z partnerami stawiamy na innowacje wspomagające rozwój przedsiębiorczości. Wzbogacenie oferty o nowoczesne formy przyjmowania płatności mobilnych, jakimi jest aplikacja SoftPOS, pozwoli przedsiębiorcom przekonać się, czy do ich specyficznego biznesu potrzebują tradycyjnego wielofunkcyjnego terminala czy wystarczy smartfon i aplikacja – a w ramach programu Polska Bezgotówkowa zarówno SoftPOS, jak i tradycyjny terminal Polskie ePłatności oferują za 0 zł przez 12 miesięcy – mówi Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności S.A.

Bezpieczeństwo przyjmowania płatności poprzez SoftPOS PeP zostało potwierdzone certyfikatami organizacji płatniczych, w tym Mastercard, które są gwarantem spełnienia najwyższych norm bezpieczeństwa. Poprzez SoftPOS można przyjmować płatności do kwoty 50 zł, a już niedługo do 100 zł, gdy kwota limitu bez konieczności potwierdzania PIN zostanie zwiększona.

„Akceptacja płatności bezgotówkowych jest czynnikiem, który umożliwia rozwój biznesu małym i średnim przedsiębiorstwom. Z tego względu Mastercard angażuje się w liczne inicjatywy, które mają na celu rozwój sieci akceptacji, także poprzez wspieranie tak innowacyjnych rozwiązań jak SoftPOS. Ponadto jest to o tyle prostsze, że polscy konsumenci polubili płatności zbliżeniowe i są otwarci na nowatorskie rozwiązania w zakresie płatności. Cieszymy się, że po udanym okresie pilotażowym, z pomocą Fundacji Polska Bezgotówkowa udostępniamy SoftPOS-a na szerszą skalę, umożliwiając przedsiębiorcom dostęp do tej innowacyjnej i bezpiecznej formy przyjmowania płatności bezgotówkowych” – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Dołączenie SoftPOS do programu Polska Bezgotówkowa ma na celu pokazanie przedsiębiorcom, którzy dotąd przyjmowali płatności wyłącznie w gotówce, że akceptowanie kart płatniczych może być łatwe, szybkie i tanie. SoftPOS to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o małych i średnich firmach, aby mogły sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe, co rok do roku potwierdza raport NBP.
Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60