Festiwalowicze kolejny raz będą mogli korzystać z opasek płatniczych Mastercard


Warszawa, 29 maja 2019 r. — Już w najbliższy piątek, 31 maja, na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec rozpocznie się kolejna edycja Orange Warsaw Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. Tym razem na scenie wystąpią m.in. Miley Cyrus, Rita Ora, Solange, The Raconteurs oraz Marshmello. Mastercard, sponsor i partner technologiczny wydarzenia, także i w tym roku zadba o wygodne i bezpieczne płatności na terenie festiwalu, który będzie całkowicie bezgotówkowy. Festiwalowicze, wzorem ubiegłej edycji, będą mogli korzystać z opasek płatniczych w technologii zbliżeniowej Mastercard, które są bardzo wygodne w plenerowych okolicznościach.

Na terenie festiwalu będzie można płacić wyłącznie bezgotówkowo – kartami płatniczymi, zbliżeniowo telefonem, a także silikonową opaską na nadgarstek z kartą przedpłaconą, która po raz pierwszy pojawiła się na Orange Warsaw Festival w zeszłym roku. Opaski szybko zyskały wówczas spore grono użytkowników – wydano prawie 4 tysiące sztuk. Osoby posiadające opaski płatnicze z poprzedniej edycji festiwalu będą mogły z nich korzystać również i w tym roku.

Wygodne i bezpieczne płatności opaskami

W silikonowych opaskach znajdują się karty przedpłacone, dzięki czemu można nimi płacić zbliżeniowo tak samo, jak tradycyjnymi kartami płatniczymi. Aby móc korzystać z opaski, należy ją wcześniej zasilić, co można zrobić na kilka sposobów. Te niezarejestrowane można zasilić w dowolnym Punkcie Obsługi Opasek  na terenie festiwalu. W tych samych punktach będzie można sprawdzić saldo swojej opaski, przykładając ją do zamontowanych tam urządzeń.

Użytkownicy, którzy zdecydują się zarejestrować swoją opaskę na stronie opaska.alterart.pl, będą mieli więcej opcji jej zasilenia za pomocą aplikacji festiwalowej – przelewem online lub przez transfer środków z innej karty płatniczej.

Dodatkowo, z zarejestrowanej opaski można korzystać w szerszym zakresie, także poza terenem festiwalu i po jego zakończeniu, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do 30 kwietnia 2021 r. Obejmuje to nadchodzące wydarzenia muzyczne, na których również pojawią się opaski płatnicze Mastercard, czyli tegoroczne edycje Open’er Festival oraz Kraków Live Festival, ale też wszystkie miejsca, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard, a także zakupy w internecie. Po rejestracji otrzymuje się numer PIN karty, dzięki czemu można wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 50 PLN. Zarejestrowanie opaski daje też możliwość zarządzania kartą z poziomu serwisu internetowego, m.in. szybkiej blokady kwoty, która się na niej znajduje, w przypadku kradzieży lub zgubienia opaski.

„Wszystkie bezgotówkowe rozwiązania, które wdrożyliśmy na Orange Warsaw Festival,  służą ułatwieniu i przyspieszeniu płatności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody uczestników wydarzenia. Chcemy, żeby festiwalowicze mogli dzięki temu skupić się na bezcennych chwilach, słuchając swoich ulubionych wykonawców wśród bliskich, którzy dzielą z nimi tę samą pasję” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Płatności bezgotówkowe realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana. Szczegółowe informacje odnośnie opłat znajdują się na stronie opaska.dipocket.org/legal/tariffs.

Opaski będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Opasek na terenie festiwalu. Uczestnicy ubiegłorocznego Orange Warsaw Festival, Open’er Festival i Kraków Live Festival, którzy zachowali otrzymane wtedy opaski płatnicze, będą mogli używać ich również na tegorocznych edycjach tych festiwali.

Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora i partnera technologicznego festiwalu, firmy DiPocket, operatora kart umieszczonych w opaskach, a także Alter Art, organizatora Orange Warsaw Festival.

 
Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60