Warszawa, 23 kwietnia 2019 r. — Już w najbliższy piątek w Krakowie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, który potrwa do 5 maja. Oprócz wartościowych filmów goście festiwalu mogą liczyć na szereg atrakcji od sponsora tytularnego. Dla kinomanów Mastercard przygotował m.in. konkursy, zniżki na bilety i karnety oraz specjalne stanowiska dla posiadaczy kart Mastercard. Wzorem poprzedniej edycji w mieście będzie można też znaleźć Mastercard OFF SPOTS, czyli wyselekcjonowane restauracje, butiki, salony fryzjerskie i sklepy z autorskim designem, w których na kinomanów czekają ciekawe oferty. Nie zabraknie również Bezcennych Niespodzianek.

 

Mastercard OFF CAMERA logo


Karta Mastercard jako przepustka premium

Posiadacze kart Mastercard kupią bilety i karnety na filmy w ramach Mastercard OFF CAMERA ze zniżką 20%. Taka sama promocja obowiązuje przy płatnościach online za bilety i karnety za pomocą portfela cyfrowego Masterpass. Na miejscu, w Centrum Festiwalowym, na osoby płacące kartą Mastercard będą czekały specjalne stanowiska Fast Track. Dzięki temu miłośnicy kina będą mieli możliwość szybciej zdobyć bilet na wybrany seans. Z kolei uczestnicy programu Mastercard Priceless Specials będą mogli wymienić zebrane w programie punkty na festiwalowe karnety. Co więcej, będą oni mieli również szansę wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – specjalnym pokazie filmowym na barce pływającej po Wiśle w Krakowie, który odbędzie się 2 maja po zmierzchu.

 

Mastercard OFF SPOTS

Atrakcje od Mastercard będą dostępne w całym mieście. Tak jak w ubiegłym roku wybrane krakowskie restauracje, puby i inne punkty gastronomiczne zaoferują 10-procentową zniżkę tym klientom, którzy będą płacić kartą Mastercard lub Maestro. Do tego grona dołączą także nowe lokale, takie jak salony fryzjerskie i sklepy z autorskim designem. Wszystkie miejsca będzie można poznać po specjalnej naklejce Mastercard OFF SPOTS na drzwiach. Oferta będzie dostępna w ponad 130 punktach.

 

Konkursy: Bezcenne Emocje z Mastercard i #konkursoffspots

Co roku, przy współpracy z Fundacją Legalna Kultura, w czasie festiwalu dystrybuowane są pocztówki z kadrami z festiwalowych filmów. Tym razem taka pocztówka może być szansą na wygranie podwójnego zaproszenia na prestiżową Galę Zamknięcia oraz karnetu na festiwal w przyszłym roku. Wystarczy na jej odwrocie napisać, który z filmowych bohaterów Mastercard OFF CAMERA poruszył widza najbardziej i wrzucić ją do urn w wybranych lokalizacjach.

 

Inny konkurs będzie czekał na gości Mastercard OFF SPOTS. Zadaniem będzie zrobienie na miejscu ciekawych zdjęć i opublikowanie ich z odpowiednimi hashtagami na Instagramie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie podwójne zaproszenie na prestiżową Galę Zamknięcia festiwalu, podczas której najlepsi twórcy filmowi odbierają nagrody, jest to więc okazja do spotkania wielu filmowych gwiazd.

 

W trakcie gali Mastercard planuje też ujawnić Bezcenną Niespodziankę, która do tego czasu pozostanie tylko tajemniczą zapowiedzią. Jak taka niespodzianka może wyglądać, można próbować wyobrazić sobie, zapoznając się z tymi zrealizowanymi wcześniej. Na przykład, jednej z uczestniczek poprzedniej edycji OFF CAMERA Mastercard przekazał ekskluzywne zaproszenie na festiwal w Cannes, którego firma również jest partnerem.

 

„Mastercard OFF CAMERA to wyjątkowe wydarzenie na mapie filmowych festiwali. Każdego roku tysiące miłośników kina podążając za swoją pasją przyjeżdżają do Krakowa, by przeżyć bezcenne chwile. My taką energię dobrze rozumiemy i chcemy ten festiwalowy czas jeszcze bardziej wszystkim umilić” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

 

# # #

 

O Mastercard OFF CAMERA

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych imprez filmowych w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżniają wydarzenie na światowej mapie festiwalowej. W ramach stałych i specjalnych sekcji publiczność z całego świata koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie. Od 26 kwietnia do 5 maja widzowie zobaczą 250 projekcji w studyjnych kinach Krakowa, na dachach kamienic, w kinie na barce rzecznej i na Bulwarach Wiślanych. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – 100 000 USD. O 300 000 złotych – nagrodę Kulczyk Foundation - walczą z kolei rodzime produkcje w konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Impreza przyciąga najbardziej gorące nazwiska ze świata filmu i serialu. W tym roku organizatorzy przewidują pojawienie się 400 gości z całego świata. Festiwalowi towarzyszy konwent SerialCon, seria koncertów sygnowana marką OFF Scena i specjalna strefa wydarzeń branżowych OFF CAMERA Pro Industry. Więcej informacji o tegorocznym programie można znaleźć na www.offcamera.pl i w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwalwww.instagram.com/offcamerafestival.
Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60