Zbliżeniowe opaski płatnicze, zakupy w aplikacji oraz Music Bistro Bar by Mateusz Gessler –
to propozycje Mastercard dla festiwalowiczówMastercard_Opener Festival_płatność


Warszawa, 26 czerwca 2018 r. — Już w przyszłym tygodniu ruszy kolejna edycja Open’er Festival, jednego z największych wydarzeń muzycznych w Europie. Od 3 do 6 lipca teren lotniska Gdynia-Kosakowo zmieni się w ogromne festiwalowe miasteczko. Jak co roku, Mastercard jest sponsorem i partnerem technologicznym wydarzenia, dzięki czemu na miejscu królują wygodne i bezpieczne płatności bezgotówkowe, realizowane m.in. opaskami zbliżeniowymi oraz w festiwalowej aplikacji mobilnej. Goście festiwalu będą mogli odwiedzić znany z ubiegłorocznej edycji Mastercard Music Bistro Bar by Mateusz Gessler, który w tym roku zostanie zaprezentowany w nowej, bardziej industrialnej odsłonie. Natomiast „daniem głównym” dla festiwalowiczów będzie oczywiście muzyka. O bezcenną atmosferę na scenach zatroszczą się tacy artyści jak m.in.: Travis Scott, The Strokes, The Smashing Pumpinks, Kylie Minogue, Lana Del Rey oraz Swedish House Mafia.

 

Bezgotówkowy festiwal

 W miasteczku festiwalowym będzie można płacić wyłącznie bezgotówkowo, dzięki czemu zakupy będą bezpieczniejsze, wygodniejsze i szybsze. Festiwalowicze będą mogli płacić zbliżeniowo kartami płatniczymi, telefonami, zegarkami oraz festiwalowymi opaskami płatniczymi Mastercard w formie silikonowej bransoletki z kartą przedpłaconą. Te ostatnie w zeszłym roku były rekordowo popularne – wydanych zostało aż 19 tysięcy opasek. Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Open’er Festival mogą nadal płacić opaskami, których używali rok temu. To samo dotyczy zeszłorocznych gości Orange Warsaw Festival i Kraków Live Festival – wydarzeń, których Mastercard również jest partnerem.

Opaski płatnicze można zamówić już teraz na stronie opaska.alterart.pl i odebrać na terenie festiwalu w oznaczonych punktach obsługi. Dodatkową korzyścią zamówienia opaski jest promocja – zasilając ją kwotą minimum 50 PLN, Mastercard doładuje opaskę kwotą 10 PLN. Bonus doliczany jest w momencie odbioru opaski na trenie festiwalu. Liczba opasek w promocji jest ograniczona.

Rejestracja opaski daje użytkownikowi dodatkowe korzyści. Otrzymuje on wtedy numer PIN karty, dzięki czemu będzie mógł wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 50 PLN – nie tylko na terenie festiwalowego miasteczka, ale też we wszystkich innych punktach poza festiwalem, akceptujących płatności zbliżeniowe Mastercard. Rejestracja opaski to również możliwość płatności nią w internecie, gdyż po zalogowaniu do profilu użytkownik otrzymuje pełny numer karty umieszczonej w opasce oraz jej kod CVV. Zarejestrowaną opaską można też płacić we wszystkich punktach handlowych i usługowych, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do kwietnia 2022 r. Zarejestrowanie opaski daje również więcej możliwości jej zasilenia: oprócz gotówkowego w punktach obsługi lub wpłatomatach podczas festiwalu, będzie można dodatkowo ją zasilić inną kartą płatniczą lub przelewem online.

Transakcje bezgotówkowe realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana.

Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora i partnera festiwalu, firmy DiPocket, wydawcy kart przedpłaconych umieszczonych w opaskach, a także firmy Alter Art, organizatora Open’er Festival.

Sklep w aplikacji festiwalowej

Dzięki Mastercard, festiwalowicze będą mogli kupować jedzenie za pomocą aplikacji festiwalowej w 11 wybranych foodtruckach oferujących m.in. burgery (również wegetariańskie), pizzę czy sushi. W tym roku nowością w aplikacji będzie możliwość skomponowania swojego zamówienia, np. dodając lub usuwając składniki z wybranego dania. Dodatkową korzyścią będzie opcja zamawiania jedzenia na konkretną godzinę, dzięki czemu będzie można szybciej coś zjeść między koncertami. Aplikacja zakupowa zaoferuje również możliwość sprawdzenia długości kolejki i czasu oczekiwania. Płacący kartą Mastercard w ramach aplikacji otrzymają natomiast 20% zniżki na wszystkie produkty u wybranych sprzedawców.

Wyjątkowa restauracja w sercu festiwalowego miasteczka

Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie Mastercard Music Bistro Bar by Mateusz Gessler, w którym w ciągu dnia będzie można skosztować wykwintnych dań, a od 15:00 do 4:00Mastercard Music Bistro Bar_Mateusz Gesslerskorzystać z menu barowego, w którym znajdą się koktajle i ciepłe napoje. W ubiegłym roku miejsce to cieszyło się bardzo dużą popularnością i było tłumnie odwiedzane. Restauracja w środku festiwalowego miasteczka to unikalna na skalę europejską propozycja dla tych osób, które podczas muzycznego szaleństwa, chcą odpocząć przy wyszukanych, elegancko podanych daniach, w klimatycznej restauracji. Kolacja w Mastercard Music Bistro Bar będzie się składać z przystawki, dania głównego i deseru. W tegorocznym autorskim menu Mateusza Gesslera i Roberta Kondziela znajdą się m.in. takie pozycje jak kaczka pieczona z owocami leśnymi czy quiche z warzywami, a także mus czekoladowy z konfiturą z czarnej porzeczki czy beza z truskawkami. Rezerwacji miejsca można już dokonywać poprzez aplikację festiwalową Open’er Festival (zakładka Mastercard Bistro), na jedną z wybranych godzin każdego dnia: 16:00, 18:00 lub 20:00. Każdy, kto dokona rezerwacji miejsca na kolację za pośrednictwem aplikacji i opłaci ją od razu kartą, otrzyma zniżkę w wysokości 15 złotych. Wieczorem natomiast, po 22:00, restauracja będzie przybierać imprezowe oblicze – do rana będzie można tam tańczyć przy najlepszych setach takich DJ-ów jak Chriss Jaxx, Hirek Wrona, Nowosad, a także zagranicznych muzyków, jak DJ Sonya.

Muzyka to jedna z pasji, o którą Mastercard opiera swoje działania marketingowe, skierowane do konsumentów. Jak pokazało ostatnie badanie marki „Mastercard Sound Index”[1] Polacy chętnie słuchają muzyki, podcastów i audiobooków – średnio przez 2 godziny i 32 minuty dziennie, co można przeliczyć na aż 39 dni w roku. Muzyka jest też dla nich ważna ze względu na wpływ na ich samopoczucie – zdaniem 89% badanych konkretne brzmienia zwiększają ich poczucie szczęścia.

[1] W badaniu „Mastercard Sound Index” przeanalizowano dane z ankiety przeprowadzonej w maju 2019 r. wśród 6500 pełnoletnich osób z 12 krajów, w tym z Polski.

 
Photo of Anna Marciniak
Anna Marciniak, DYREKTOR DS. KOMUNIKACJI W POLSKIM ODDZIALE, Mastercard Europe

+48 22 526 12 60