Новини

листопад 2023
30 листопада 2023 рік

Українські підприємці продовжують демонструвати стійкість та наполегливе бажання працювати, шукаючи шляхи для розвитку своєї справи. Так, майже половина (46%) підприємців, які вимушено зупиняли роботу після початку повномасштабної війни, змогли відновити свою діяльність у повному обсязі.

вересень 2023
21 вересня 2023 рік

Компанія Mastercard та ПриватБанк за ініціативи Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка запускають безконтактну оплату вхідних квитків до ботанічного саду. Відтепер львів’яни та гості міста зможуть оплачувати вхід до саду безконтактно — фізичною карткою чи оцифрованою в гаджеті з NFC — на спеціально обладнаному жовтому турнікеті.

4 вересня 2023 рік

Компанія Mastercard у партнерстві з Київ Цифровий та iPay.ua реалізують спільну кампанію для популяризації безготівкових розрахунків. У рамках кампанії користувачі мають можливість отримати безкоштовно цифрову транспортну карту у застосунку Київ Цифровий та 500 000 безкоштовних поїздок: кожен новий користувач цифрової транспортної карти отримає п’ять безкоштовних поїздок у рамках кампанії.

серпень 2023
31 серпня 2023 рік

Мікро-, малий та середній бізнес — це основа економіки України. Тому важливо створити умови для швидкого розвитку таких підприємств і допомогти їм залучити нових клієнтів та інвесторів. Для цього запускаємо національну акселераційну програму «Власне», яка містить освітню, менторську та фінансову підтримку.

16 серпня 2023 рік

Україна продовжує впевнено йти шляхом активної диджиталізації, зокрема і в оплатах. Так, частка розрахунків смартфонами та гаджетами з NFC серед усіх безконтактних оплат з картками Mastercard у фізичному ритейлі в країні перетнула рубіж у 60%. Про це свідчить транзакційна статистика Mastercard за другий квартал 2023 року.

9 серпня 2023 рік

Компанія Mastercard спільно з українським брендом BEVZA представили лімітовану капсульну колекцію ювелірних прикрас KALYNA. Колекція покликана привернути увагу до української культури та творчості, а її створення продовжує стратегію компанії на підтримку українців та українського підприємництва. Колекція доступна ексклюзивно для держателів карток Mastercard на платформі priceless.com*.

травень 2023
2 травня 2023 рік

Компанія Mastercard обрала п’ятьох учасників програми Start Path Ukraine: ними стали українські фінтехи, які працюють над сервісами для віддаленої ідентифікації, онлайн-кредитування, автоматизації звітності для фінмоніторингу, а також над рішеннями для малого та середнього бізнесу.

квітень 2023
10 квітня 2023 рік

Компанія Mastercard вдруге організовує премію Women SME Leaders Awards, щоби відзначити досягнення власниць і керівниць малих та середніх бізнесів, які своїм прикладом надихають майбутні покоління жінок-підприємиць у країнах Східної Європи, Близького Сходу та Африки.

6 квітня 2023 рік

Компанія Mastercard оголосила про плани відмовитися від використання первинного ПВХ-пластику для виробництва платіжних карток мережі до 2028 року.

5 квітня 2023 рік

Українці продовжують активно користуватися цифровими каналами для здійснення банківських операцій. Згідно з дослідженням MasterIndex, 94% держателів карток сьогодні користуються цифровим банкінгом, причому переважна більшість з них (75%) надають перевагу саме мобільним застосункам.

4 квітня 2023 рік

Український онлайн-сервіс виклику авто Uklon за підтримки Mastercard та MacPaw запустив клас «Інклюзивний». Відтепер пасажири, які користуються кріслом колісним, можуть безперешкодно пересуватися на спеціально оснащених авто.

березень 2023
17 березня 2023 рік

Компанія Mastercard представила колекційну настільну книгу «Lasting Legacy - Honoring 25 Visionaries to Celebrate 25Years of Priceless» («Довговічне надбання. Історії 25 візіонерок на честь 25-річчя платформи Priceless»), що об’єднала найбільш надихаючі історії жінок-лідерок зі сфери мистецтва, спорту, політики, готельного бізнесу, фінансових сервісів та інших.

лютий 2023
13 лютого 2023 рік

Двоє українських захисників, які втратили руки унаслідок мінно-вибухових поранень, отримають надсучасні біонічні протези верхніх кінцівок Hero Arms від провідного британського виробника Open Bionics. Це стало можливим завдяки підтримці Mastercard – як перший крок у рамках стратегічного партнерства, яке компанія розпочала із Superhumans.

9 лютого 2023 рік

Cashless залишається сталою звичкою українців попри всі виклики повномасштабної війни, а популярність безконтактних оплат за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC помітно зросла.

2022
22 грудня 2022 рік

Глобальна технологічна компанія Mastercard та Superhumans.Center розпочинають стратегічне партнерство. Співпраця спрямована на підтримку доступності якісного складного протезування та реабілітації українців.

27 вересня 2022 рік

У той час, як український малий та середній бізнес шукає шляхи повернення до повноцінної роботи та продовження розвитку, відповідно до дослідження Mastercard SME Index, серед головних потреб підприємці відзначають нестачу нових замовлень та ринків збуту (56%), коштів на розвиток (33%) та необхідність допомоги з логістикою (23%).

22 вересня 2022 рік

Український банк Unex Bank, компанія Mastercard та фінтех-стартап Weld Money запустили першу в Україні криптовалютну платіжну картку weld, яка дозволяє розраховуватися криптовалютою за товари та послуги всюди, де доступні безготівкові оплати.

16 вересня 2022 рік

Центри підтримки підприємців Дія.Бізнес, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Mastercard оголошують про старт тристороннього партнерства, яке відкриє нові можливості для представників малого та середнього бізнесу з різних регіонів України.

8 вересня 2022 рік

Компанія Mastercard розпочинає набір заявок на участь в ініціативі Start Path Ukraine, яка розроблена спеціально для українських фінтех-компаній і підприємців та покликана надати їм можливість зростати та сприяти відновленню економіки України.

11 серпня 2022 рік

Укрзалізниця у партнерстві з Mastercard оголосила про запуск власного мобільного застосунку для продажу квитків та інформування пасажирів.

1 серпня 2022 рік

Більшість українських підприємців (61%) попри війну, вимушену релокацію, складнощі з логістикою та зменшення обсягів продажів продовжують працювати, а 91% з тих, хто призупинив діяльність – готові відновитись у майбутньому.

1 липня 2022 рік

Компанія Mastercard та Fozzy Group за підтримки Міністерства соціальної політики України запускають ініціативу на платформі єДопомога, щоб додатково підтримати українців, які цього гостро потребують.

8 червня 2022 рік

Компанія Mastercard заявила про запуск нової ініціативи в рамках програми Start Path, розробленої спеціально для українських фінтех-компаній та підприємців, що надасть стартапам можливість пришвидшити свій розвиток та сприятиме відновленню економіки України.

19 травня 2022 рік

Компанія Mastercard анонсувала запуск біометричної програми Biometric Checkout, що надасть клієнтам можливість швидко оплачувати покупки на касах великих торгових мереж та невеликих магазинів за допомогою усмішки або помаху руки.

17 травня 2022 рік

17 травня 2022 року Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство економічного розвитку та технологій Польщі, Польська агенція інвестицій та торгівлі, Польський Офіс Урядового уповноваженого з питань кібербезпеки за підтримки компанії Mastercard відкрили центр Дія.Бізнес у Варшаві.

17 лютого 2022 рік

Компанія Mastercard оголосила про розширення консалтингового напряму бізнесу, виходячи за рамки платежів. Серед нових консалтингових практик компанії – відкритий банкінг, відкриті дані, криптовалюти та цифрові валюти, а також питання екологічного, соціального та корпоративного управління (ESG).

11 лютого 2022 рік

Відтепер пасажири міських тролейбусів та автобусів Полтави матимуть можливість розраховуватись за проїзд швидко та зручно – на мобільному валідаторі за допомогою платіжної картки, смартфону чи іншого гаджета з NFC. Оплатити проїзд без готівки вже можна у 70 тролейбусах та 15 автобусах міста.

20 січня 2022 рік

Mastercard анонсувала запуск ексклюзивної колекції BEVZA BALBEK BILSHE, яка була створена спеціально для програми Mastercard Більше.

2021
14 грудня 2021 рік

Компанія Mastercard оголосила про низку змін у керівництві, що спрямовані на подальше розширення присутності компанії у Східній Європі, на Близькому Сході та в Африці, а також на продовження довгострокового зростання й інноваційного розвитку.

26 листопада 2021 рік

Відсьогодні компанія Mastercard вводить в дію нові зменшені розміри міжбанківських ставок (інтерчейндж) в Україні, відповідно до рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ). Нові розміри міжбанківських ставок поширюються на безготівкові операції за картками Mastercard в Україні у торгово-сервісній мережі, як у фізичних торгових точках, так і в електронній комерції, для фізичних осіб.

28 жовтня 2021 рік

Mastercard у співпраці з компаніями iPay.ua та «4ек» запускає нове рішення «Жабка» — перший в Україні універсальний платіжний сервіс для фізичних осіб і бізнесу. «Жабка» дозволить підприємцям приймати платежі та надсилати квитанції про оплату, не покидаючи чату з клієнтом в будь-якій соціальній мережі чи месенджері, а клієнтам дасть можливість зручно та безпечно оплачувати товари та послуги. Крім того, «Жабка» дозволить робити грошові перекази з картки на картку будь-якого українського банку за допомогою Apple Pay та Google Pay.

30 вересня 2021 рік

Глобальні технологічні компанії Xiaomi та Mastercard розширюють партнерство і представляють в Україні нову версію популярного фітнес-браслета Mi Smart Band 6 NFC з функцією безконтактної оплати. Скористатися платіжною функцією браслета зможуть ексклюзивно держателі карток Mastercard. На сьогодні сервіс доступний для клієнтів п’яти українських банків: Альфа-Банк Україна, Банк Восток, Ощадбанк, ПриватБанк, Monobank.

30 вересня 2021 рік

Fozzy Group разом із Банком Восток та Mastercard запустили перший в Україні діджитал банк у ритейлі – Банк Власний Рахунок. За розрахунки платіжною карткою банку клієнти отримуватимуть бали, які потім можна буде використати у супермаркетах мереж «Сільпо» та Le Silpo. Оформити картку Банку Власний Рахунок можна через мобільний додаток, при чому як фізичну, так і діджитал. Картки Банку Власний Рахунок випускаються ексклюзивно на базі платіжної системи Mastercard.

14 вересня 2021 рік

Українські представники покоління Z – прихильники діджиталу, сімейних цінностей і соціального активізму. Так, 64% молоді фактично живе в соціальних мережах, використовуючи їх як основні джерела інформації та натхнення. Українські Z-ти відмовляються від готівки, все частіше віддаючи перевагу кешлес-оплатам (60%). При цьому вони цінують сімейні стосунки (67%), а також активно залучені до вирішення соціальних та екологічних проблем, очікуючи того ж від брендів. Такі результати дослідження Mastercard, проведеного в рамках вивчення споживчих звичок і поведінки представників покоління Z.

15 липня 2021 рік

Компанія Mastercard і швейцарський бренд годинників Swatch запускають в Україні новий сервіс безконтактних оплат – SwatchPAY! Відтепер власники годинників SwatchPAY! зможуть розраховуватися ними всюди, де є безконтактний термінал: в магазинах, кафе, громадському транспорті тощо. Безконтактна оплата за допомогою SwatchPAY! вже доступна держателям карток Mastercard від Банку Восток, Ощадбанку та ПриватБанку.

26 червня 2021 рік

Українці все активніше переходять на безготівковий спосіб життя: 48% стали платити безготівково набагато частіше, ніж рік тому. При цьому половина українців (49%) готові повністю відмовитися від оплат готівкою у майбутньому, а кожен третій – зробити це протягом найближчих двох років. Такі результати дослідження MasterIndex, в рамках якого Mastercard з'ясувала, як змінилися купівельні звички українців із початку пандемії, і яким чином оплачувати покупки користувачі вважають за краще.

19 травня 2021 рік

Онлайн і NFC-оплати поступово відвойовують лідерство у платіжних вподобаннях українців: кожна друга операція з карткою Mastercard у країні – це цифрова оплата за допомогою NFC-гаджета або ж онлайн, станом на кінець першого кварталу 2021 року. Швидкість, зручність і відсутність контакту – головні переваги діджитал-платежів, які так сильно полюбилися українцям.

6 травня 2021 рік

Більшості українців бракує фінансів для того, щоб їхні мрії стали реальністю. Це з’ясували Mastercard і UKRSIBBANK BNP Paribas Group, які дослідили, хто, про що та як мріє в Україні. Виявилось, що українців по праву можна вважати мрійниками: за даними дослідження, це роблять 70% опитаних протягом усього свого життя. Але 44% стверджують, що стали мріяти менше за останні п’ять років. При цьому більшість з тих, хто наразі не відносить себе до мрійників, хотіли б це змінити.

22 квітня 2021 рік

Щоб запобігти негативним наслідкам глобального потепління, компанія Mastercard заснувала Priceless Planet Coalition – глобальну ініціативу, головною метою якої є відновлення 100 мільйонів дерев у світі за п'ять років для зниження рівня СО2. Сьогодні, напередодні Дня Землі, до ініціативи приєднався UKRSIBBANK BNP Paribas Group і буде ексклюзивно представляти Україну у проекті.

15 квітня 2021 рік

Mastercard спільно зі шведським фінтех-стартапом Doconomy розробили систему підрахунку вуглецевого сліду для користувачів карток Mastercard. Спеціальний вуглецевий калькулятор визначає рівень вуглецевого сліду від кожної безготівкової оплати, допомагаючи користувачам приймати більш поінформовані рішення стосовно покупок.

26 березня 2021 рік

Майже 70% українців покращили кулінарні навички за останній рік, а українська сім'я в середньому витрачає на приготування домашньої їжі більше 20 годин на тиждень — це на 36% більше, ніж рік тому. Такими є результати нещодавнього дослідження Mastercard в області кулінарних уподобань українців

23 лютого 2021 рік

Компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією «ЄМА» та за підтримки Міністерства освіти і науки України представила освітній вебсеріал «Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності». Його завдання — допомогти підліткам засвоїти базові навички безготівкових розрахунків та розібратися з ключовими правилами безпеки.

12 лютого 2021 рік

Згідно зі щорічним дослідженням Mastercard Love Index , за останнє десятиліття витрати українців на подарунки та враження до Дня закоханих виросли більш ніж у 10 разів, у той час, як в середньому в Європі цей показник збільшився лише в 3 рази. Крім того, онлайн-технології все частіше допомагають українцям знаходити кохання: кожен п'ятий опитаний зазначив, що познайомився зі своєю другою половинкою в інтернеті.

4 лютого 2021 рік

Український дизайнер Світлана Бевза створила ексклюзивну урбан-колекцію спеціально до перезапуску програми Mastercard Більше. Речі з колекції буквально безцінні: їх неможливо купити за гроші, але можна отримати в обмін на оплати картками Mastercard®

3 лютого 2021 рік

Компанія Mastercard презентувала оновлену маркетингову платформу Mastercard Більше, яка дозволяє держателям карток Mastercard® отримувати винагороди за безготівкові оплати, а також відкриває доступ до спеціальних сервісів і унікальних можливостей.

2 лютого 2021 рік

Картодержателі отримають доступ до більш детальної інформації про покупки в мобільному додатку свого банку. Таку прозорість транзакцій забезпечить нове рішення від Mastercard

27 січня 2021 рік

Компанія Mastercard презентувала оновлену маркетингову платформу Mastercard Більше, яка дозволяє держателям карток Mastercard® отримувати винагороди за безготівкові оплати, а також відкриває доступ до спеціальних сервісів і унікальних можливостей. Оновлена платформа об'єднала в собі дві програми лояльності — Mastercard Більше і Програму винагород Mastercard — і стала єдиною точкою входу до всіх спеціальних пропозицій, акцій, подарунків і ексклюзивних вражень від Mastercard і партнерів.

2020
21 грудня 2020 рік

У 2020-му році святковий шопінг для більшості став приводом задуматися про інших. Згідно з новим дослідженням компанії Mastercard 63% українців зазначають, що під час майбутніх свят будуть приділяти більше уваги своїм близьким і більш усвідомлено вибиратимуть новорічні подарунки.

15 грудня 2020 рік

Платформа онлайн-платежів Portmone.business впроваджує технологію токенізації карткових даних від Mastercard.

7 грудня 2020 рік

Сьогодні TransferGo і Mastercard оголосили про співпрацю, завдяки якій користувачі з 20-ти європейських країн зможуть отримувати міжнародні грошові перекази з платіжних карток чи банківських рахунків безпосередньо на дебетові або кредитні картки Mastercard.

27 листопада 2020 рік

Українці все більше віддають перевагу цифровому способу оплат. Згідно зі статистикою Mastercard, сьогодні вже 46% від усіх безконтактних оплат у фізичному ритейлі в Україні відбувається за допомогою мобільних гаманців – оцифрованими в них картками, у смартфонах і гаджетах.

6 жовтня 2020 рік

Mastercard та Ощадбанк за підтримки Чернівецької міської ради запустили комплексне рішення для приймання безготівкових платежів за проїзд у муніципальному електротранспорті міста.

23 вересня 2020 рік

Mastercard, «Укргазбанк» і приватний пасажирський перевізник АВЕН ЄЗЄР вперше в Києві запустили технологію безконтактної оплати в приватних автобусах – у рамках платіжного рішення для транспорту «ПІК».

22 вересня 2020 рік

Глобальні технологічні компанії Xiaomi і Mastercard у партнерстві з одним із найбільших маркетплейсів України АЛЛО оголошують про запуск в Україні Mi Smart Band 4 NFC – модифікації популярного фітнес-браслета з функцією безконтактної оплати.

11 вересня 2020 рік

Компанія Mastercard у партнерстві з ПриватБанком за підтримки Дніпровської міської ради та КП «Дніпровський метрополітен» запустили безконтактну оплату проїзду в метро Дніпра прямо на турнікеті — за допомогою банківської картки будь-якого банку світу різних платіжних систем, смартфона або іншого пристрою з NFC.

31 серпня 2020 рік

У рамках кампанії «Більше для бізнесу» Mastercard пропонує ряд нових можливостей для представників малого та середнього бізнесу в Україні. Компанія відкриває функціонал своєї маркетингової платформи Mastercard Більше і пропонує локальним підприємцям розміщувати свої пропозиції товарів і послуг на платформі для підвищення знання про свої продукти і збільшення продажів.

19 серпня 2020 рік

Компанія Mastercard, яка вже понад 25 років є офіційним спонсором UEFA Champions League, прагнучи об'єднати вболівальників, оголосила про бажання побити світовий рекорд і запустити найчисленнішу «діджитал-хвилю» в соцмережах.

17 серпня 2020 рік

Із 5 серпня 2020 року компанія Mastercard відкрила нову бізнес-залу Atmosfera Fly Mastercard lounge в аеропорту «Бориспіль» у зоні міжнародних рейсів у терміналі D.

5 серпня 2020 рік

Компанія Mastercard і мережа магазинів «Цитрус» запустили нову для українського ринку послугу «Готівка на картку». Відсьогодні поповнити платіжну картку будь-якого українського банку можна просто на касі в магазинах мережі «Цитрус» в Києві та Одесі, без необхідності шукати термінали самообслуговування або банкомати.

3 серпня 2020 рік

Mastercard у партнерстві з Ukrtrimex розробили рішення для здійснення онлайн-фіскалізації через безкоштовний мобільний додаток «Смарт Каса». Вже відсьогодні торговці зможуть у тестовому режимі користуватися мобільним додатком із програмним РРО (реєстрація розрахункових операцій), без необхідності купувати та встановлювати додаткове обладнання.

30 липня 2020 рік

Компанія Mastercard у партнерстві з банками ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль масштабує послугу «Готівка на касі». Із 1 серпня 2020 року послуга стане доступною на касах супермаркетів «Сільпо», «Фора», VARUS, а також на АЗК WOG і ОККО. Послуга «Готівка на касі» дозволяє держателям карток при оплаті покупок карткою Mastercard будь-якого українського банку отримати зручний і швидкий доступ до готівки просто на касі торгової точки — без необхідності шукати і використовувати банкомат.

28 липня 2020 рік

На початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження[1] серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами. Таке ставлення дітей формується під впливом відношення до предмета їх батьків та суспільства в цілому.

30 квітня 2020 рік

Сьогодні користувач переосмислює роль діджитал-інструментів у житті в цілому та у щоденних покупках зокрема. Згідно зі статистикою Mastercard, у першому кварталі 2020 року українці почали розраховуватися на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн.

20 березня 2020 рік

Компанія Mastercard, Фонд Білла і Мелінди Гейтс та благодійна організація Wellcome направлять до 125 млн доларів США на стримування поширення COVID-19 шляхом виявлення, оцінки, розвитку і розширення масштабів лікування. Партнери прагнуть забезпечити рівний доступ до препаратів, у тому числі розширити їх поширення.

11 березня 2020 рік

Mastercard запустила в Україні Mastercard® Instalments —  платформу, яка дозволяє покупцеві безпосередньо під час оплати на касі розділити суму покупки на рівні частини і виплачувати її за кілька щомісячних платежів. Сьогодні послуга «оплати частинами» на платформі Mastercard® Instalments вперше в Україні доступна для користувачів карток Mastercard від UKRSIBBANK BNP Paribas Group в мережі магазинів Leroy Merlin в Києві та Одесі. Банком-еквайром мережі є Райффайзен Банк Аваль.

31 січня 2020 рік

Mastercard продовжує розгортати власну звукову айдентику в Україні. Відтепер успішна оплата з Mastercard супроводжується оригінальним звуковим сигналом. Цей сигнал — лаконічна мелодія з шести нот, яку легко запам’ятати та впізнати.

28 січня 2020 рік

З моменту запуску технології безконтактної оплати Mastercard на турнікетах київського метрополітену кияни та гості столиці здійснили понад 100 мільйонів оплат проїзду безконтактними банківськими картками та NFC-гаджетами. Щодня в такий спосіб на жовтих турнікетах здійснюється до 240 тисяч оплат, при цьому більше половини з них – NFC-пристроями (смартфонами, смарт-годинниками та ін).

2019
2018