Платіжний сервіс «Жабка» від Mastercard дозволить приймати оплати і переказувати гроші у будь-якій соціальній мережі або месенджері

Mastercard у співпраці з компаніями iPay.ua та «4ек» запускає нове рішення «Жабка» — перший в Україні універсальний платіжний сервіс для фізичних осіб і бізнесу. «Жабка» дозволить підприємцям приймати платежі та надсилати квитанції про оплату, не покидаючи чату з клієнтом в будь-якій соціальній мережі чи месенджері, а клієнтам дасть можливість зручно та безпечно оплачувати товари та послуги. Крім того, «Жабка» дозволить робити грошові перекази з картки на картку будь-якого українського банку за допомогою Apple Pay та Google Pay.

«Жабка» — це безкоштовний мобільний додаток, який активує спеціальну клавіатуру на смартфоні для оплат і переказу коштів. Скористатися сервісом можна у Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, Instagram Direct, LinkedIn та інших соціальних мережах.

«Жабка» — це дуже зручний та універсальний спосіб оплат і переказу коштів онлайн. Він дозволяє підприємцям за лічені хвилини перетворити смартфон у віртуальний POS-термінал та формувати рахунки за покупки в будь-якому чаті, де безпосередньо відбувається спілкування з клієнтом. А клієнт, завдяки інтеграції цифрових гаманців Apple Pay та Google Pay, зможе оплатити покупку буквально в один клік. Тепер продавати товари, оплачувати покупки та здійснювати грошові перекази можна не виходячи з чату будь-якого месенджера», — підкреслив Валерій Новіков, директор з розвитку комерції  Mastercard в Україні та Молдові.

Як це працює для бізнесу

Підприємцю потрібно один раз в мобільному додатку «Жабка» вказати дані компанії назву магазину, ІПН чи код ЄДРПОУ, IBAN для зарахування коштів. Для того, щоб сформувати рахунок, підприємцю достатньо переключитися в будь-якому месенджері на клавіатуру «Жабка», ввести суму покупки та підтвердити операцію. Сервіс автоматично сформує посилання на оплату. За посиланням клієнт потрапить на сторінку оплати, де є можливість розрахуватися за допомогою Apple Pay, Google Pay, або ж ввести номер банківської картки вручну. Для здійснення оплати клієнту при цьому не потрібно встановлювати додаток «Жабка» на своєму смартфоні.

Повну інформацію про усі сформовані рахунки й статус оплат можна побачити у мобільному додатку, зміни в статусі оплат будуть також надходити підприємцю у push-повідомленнях. Комісія за прийом безготівкових платежів для бізнесу складає 2,7% від суми покупки.

Як це працює для фізичних осіб

Окрім здійснення оплати за товари чи послуги за посиланням, користувачі сервісу також можуть переказувати кошти з картки на картку. Для того, щоб надіслати кошти, необхідно переключитися на клавіатуру «Жабка» в месенджері, ввести суму переказу та підтвердити відправлення, вибравши в Apple Pay або Google Pay картку Mastercard, з якої будуть списані гроші. Інформація щодо переказу прийде отримувачу у чат у вигляді посилання. Для отримання переказу необхідно відкрити посилання і обрати картку для зарахування коштів із Apple Pay або Google Pay. За бажання номер картки можна також ввести вручну. Отримувачу переказу при цьому не потрібно встановлювати додаток «Жабка» на своєму смартфоні.

Також користувачі додатку мають змогу відправити запит на грошовий переказ: для активації функціоналу у клавіатурі «Жабка» потрібно обрати опцію «Отримати». Для відправлення запиту на грошовий переказ потрібно ввести необхідну суму та обрати у цифровому гаманці Apple Pay чи Google Pay картку, на яку будуть зараховані кошти.

Комісія за переказ, незалежно від його суми, складає 3 грн. Максимальна сума одного переказу  25 000 грн.

«Жабка» дає можливість робити перекази з картки на картку максимально просто й безпечно. Більше немає необхідності додатково налаштовувати сервіс, підв’язувати картку в додатку або ж переходити в інший додаток для здійснення переказу. Оцифрована картка в Apple Pay або Google Pay — все, що вам потрібно для переказу коштів у будь-якому чаті: від Instagram, Viber, Zoom до iMessage і т.д. Ми також працюємо над розширенням сервісу, наприклад, над можливістю генерувати запити для колективних переказів у групових чатах», — зазначив Микола Гаврищук, співвласник сервісу «Жабка».

Сервіс «Жабка» не зберігає дані платіжних карток. Безпека фінансових транзакцій забезпечується технологіями міжнародних платіжних систем.

Мобільний додаток «Жабка» можна завантажити на AppStore та Google Play.