«Школа платіжної грамотності»: Mastercard презентувала освітній вебсеріал для підлітків

Компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією «ЄМА» та за підтримки Міністерства освіти і науки України представила освітній вебсеріал «Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності». Його завдання — допомогти підліткам засвоїти базові навички безготівкових розрахунків та розібратися з ключовими правилами безпеки. Вебсеріал складається із п’яти серій по 5-8 хвилин, які вже доступні у спеціальному розділі на сайті компанії Mastercard та YouTube-каналі, а також на онлайн-порталі Міністерства освіти і науки України.

«Для якісної практичної реалізації компетентнісного підходу в навчанні старшокласників варто враховувати те, що їм потрібно. Після перегляду підлітками вебсеріалу важливий результат – успішний досвід, який школярі можуть використати під час безготівкового способу життя», – зазначає заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова.

«Школа платіжної грамотності» — це серія коротких фінансових влогів для старшокласників і першокурсників. У кожній серії їхні однолітки — Саня та Соня — обговорюють платіжні рішення й те, як ними безпечно користуватися. Герої починають із того, як тінейджерові самостійно відкрити банківську картку, чим відрізняються картки та які можливості дають. Підлітки вчаться розраховуватися картками й гаджетами у магазинах та онлайн і розказують, як захистити персональні дані й платежі. В останній серії сезону герої навчаються основам безпечного геймінгу: як поповнювати ігровий рахунок, захистити свій ігровий аккаунт і протистояти кіберзлочинцям.  

«Оплати карткою в магазинах, розрахунки NFC-гаджетами у транспорті, онлайн-шопінг – безготівковий спосіб життя поступово стає для кожного з нас корисною звичкою. Незважаючи на те, що ми розраховуємося картками дуже часто, 54% українців хотіли б ще більше знати про правила безпечного користування фінансовими інструментами. І одне з наших завдань – ще у школі навчити юних українців основам фінансової грамотності, щоб у майбутньому вони були готові до життя у цифровому світі та вміли безпечно користуватися сучасними платіжними інструментами. Для нас цей проект важливий крок до більш фінансово грамотного майбутнього, і ми дякуємо партнерам за відкритість до нових ідей», — зауважує Олександра Гонтар, директорка з комунікацій Mastercard в Україні та Молдові.

В рамках роботи над проектом компанія Mastercard підписала меморандум з Міністерством освіти і науки України. Відповідно до нього, відзняті серії «Школи платіжної грамотності» увійдуть до програми шкільного факультативу «Фінансова грамотність».

«Молодь потребує фінансової освіти, адже активний розвиток цифрових сервісів та загальний курс країни на діджиталізацію вимагають все більшої обізнаності українців щодо правил безпеки та користування фінансовими інструментами. Освітні ініціативи підвищують фінансову грамотність, яка, своєю чергою, є важливим фактором фінансового добробуту. Ми дякуємо Міністерству освіти і науки України та іншим партнерам за підтримку важливої ініціативи і раді будемо й надалі спільно розвивати проекти, спрямовані на підвищення фінансової грамотності українців», — зазначає Марина Краснопольська,  директорка з питань  публічної  політики Mastercard  в Україні  та Молдові.

Серіал створено у партнерстві з Асоціацією «ЄМА» та у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Інститутом банківської справи, Інститутом модернізації змісту освіти та Федерацією кіберспорту України UESF. Серіал складається з п’яти серій за наступними темами: «Моя перша платіжна картка» (частина 1 і 2), «Сучасні платіжні інструменти», «Оплати в інтернеті» та «Безпечний геймінг».

«В сучасному світі, коли все розвивається стрімкими темпами, бути фінансово неграмотним невигідно та ризиковано. Насамперед це стосується молодого покоління, адже вони —  покоління майбутнього. Тим паче їхню увагу дедалі більше привертають яскраві рекламні вивіски, розмаїття торговельних мереж, банківських послуг та digital-сервісів, покупки через інтернет, мобільні застосунки тощо. У такій ситуації нестача знань та навичок призведе до необачних вчинків. Сьогодні вони — діти, а завтра — підприємці, бізнесмени, керівники та професіонали. Тому щоб уникнути негативних наслідків, важливо підготовлювати дітей до реального життя ще в юному віці, «включаючи» їх у фінансові послуги та навчаючи, як правильно ними користуватися, бо саме від успішного і правильного старту залежить їхнє майбутнє та майбутнє нашої країни. Тому ми висловлюємо подяку нашим партнерам зі створення «Школи платіжної грамотності» за їх вагомий внесок у платіжну освіту населення, отже, і внесок у боротьбу із платіжним шахрайством в Україні», — підсумовує Олександр Карпов, директор Асоціації «ЄМА».

Дивіться всі серії на сайті https://www.mastercard.ua/uk-ua/personal/get-support/skillup.html

Yevheniia Kovalenko