Про що мріють українці: здоров’я, подорожі та нерухомість – дослідження

Київ, 6 травня, 2021 р. – Є речі, які не купиш за гроші. Але більшості українців саме фінансів і бракує для того, щоб їхні мрії стали реальністю. Це з’ясували Mastercard і UKRSIBBANK BNP Paribas Group, які дослідили, хто, про що та як мріє в Україні.

Виявилось, що українців по праву можна вважати мрійниками: за даними дослідження, це роблять 70% опитаних протягом усього свого життя. Але 44% стверджують, що стали мріяти менше за останні п’ять років. При цьому більшість з тих, хто наразі не відносить себе до мрійників, хотіли б це змінити.

Для втілення мрій українці шукають підробіток

Найпопулярніші матеріальні мрії українців – фінансовий добробут дітей, рідних та близьких (44%), подорожі за кордон (44%) та власна нерухомість (41%). Третина опитаних називають бажання накопичити грошей на гідну старість (35%) та мати фінансову подушку, щоб більше не працювати (30%). Мати міцне здоров’я або щоб були здорові рідні та близькі (60%) – основні нематеріальні мрії українців.  

Основним бар’єром на шляху до втілення мрій (69%) опитані називають нестачу грошей. Для того, щоб зібрати додаткові кошти на втілення своїх мрій 4 з 10 українців шукають підробіток чи відмовляються від необов’язкових витрат і відкладають «гроші в банку». Загалом, чверть українців вважають, що на реалізацію основних матеріальних мрій їм потрібно від 2 до 5 років. А близько третини відповіли, що не ставлять для себе чітких термінів реалізації або здійснення їхніх мрій взагалі неможливе.

Третина українців пожертвують усім заради мрій дітей

Попри власний скепсис щодо перспективи мрій, українці показують більше оптимізму, коли йдеться про дитячі мрії. Майже 60% опитаних, у кого є діти до 14 років, знають про їхні мрії, а 45% заохочують дітей мріяти. Більшість батьків готові допомагати реалізації мрій своїх дітей (89%), при чому кожен третій готовий жертвувати усім, щоб допомогти дітям і фінансово, і морально.

Примітно також і те, що мрії багатьох українців – родом із дитинства, і кожен другий продовжує працювати над їх втіленням і зараз. 8 із 10 говорять, що частину дитячих мрій уже встигли здійснити. Хоча 5% опитаних так і не вдалось втілити мрію саме через нестачу коштів. Переважно дорослі українці говорять, що в дитинстві мріяли про певну професію – лікаря, космонавта, вчителя тощо (25%). 10% мріяли про заможне життя. Знайшлось і 9% тих, чиєю мрією з дитинства була навколосвітня подорож.

Українці цінують не тільки те, про що мріють самі, а й готові підтримати втілення мрій інших. Так кожен третій опитаний стверджує, що знає про мрії близьких і друзів. 63% хотіли б допомогти в реалізації мрії іншому, а 18% уже це роблять.

А якщо здійснення мрії стане реальним та досяжним для кожного з нас?

«У 70% опитаних українців наразі є мрія, але найбільшим бар'єром для здійснення є нестача грошей. Я вважаю, якщо мова заходить про гроші, то наш Банк може допомогти українцям наблизитись до мрій. Уявіть, що Банк – це машина часу, за допомогою якої можна взяти гроші у себе в майбутньому або відправити собі в майбутнє гроші для втілення мрії. І, якщо з кредитами все зрозуміло, то із завданням відправки грошей собі в майбутнє людина здатна впоратися гірше. Ми придумали рішення, яке дозволить українцям втілювати свої мрії» зазначив Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Очікуйте на презентацію нового для України рішення для здійснення мрій 18 травня 2021 року на сайті за посиланням.

Yevheniia Kovalenko