На любові не економлять: українці витрачають більш ніж 400 млн грн на подарунки до Дня святого Валентина

14 лютого 2020 рік | Автор Yevheniia Kovalenko

До Дня святого Валентина Mastercard представила щорічне дослідження Love Index[1], яке вивчає купівельні переваги напередодні найромантичнішого свята року. Новий аналіз транзакцій по картках в більш ніж 53 країнах світу показав, що «економіка любові» зростає в п'ять разів швидше, ніж світова економіка. Так, починаючи з 2017 року витрати на подарунки до Дня святого Валентина в світі виросли на 17%, в той час як в Україні цей показник збільшився на 122%.

Ще ніколи романтичні українці не витрачали більше, ніж сьогодні – про це свідчить загальна кількість платіжних транзакцій напередодні Дня святого Валентина (з 11 по 14 лютого), яка за останні три роки зросла на 93%. Загалом, в минулому році українці витратили на святкові подарунки понад 400 млн грн.

Улюбленими подарунками українців до Дня святого Валентина все ще залишаються квіти та ювелірні вироби. Дані дослідження показують, що загальна сума витрат на квіти зросла на 202%, а на ювелірні вироби – на 114%. Також, на відміну від світових трендів, спостерігається значне збільшення витрат на покупку традиційних «валентинок»: за останні три роки вони зросли на 94%, а в світі цей показник збільшився лише на 2%.

У той же час закохані українці все частіше замість традиційних подарунків віддають перевагу безцінним враженням і створенню незабутніх моментів для своїх других половинок. Так, витрати українців на бронювання готелів збільшилися на 69%, а на романтичні подорожі – на 51%. У минулому році на авіаквитки та тури напередодні свята українці витратили понад 130 млн грн.

Їжа як і раніше залишається надійним шляхом до серця коханої людини, тому витрати на романтичну вечерю в ресторані до Дня святого Валентина незмінно зростають із кожним роком. Починаючи з 2017 року кількість транзакцій за платіжними картками українців у ресторанах напередодні романтичного свята збільшилася на 56%, а загальний обсяг витрат виріс на 45% і в 2019 році склав близько 150 млн грн.

Незмінним залишається тренд шопінгу в інтернеті: кількість онлайн транзакцій напередодні свята за останні три роки збільшилася на 86%.

«Сьогодні люди все частіше обирають дарувати не речі, а безцінні враження, і ця тенденція продовжує зміцнюватися. Для нинішнього покоління День святого Валентина – це можливість провести час разом і розділити емоції один з одним, зазначає Наталя Байдала, директор із маркетингу Mastercard в Україні. Mastercard Love Index дозволяє відстежувати останні тренди в перевагах користувачів, і ми очікуємо, що в новому десятилітті тенденція інвестувати в спільне проведення часу і враження буде лише зростати».

Дані, отримані в ході аналізу операцій по картках, свідчать про те, що українці стали ретельніше готуватися до Дня святого Валентина: більшість покупок роблять за кілька днів до свята, а кількість подарунків, куплених в останню хвилину, знижується. У 2019 більшість покупок до Дня закоханих було зроблено 11 лютого, в той час як в 2018 році – 12 лютого, а в 2017 році – 13 лютого.

Love_Index_2020_UA

[1] Щорічне дослідження Mastercard Love Index аналізує сукупну інформацію про транзакції за кредитними, платіжними та prepaid картками в 53 країнах світу за три роки - в період з 11 по 14 лютого в протягом 2017-2019 рр.

Yevheniia Kovalenko