American Express, Discover, Mastercard і Visa масштабують технологію простих і безшовних онлайн-оплат по всьому світу

8 липня 2020 рік | Київ | Автор Yevheniia Kovalenko

Електронна комерція в усьому світі досягла нових висот, адже все більше покупців переходять в онлайн, щоб оплачувати товари на різних онлайн-платформах і сайтах торговців безпечно, без зайвих контактів. Зараз особливо важливо зробити оплати в інтернеті безшовними і уніфікованими незалежно від того, в якому онлайн-магазині та якою карткою платить покупець. Сьогодні компанії American Express, Discover, Mastercard і Visa оголосили про початок технічної підготовки глобального впровадження технології онлайн-розрахунків в один клік Click to Pay на ринках Австралії, Бразилії, Канади, Гонконгу, Ірландії, Кувейту, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Катару, Саудівської Аравії, Сінгапуру, ОАЕ, Великобританії та в інших країнах у майбутньому. Технологія Click to Pay відповідає міжнародному стандарту EMV® Secure Remote Commerce.

В Україні Mastercard продовжить розвиток стратегії цифрової комерції, маючи цілий ряд сильних продуктів і технологій, включаючи Masterpass, Mastercard Digital Enablement Service for Merchants –  сервіс токенізаціі, який є частиною цифрової платформи Mastercard (MDES), і розгляне подальше масштабування технології Click to Pay. Сьогодні Masterpass – це цифровий гаманець номер один в електронній комерції в Україні, з щорічним зростанням кількості транзакцій більш ніж на 200%. Протягом останніх чотирьох років, з тих пір як технологія була запущена в Україні, і зараз вона активно використовується в багатьох рішеннях, включаючи мобільні додатки компанії «Нова Пошта», мереж магазинів «Сільпо», «Фора», а також АЗК WOG, ОККО і багато інших.

«Купівельні звички все більше стають цифровими, і ми прагнемо до того, щоб забезпечити найкращий діджитал-досвід всюди, де відбуваються оплати. Сьогодні Masterpass є найпопулярнішим цифровим гаманцем в Україні. Будучи відкритим рішенням, Masterpass надає доступ для карток різних платіжних систем, тому повністю відповідає потребам користувачів у цифровому середовищі і забезпечує безшовний досвід оплат. Наш великий набір технологій для цифрової комерції дозволить нам і далі розвивати діджитал-стратегію, сфокусовану на користувачі, і пропонувати найбільш зручні і безпечні інструменти оплат для користувача в різних рішеннях», – зазначив Юрій Батхін, віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові.

Технологія Click to Pay покликана спростити розрахунки в інтернеті і зробити їх більш безпечними для покупців у мережі і на сайтах, в мобільних додатках і підключених до інтернету пристроїв, замінивши тривалий процес ручного введення номера і даних картки при оплаті. Вдосконалене цифрове рішення для розрахунків аналогічне функціоналу і досвіду оплат на касі в офлайн-магазинах, де торговий термінал приймає платежі по різним карткам. Дотримуючись мети інтероперабельності, в майбутньому сервіс Click to Pay покликаний забезпечити покупцям максимально простий і зручний досвід розрахунків у цифровому середовищі.

У жовтні 2019 року American Express, Discover, Mastercard і Visa оголосили про запуск універсального цифрового рішення для розрахунків у США. Відтоді більше ніж 10 тисяч підприємців надали своїм клієнтам можливість оплати в один клік, серед яких Cinemark, Crate & Barrel, Expedia, Fresh Direct, Jo-Ann Fabric and Crafts, а також Joseph A. Bank – торгова платформа компанії Rakuten US, Saks Fifth Avenue,  SHOP.com та інші. Серед інших відомих торговців у світі, які підтримали Click to Pay – Emirates, Mitre 10 (New Zealand) Ltd., Noel Leeming, 1-day, Pizza Hut в Австралії, The Warehouse, Torpedo7, Ticketek і Warehouse Stationery. Рішення Click to Pay допоможе торговцям зробити безшовним досвід оплат товарів і послуг, здійснення пожертвувань і покращить досвід користувачів у будь-яких інших ситуаціях, де раніше було необхідне ручне введення карткових даних для онлайн-оплат. Торговці зможуть отримати доступ до єдиного віртуального терміналу, який приймає картки різних брендів, і забезпечити прості й безшовні діджитал-оплати для користувача.

Для впровадження рішення з боку торговців, кожна мережа почне роботу з партнерами-банками і провайдерами послуг для масштабування доступу до сервісу спрощених розрахунків. У США такі партнери як ACI Worldwide, Aurus, Blackbaud, BlueSnap, Braintree (a PayPal Service), Cybersource, Global Payments, Mastercard Payment Gateway Services і Square забезпечують для торговців можливість впровадження Click to Pay. Додаткову підтримку для масштабування рішення Click to Pay нададуть глобальні партнери, такі як Checkout.com, Noon Payments, SafeCharge, Windcave та інші по мірі запуску технології на інших ринках.

Yevheniia Kovalenko