Підвищення лімітів, рекорди метро та нові сервіси для МСБ — в Mastercard розповіли про тренди безконтакту в Україні

21 лютого 2019 рік | Київ | Автор Yevheniia Kovalenko
    • Із 12 квітня 2019 року Mastercard підвищує ліміти на здійснення безконтактних оплат без необхідності введення пін-коду до 500 грн;
    • Понад 50 мільйонів поїздок оплатили пасажири столичної підземки безконтактними банківськими картками та гаджетами з моменту запуску технології безконтактної оплати в метрополітені;
    • Mastercard готує до запуску в Україні сервіс Tap on Phone, який дозволить МСБ приймати безконтактні оплати без фізичного POS-терміналу.


Безконтактні оплати сьогодні стали однією з найпопулярніших платіжних звичок українців. Зручність та швидкість платежів в один дотик є вагомим аргументом для поступового переходу українців на безготівковий стиль життя. Про це свідчить і статистика НБУ, згідно з якою частка безготівкових операцій в Україні стабільно зростає і вже становить понад 44% від загального об’єму операцій з платіжними картками, а понад 78% платіжних терміналів оснащені безконтактною технологією. Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні, анонсувала збільшення ліміту на безконтактні розрахунки за картками Mastercard без необхідності введення пін-коду до 500 гривень з 12 квітня 2019 року.

Одним із потужних драйверів переходу на безконтактні платежі є транспортні рішення, які Mastercard спільно з партнерами реалізовує в Україні. «Безконтактна революція» в транспорті розпочалася з київського метрополітену, де на сьогодні кількість безконтактних оплат на жовтих турнікетах перевищила 50 мільйонів. Щоденно у підземці здійснюється до 150 тисяч безконтактних оплат проїзду, при цьому вже понад 50% із них  — розрахунки за допомогою NFC (смартфонів, смарт-годинників). Загалом пасажири метро сплатили за проїзд картками з 75 країн світу.

Прагнення українців платити безконтактно з NFC-пристроями зростає кожного дня. Із жовтня 2017 по жовтень 2018 року число оплат гаджетами з картками Mastercard збільшилося у 90 разів. Кількість підключених пристроїв щомісяця зростає на 25%. На сьогодні в Україні NFC-платежі з Mastercard доступні для клієнтів 18 банків, а Україна входить до світових країн-лідерів за кількістю NFC-оплат за картками Mastercard.

Водночас дослідження Mastercard SME Monitor засвідчило, що Україна має один із найнижчих показників терміналізації малого та середнього бізнесу серед країн Центральної та Східної Європи. Сьогодні лише 38% МСБ в Україні надають можливість безготівкової оплати клієнтам, тобто 62% підприємств працюють лише з готівкою. Питання включення МСБ до фінансової системи є одним із пріоритетів для Mastercard. Минулого року компанія реалізувала в Україні ряд рішень для прийому платежів на основі технології Mastercard QR, а сьогодні Mastercard працює над запуском пілотного проекту Tap on Phone, завдяки якому мобільний телефон з NFC-модулем може виконувати функцію платіжного термінала. Рішення дозволить МСБ приймати безготівкові платежі без спеціального обладнання, використовуючи лише мобільний телефон. Tap on Phone також передбачає можливість інтеграції облікової технології та інструментів лояльності.

Директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні Юрій Батхін відзначив також щорічний приріст обсягів операцій в електронній комерції на 100% за картками Mastercard. При цьому на сьогодні 56% онлайн-транзакцій з оплати товарів та послуг за картками Mastercard становлять оплати всередині країни, а 44% — за її межами. В об’ємах доля розподілена таким чином:  71% — внутрішній e-commerce, а 29% — транскордонні онлайн-платежі.

Говорячи про подальші тренди розвитку ринку електронної комерції та платіжної галузі загалом,  Юрій Батхін відзначив впровадження рішення M4M в Україні, що дозволить онлайн-торговцям токенізувати платіжні картки та підвищити рівень успішних операцій до 97%; подальший розвиток активної біометрії (відбиток пальця, face ID, голосова ідентифікація, сітківка ока); впровадження Mastercard Identity Check, що базується на біометрії і відповідає стандартам NEW EMV 3DS, замінюючи Mastercard Secure Code; а також розвиток поведінкової біометрії, яка дозволяє отримувати аналітику поведінки користувачів та здійснювати пасивну біометричну перевірку.

NFC_Metro_UA-1

Yevheniia Kovalenko