Українці обирають цифрові пристрої та сервіси для платежів: 87% надають перевагу оплатам смартфоном – дослідження Mastercard

5 червня 2019 рік | Київ | Автор Yevheniia Kovalenko

Проникнення мобільних телефонів в Україні серед клієнтів банків-власників[1] рахунків досягло 96%;

87% українців надали би перевагу мобільним телефонам як альтернативі фізичним платіжним карткам;

58% української аудиторії користуються платіжними додатками та визнають, що це швидко та зручно;

67% українців використовують онлайн-банкінг через додаток на смартфоні;

Українці в середньому здійснюють 8 інтернет-покупок на місяць, при цьому 72% надають перевагу розрахункам банківською карткою онлайн;

70% європейських[2] споживачів довіряють банкам як основному джерелу інформації про управління грошима, при цьому 72% європейців не розголошують свою банківську інформацію друзям.Нове дослідження Mastercard Digitalization Trust Survey 2019, проведене серед власників банківських рахунків онлайн, підтверджує, що українці продовжують активно переходити на цифровий стиль життя, все більше використовуючи мобільні пристрої та їхні нові функціональні можливості.

Ера смартфонів та онлайн-шопінгу

Одним із найпопулярніших гаджетів в Україні є смартфон, яким користуються вже 96% опитаних, що на 9% більше, ніж у 2016 році. 87% українців розглядають мобільний телефон як альтернативу фізичним платіжним карткам для оплат.

Згідно з результатами дослідження, загалом до ТОП-5 цілей використання діджитал-сервісів відносяться пошук в інтернеті (91%), доступ до соціальних мереж (89%), електронне листування (84%), відслідковування прогнозу погоди (83%) та онлайн-шопінг (79%). З 2016 року помітно зросло користування мобільними пристроями для навігації (73%, +7%), обміну фотографіями та відео (66%, +8%), подорожей і громадського транспорту (55%, +9%) і для спорту (21%, +5%).

Щодо шопінгу, у середньому, українські користувачі здійснюють 8 онлайн-покупок на місяць. Покупці переважно використовують для шопінгу веб-браузер на ПК (59%), решта – смартфони та планшети (40%).

Серед способів оплати в інтернет-шопінгу найбільшу перевагу покупці віддають розрахункам банківською карткою онлайн (72%), оплатам платіжною карткою під час доставки (48%) та оплатам за допомогою мобільного гаманця (32%). Одним із ключових пріоритетів під час здійснення цифрових платежів для користувачів є максимальна безпека оплат.

Платіжні додатки: популярність, доступність та довіра

Понад половини опитаних зазначили, що користуються платіжними додатками (58%) – це один із найвищих показників серед опитаних країн Європи. Більше платіжними додатками користуються лише в Австрії (67%), а найближчі показники – у Польщі (57%) та Сербії (52%).

Зростання ролі смартфонів у сфері управління особистими фінансами також є помітною тенденцією в інтернет-банкінгу. Якщо раніше онлайн-банкінгом користувалися переважно через браузер для ПК або ноутбуків, сьогодні спостерігається бум мобільних пристроїв. Опитування свідчить, що понад 67% споживачів використовують онлайн-банкінг через додаток на смартфоні.

«Mastercard надає споживачам максимально захищені рішення для оплат, що особливо актуально сьогодні, у мультиканальному діджитал-світі, коли фактор надійності та безпеки платежів є на першому плані. Дослідження цього року ще раз продемонструвало неймовірний успіх діджитал-сервісів в Україні, де смартфон впевнено посідає першу позицію серед найнеобхідніших гаджетів для цифрового стилю життя. Рекорди України, яка сьогодні входить у ТОП-5 країн в світі за кількістю NFC-платежів з Mastercard – яскраве свідчення того, наскільки українці відкриті до інновацій та нових можливостей у цифровому вимірі», — підкреслила Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні.

Довіра та безпека є основними засадами взаємодії європейських користувачів та банків в цілому. Про це свідчить ще одне дослідження – European Digital Banking Study, 2019. Відповідно до нього, безпека та надійність платежів є критично важливим критерієм у використанні цифрових банківських рішень для 67% опитаних, тоді як два роки тому – лише для 39%.

При цьому 70% європейців вважають банки найнадійнішим джерелом інформації про управління своїми фінансами. Третина європейців (33%) запитують про це друзів або родичів. 21% отримують інформацію із засобів масової інформації, 15% – від консалтингових компаній фінансової сфери, а кожен десятий опитаний (11%) – з додатків і соціальних мереж. Коли мова йде про довіру до своїх друзів, 72% європейців все ж не готові довірити друзям свою банківську інформацію.


Digitalization_infographics_UA

Про дослідження Mastercard Digitalization Survey 2019

Опитування Digitalization Trust Survey 2019  на замовлення Mastercard реалізувала компанія IPSOS Research у 2019 році. Були зібрані дані інтернет-користувачів із банківськими рахунками в віці 20-50 років в регіоні Центральної і Східної Європи (Австрія, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Греція, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія). Структура вибірки: N = 1000 респондентів на кожну країну, репрезентативна вибірка міського населення у віці 20-50 років, що користується інтернетом, за статтю, віком та регіоном. Методологія: онлайн інтерв’ю, яке заповнюється самостійно через панель доступу IPSOS. Анкета: 20-хвилинна онлайн-анкета для самостійного заповнення.

Про дослідження Mastercard European Digital Banking Study 2019

Опитування European Digital Banking Study було проведене з 30 квітня по 8 травня компанією TNS Kantar за замовленням Mastercard на 11 ринках Європи. Попереднє аналогічне дослідження проводилось у 2017 році.

[1] Опитування Digitalization Trust Survey 2019 проведене серед інтернет-користувачів із банківськими рахунками в 13 країнах Європи, в тому числі в Україні.

[2] Опитування European Digital Banking Study 2019, проведене у 11 країнах Європи.

Yevheniia Kovalenko