Mastercard ve Les Benjamins’den 'Priceless' (Paha Biçilemez) iş birliği

1 Haziran 2023

Les Benjamins, ikonik Mastercard markasından ilhamla final maçı heyecanını yansıtan kapsül koleksiyonunu tanıttı

Lüks sokak giyim markası Les Benjamins ve dünyanın en tanınan markalarından biri olan Mastercard, Inter Milan ve Manchester City arasında 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek final maçı heyecanını kutlamak adına yaratıcı bir koleksiyon için iş birliği yaptı.

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası, Mastercard’ın ikonik logosu ve kendine özgü canlı renklerinden ilham alan yeni kapsül koleksiyonu için global markayla iş birliğine imza attı. T-shirt, şort, ceket, pantolon ve aksesuarlardan oluşan yeni koleksiyonda Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, Mastercard logosundan ve markanın 25 yıldır kullandığı priceless söyleminden ilham aldı.

Mastercard'ın kullanıcılarına sağladığı güven ve sadelik hissinden ilham alınarak ortaya çıkarılan Priceless (paha biçilemez) koleksiyonu, maksimum rahatlık ve konforu temel alıyor. Koleksiyonda, kendisini insan merkezli bir teknoloji şirketi olarak tanımlayan Mastercard’ın logo tasarımındaki kırmızı ve turuncu renkleriyle iki marka değeri olan tutku ve iyimserlik temsil ediliyor.

Yeni koleksiyonun en öne çıkan parçaları arasında siyah ve beyaz renklerdeki Mastercard logolu kıvrımlara ve rahat forma sahip gömlek ve şort seti,  düz kısmına kıyasla Mastercard’ın etkileyici logosundan ilham alan çarpıcı arka kısmıyla Fransız havlu kumaş kullanılarak tasarlanan şık ve rahat siyah kapüşonlu sweatshirt tasarımının yanı sıra yıldız desenli kol kısmı ve Mastercard'ın sloganına sahip, markanın İstanbul'a olan sevgi ve minnet duygularına yaptığı göndermeyi sırtında taşıyan bomber ceket yer alıyor. Bu heyecan verici iş birliği kapsamında yaratılan koleksiyonda siyah beyzbol şapkası, Mastercard markalı beyaz ve siyah çoraplar ve markanın adının yer aldığı kart askısı gibi aksesuarlar da yer alıyor. Koleksiyonda tasarımlar, geleneksel Mastercard logosunun farklı ve eğlenceli bir yorumunu yansıtıyor; Les Benjamins logosu ikonik finans monikerinin yerini alıyor ve koleksiyonun dikkat çeken parçalarının üzerinde "Hiç uyumayan şehirde paha biçilmez olanaklar" logosu bulunuyor. Hazırlanan koleksiyonda %100 pamuklu, Fransız havlu karışımı ve Les Benjamins'in imzası olan jakarlı kumaşlar kullanılıyor.

Tanıtım etkinliğine Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ve Mastercard Doğu Avrupa İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu katıldı. Develioğlu, “İstanbul’u ve kültürel zenginliğini temsil ettiğine inandığımız bu kapsül koleksiyonunu hem Paha Biçilemez Platformu’nun 25. yılı hem de İstanbul’da gerçekleşecek final maçının ev sahipliği heyecanı içerisindeyken tanıtmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız tüm iş birlikleri de markamızın ruhunu, hayal gücümüzü ve paylaştığımız ortak değerleri yansıtıyor” dedi. 

Aydın da çocukluğundan beri futbolun ve farklı spor dallarının içerisinde yer aldığını belirterek, “Mastercard’la gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinden büyük keyif aldık. Les Benjamins’in lokal hikayeleri, köklü kültürel etkileri taşıyan felsefesi ve lüks sokak modası kimliğiyle markanın logosu ve renklerini harmanladığımız bu yeni koleksiyonun beğeni kazanacağından hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

Les Benjamins x Mastercard koleksiyonu 1 Haziran tarihinden itibaren İstanbul Nişantaşı, Akasya AVM, Bağdat Caddesi, İzmir Les Benjamins Alsancak flagship mağazaları ve www.lesbenjamins.com ‘da satışa sunulacak. Bu koleksiyon, İstanbul merkezli sokak giyim markasının bu yaz yarattığı en yeni avangart koleksiyon.

Les Benjamins Hakkında:

Bünyamin Aydın tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulan Les Benjamins markası lüks sokak modası kimliğiyle ön plana çıkıyor. Batı'nın sokak kültürünü Doğu'nun az belgelenmiş yeraltı kültürüyle harmanlayan Les Benjamins kendine has estetik bir felsefeye dayalı lokal hikayeleri, köklü kültürel etkileri ve sadeliğin getirdiği zanaatı tercüme ediyor. Les Benjamins, Kim Kardashian ve Travis Scott'tan Daniel Arsham, Nike ve Apple'a kadar uzanan etkili bir işbirlikçi ve destekçi listesi oluşturdu. 20 ülkede 60'tan fazla önde gelen küresel perakendecide satılan Les Benjamins'in topluluğu, Doğu Gençlik kültürünün seslerini yükseltmeye ve bu amaçla onlara platform oluşturmaya odaklanan marka için güçlü bir itici güç olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Mastercard Hakkında:

Misyonumuz, işlemleri güvenli, basit, akıllı ve erişilebilir hale getirerek her yerde, herkese fayda sağlayan kapsayıcı dijital bir ekonomiyi yaratmak ve güçlendirmektir. Güvenli veri ve ağları, iş ortaklıklarını ve tutkuyu odağa koyduğumuz inovasyon ve çözümlerimiz; bireylerin, finansal kuruluşların, kamu ve özel sektör işletmelerinin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. 210'u aşkın ülkedeki bağlantılarımızla paha biçilemez fırsatları herkese ulaştıran sürdürülebilir bir dünya inşa ediyoruz.Bülten ve haber kitlerimizin tamamına Mastercard Haber Odası https://newsroom.mastercard.com/eu/tr linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. www.mastercard.com