Mastercard’ın en son haberlerini, hikâyelerini ve medya kaynaklarını keşfedin

 
Mastercard, A.C.E Awards ödüllerinde ‘Elmas Ödül’ün sahibi

Mastercard, çözüm platformu Şikayetvar tarafından düzenlenen Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde (Achievement in Customer Excellence - A.C.E Awards), Ödeme Sistemleri Kategorisi’nde en iyi müşteri deneyimini sunan marka olarak elmas ödülün (Diamond Award) sahibi oldu.

Mastercard, yabancı turistlerin 2023’te Türkiye’deki harcama verilerini açıkladı. 2023 yılında turist sayısı yüzde 15 büyüdü, ciro bazlı ise yüzde 63 daha fazla harcandı

Yurt dışı menşeli kartların ülkemizde ödeme yapabilmesine ve ülkeye döviz girdisi almaya teknolojisiyle destek sunan Mastercard, Türkiye’de ve Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkelerde gerçekleştirilen yabancı kartlı POS harcamalarını baz alarak 2023 yılına ait güncel turizm raporunu yayımladı. Mastercard verilerine göre Türkiye’de yabancı menşeli kartlarla yapılan işlemlerde, 2023 yılında 2022 yılına kıyasla adet bazında yıllık yüzde 12, ciro bazında ise yüzde 63’lük bir büyüme oldu. Turist sayısında ise yıllık yüzde 15’lik bir büyüme yaşandı. Kartlı turizm harcaması işlem hacmi ve işlem sayısında lokomotif ödeme yöntemi banka kartı oldu ve işlem adedi bazında yüzde 67 banka kartı ve yüzde 33 kredi kartı kullanıldı.

Teknolojide Kadın Derneği, Cumhuriyetin yeni yüzyılında geleceğin liderlerini yetiştiriyor

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Türkiye’nin teknoloji alanında geleceğini şekillendirecek bir projeye imza attı. “Teknolojinin Lider 100leri” isimli proje, teknolojide 100 kadın ve 25 erkek lider yetiştirmek için katılımcılara kapsamlı ve tamamen ücretsiz bir eğitim programı sunacak. Türkiye’nin önde gelen 69 destekçi markasının yer aldığı projenin basın lansmanı 22 Ocak 2024 Pazartesi günü The Ritz-Carlton İstanbul balo salonunda gerçekleşti.