Mastercard: “100 yıllık Cumhuriyetimiz paha biçilemez”

23 Ekim 2023

Mastercard, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel hazırladığı ‘Cumhuriyetin Yeni Yüzleri’ kampanya filmini yayınladı. Filmde, yapay zeka ile tasarlanan, gelecekte ülkemizde yaşayacak olası yüzlere ve “Yüz Yıllık Cumhuriyetimiz: Paha Biçilemez” mesajına yer veriliyor.

İSTANBUL, 23 Ekim 2023 – Ödeme sistemleri alanında faaliyet gösteren öncü global teknoloji şirketi Mastercard, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını ‘Cumhuriyetin Yeni Yüzleri’ adlı kampanya filmiyle kutluyor.

Mastercard’ın inovasyon vizyonuna paralel bir şekilde hazırlanan filmde, ülkemizin temel değerlerini ve mirasını yarınlara taşıyacak ‘Cumhuriyetin Yeni Yüzleri’ne yer veriliyor. Yapay zeka teknolojisiyle üretilen bu yüzler kampanya filminde, “gerçek adları, meslekleri henüz bilinmese de bildiğimiz tek şey onların da gelecekte Cumhuriyet’e sahip çıkacağı” vurgusuyla ekrandan akıyor. Üretilen bu yüzlerin geliştirilebilmesi için yapay zeka yazılımı Kompüter tarafından üç ayda geliştirildi ve bu yazılım kullanılarak yüz adet portre üretildi.

Filmde, “Yüzler değişse de Cumhuriyet sevgimiz hiç değişmeyecek. Yüz yıllık Cumhuriyetimiz: Paha Biçilemez” mesajına yer veriliyor.

Kampanya filmine linkten erişebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=kk7XKGXj2FQ

Mastercard Hakkında:

Mastercard ödemeler sistemi alanında faaliyet gösteren global bir teknoloji şirketidir.

Misyonumuz, işlemleri güvenli, basit, akıllı ve erişilebilir hale getirerek her yerde, herkese fayda sağlayan kapsayıcı dijital bir ekonomiyi yaratmak ve güçlendirmektir. Güvenli veri ve ağları, iş ortaklıklarını ve tutkuyu odağa koyduğumuz inovasyon ve çözümlerimiz; bireylerin, finansal kuruluşların, kamu ve özel sektör işletmelerinin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. 210'u aşkın ülkedeki bağlantılarımızla paha biçilemez fırsatları herkese ulaştıran sürdürülebilir bir dünya inşa ediyoruz. Bizi Twitter’da @MasterCard_TR hesabından takip edebilir, bülten ve haber kitlerimizin tamamına Mastercard Haber Odası https://newsroom.mastercard.com/eu/tr linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. www.mastercard.com