Mastercard’tan Paha Biçilemez Dijital Deneyimler

31 Mart 2022 | Selin Selimoglu Tarafından

Mastercard Paha Biçilemez İstanbul Platformu eğlenceden gastronomiye, spordan, seyahat ve alışverişe farklı kategorilerde yepyeni içerikleriyle paha biçilemez dijital deneyimler sunuyor.

Mastercard’ın, dünyanın birçok ikonik şehriyle aynı anda İstanbul’da da hayata geçirdiği “Paha Biçilemez İstanbul” Projesi, kullanıcılarına hem dijital hem fiziksel deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Deneyime kaydolan Mastercard sahipleri Paha Biçilemez İstanbul platformu içerisinde yer alan dijital deneyim videolarıyla Viyana sokaklarında gezip, egzersiz yapabiliyor veya Uyuyan Güzel temsili öncesinde Süreyya Operası’nda yaşananları izleyebiliyor.

Dünyaca ünlü şehir turları

Kullanıcılarına paha biçilemez deneyimler yaşatmak amacıyla kurulan platformda Barselona, New York ve Viyana gibi şehirlerin turları 31 Aralık’a kadar erişilebilir olacak.

Platform üyeleri Barcelona’nın Elizabeth Street Garden, Absolute Bagels ve Silvermoon Bakery gibi imza lokasyonlarını Mimoza Cendey ile gezerken, Ilgın Özgan ile Viyana'nın ihtişamıyla büyüleyen tarihi binalarını görecek, şehrin hem klasikleşmiş hem de modern lokasyonlarını keşfetme imkanına sahip olacak. New York'un en otantik yerlerini görmek isteyenler ise 10 yıldır New York'ta yaşayan yönetmen, prodüktör ve editör Ecem Lawton ile turistik bölgeler dışında yıllar içinde orijinalliğini koruyabilmiş bir çok önemli noktayı ziyaret edebilecek.

Evden ayrılmadan ikonik simgeleri ziyaret şansı

İkonik simgelerden Sydney Opera binasındaki sahne, giyinme odası, orkestra çukuru gibi özel alanların yanı sıra performans gerçekleştirilen yerlerin de yer aldığı perde arkası turu da platform üzerinden kayıt yaptıran kart sahiplerini bekliyor.

Platform aracılığıyla 40 yılı aşkın süredir sanat dünyasında olan İstanbul Opera ve Balesi Genel Müdürü, Suat Arıkan ile AKM’yi dolaşmak da mümkün. Bu deneyime katılanlar, 40 yılını opera ve resme adamış bir sanatçı ile AKM'deki geçmiş günleri yad edebilecek, kamera arkası görüntüleri ile yeni eserlere hazırlanırken yaşanan heyecana ortak olabilecekler.

Kendisini Balenin mistik ve etkileyici atmosferine bırakmaya hazır olanlar ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçılarından Erhan Güzel ve Büşra Ay ile gerçekleştirilen sohbet kapsamında iki başarılı bale sanatçısının sanat hayatlarına dair heyecan verici hikayeleri dinleyebilecek, kulis hazırlıklarına tanık olacak ve ardından Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda sahnelenen temsilden olağanüstü görüntülerin tadını çıkarabilecek.

Sanat ve spor bir arada

1955 yılından beri birçok oyuna ev sahipliği yapan Dormen Tiyatrosu'nu kuran, yüzden fazla oyunda oynayıp yüz kırktan fazlasını yöneten ve Türkiye'deki ilk Batılı müzikale imza atan, sanat camiasının önde gelen isimlerinden Haldun Dormen’in evine misafir olmak isteyenleri, sanatçının başarılı tiyatrocu Nedim Saban ile gerçekleştirdiği ufuk açan bir sohbet bekliyor. Spor alanında ise 19 yaşında Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu olan başarılı ve genç sporcu Ayşe Begüm Onbaşı kendi spor motivasyonunu paylaşıyor. Paha biçilemez sohbetler platformda yıl sonuna kadar Mastercard kullanıcılarını bekliyor.

Uzman eğitmenin hazırladığı egzersizler ile evde form tutma şansı

Mastercard® ve Alivesports iş birliğiyle Fitness Antrenörü Kazım Tülbentçi'nin hazırladığı egzersiz kaydı eşliğinde başlangıç seviyesine uygun olarak hazırlanmış derslerle formunu korumak isteyenler ise Tülbentçi'nin vereceği ipuçlarını takip edebilecek ve üç farklı fonksiyonel egzersiz videosu ile zinde kalacak.

Çocuklara özel Anlatım ile Uzayın Bilinmeyenleri

Türk-Alman Üniversitesi bünyesinde görev alan, uluslararası çalışmaları ile bilim dünyası tarafından tanınan Doç. Dr. Emre Işık ile ev konforunda uzayın bilinmeyenlerine doğru bir yolculuğa çıkmak isteyenler, çocuklarıyla platformdaki deneyime katılarak uzayın derinlikleri keşfedebilecekler.

 

Selin Selimoglu